Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Doranma 13:08, 30 sty 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Anda napisał(a)


Trudno mi dokładnie powiedzieć, które z tej książki właśnie. Czytam dużo książek ogrodniczych oraz czasopism specjalizujących sie w ogrodnictwie. Te informacje się mieszają ze sobą i powtarzają. Na pewno wyostrza to zmysły kolorystyczne, zwraca uwagę na detale, np. przy jasnych bylinach ciemne byliny wyglądają prawie jak czarne. Gra kontrastów może energetyzować. Albo to, że jasne kolory bylin przybliżają jakby perspektywę, a ciemne oddalają i w ten sposób możesz „powiększyć” lub „zmniejszyć” przestrzeń. Byliny wysokie, ale jednocześnie transparentne można pojedyńczo sadzić nawet w pierwszym rzędzie, na brzegu rabaty. Wykorzystuje to bardziej w pracy, przy komponowaniu rabat dla klientów, niż u siebie


Dziękuję, że się podzieliłaś swoimi spostrzeżeniami ☺
Mnie - mimo że to książka o kolorach - bardziej przyciąga tematyka rozmieszczenia roślin w przestrzeni, np.układ tych samych roślin w trójkącie, złudzenia optyczne, tworzenie wrażenia harmonii. Dla mnie trudne, bo nie umiem sobie wyobrazić jak rośliny będą ze sobą wyglądały, zwłaszcza za kilka lat, jaką stworzą atmosferę ... Niestety, jestem wzrokowcem Niewyuczalnym w temacie kompozycji Ale wciąż chłonę, czytam, oglądam i nigdy nie mam dość ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:28, 03 lut 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Dzisiejsze złowrogie mgły spowijające mój kawałek świata, przywodziły na myśl deszczowy listopad. Za to wczoraj! Było słonecznie, ciepło, a rozmarzająca ziemia pachniała niemal jak na przedwiośniu. Będąc na spacerze na zachód od Warszawy, dostrzegłam takie zielone kiełki wychylające się z gruntu

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
anpi 22:41, 03 lut 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8154
To pewnie iryski, u mnie też tak wyglądają
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Doranma 23:09, 03 lut 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
anpi napisał(a)
To pewnie iryski, u mnie też tak wyglądają


Tak, iryski, ich widok ucieszył mnie bardzo Bo pod naszym blokiem jeszcze śpią ...
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
anabuko1 14:53, 04 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
O szukamy wiosny juz ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Doranma 16:35, 04 lut 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
anabuko1 napisał(a)
O szukamy wiosny juz ?


Sama mi wlazła w oczy Ale dziś od rana było znowu biało ...
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Aurelllia 18:09, 04 lut 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Tak to iryski Ja też w niedzielę łaziłam i cebulowych szukałam
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
marba 22:21, 04 lut 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Dorotko, u mnie też bielutko. Nie lubię zimy, ale muszę przyznać, że dziś było bajkowo pięknie.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Doranma 21:55, 05 lut 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Aurelllia napisał(a)
Tak to iryski Ja też w niedzielę łaziłam i cebulowych szukałam


I co znalazłaś?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 21:55, 05 lut 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
marba napisał(a)
Dorotko, u mnie też bielutko. Nie lubię zimy, ale muszę przyznać, że dziś było bajkowo pięknie.


Byłam, widziałam - prawdziwie bajkowo
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies