Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Doranma 23:01, 28 sty 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Sylwia, masz rację, nie było by tak romantycznie i tajemniczo ... Hmm, to chyba jednak muszę pomyśleć jak nią dobrze pokręcić
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Aurelllia 23:06, 28 sty 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092



Genialną książkę posiadasz Ja też mam bardzo dużo książek ogrodniczych o różnej tematyce Np dzięki Mikołajowi moja kolekcja wzbogaciła się o książkę "Las w Twoim ogrodzie" Kate Bradbury

A poniższe zdjęcie to dla mnie ideał zakątka w ogrodzie z rabatami wokół i sciężką trawiastą - ideał mmmmmmmmmm
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Doranma 23:09, 28 sty 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Aurelllia napisał(a)


Genialną książkę posiadasz Ja też mam bardzo dużo książek ogrodniczych o różnej tematyce Np dzięki Mikołajowi moja kolekcja wzbogaciła się o książkę "Las w Twoim ogrodzie" Kate Bradbury

A poniższe zdjęcie to dla mnie ideał zakątka w ogrodzie z rabatami wokół i sciężką trawiastą - ideał mmmmmmmmmm


Witaj Zastanawiałam się nad książką, o której piszesz - skoro o niej wspominasz, to pewnie warta przeczytania, więc może się skuszę

Dobrze, że jest nas więcej - pasjonatek trawiastych ścieżek. Dobre towarzystwo zachęca mnie i mobilizuje do tego, by mocniej nad realizacją marzenia popracować Czyli mówisz, że ścieżka ma się wić wśród kwiatów?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Gosialuk 23:18, 28 sty 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
To jest nas już dwie. Też jestem szczęśliwą posiadaczką tej pozycji. Mam już trochę książek i coraz trudniej znaleźć pozycje, które zawierają w sobie inne treści. Niestety nie władam angielskim, a w tym języku byłoby co poczytać. Zazdroszczę tym co umieją. A i tak skusiłam się na jedną pozycję po angielsku i za pomocą internetowego translatora tłumaczę sobie fragment od czasu do czasu. To planting a new perspective.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Doranma 23:28, 28 sty 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Gosialuk napisał(a)
To jest nas już dwie. Też jestem szczęśliwą posiadaczką tej pozycji. Mam już trochę książek i coraz trudniej znaleźć pozycje, które zawierają w sobie inne treści. Niestety nie władam angielskim, a w tym języku byłoby co poczytać. Zazdroszczę tym co umieją. A i tak skusiłam się na jedną pozycję po angielsku i za pomocą internetowego translatora tłumaczę sobie fragment od czasu do czasu. To planting a new perspective.


Jak ja Cię rozumiem! Dlatego czytam-oglądam angielskie blogi ogrodnicze i filmy. Piękne ujęcia wynagradzają wszystko Żałuję, że polska telewizja nie pokazuje popularnych brytyjskich programów, jak to było kilkanaście lat temu.
Pozdrawiam
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Anda 07:51, 29 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
Witam się u Ciebie i czytam o alejowym dylemacie Ciekawa jestem, na co się zdecydujesz.

Również posiadam tą książkę i ją sobie bardzo chwalę Autor jest profesorem architektury ogrodowej na uniwersytecie w Erfurcie. Tutaj to znana osobistość w kręgach ogrodniczych
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rumianka 16:37, 29 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10262
Oglądając w telewizji Domo+ sporo fajnych programów o tematyce ogrodniczej się spotyka...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Doranma 09:05, 30 sty 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Anda napisał(a)
Witam się u Ciebie i czytam o alejowym dylemacie Ciekawa jestem, na co się zdecydujesz.

Również posiadam tą książkę i ją sobie bardzo chwalę Autor jest profesorem architektury ogrodowej na uniwersytecie w Erfurcie. Tutaj to znana osobistość w kręgach ogrodniczych


I ja witam Cię ciepło w moich skromnych progach ☺ Dylemat nierozwiązany, ale do wiosny jeszcze trochę czasu na myślenie zostało
Ciekawa jestem jakie informacje z tej książki wykorzystałaś w praktyce?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 09:06, 30 sty 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Rumianka napisał(a)
Oglądając w telewizji Domo+ sporo fajnych programów o tematyce ogrodniczej się spotyka...


Nie mam telewizji, bo Maję mogę obejrzeć w internecie
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Anda 10:20, 30 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
Doranma napisał(a)


I ja witam Cię ciepło w moich skromnych progach ☺ Dylemat nierozwiązany, ale do wiosny jeszcze trochę czasu na myślenie zostało
Ciekawa jestem jakie informacje z tej książki wykorzystałaś w praktyce?


Trudno mi dokładnie powiedzieć, które z tej książki właśnie. Czytam dużo książek ogrodniczych oraz czasopism specjalizujących sie w ogrodnictwie. Te informacje się mieszają ze sobą i powtarzają. Na pewno wyostrza to zmysły kolorystyczne, zwraca uwagę na detale, np. przy jasnych bylinach ciemne byliny wyglądają prawie jak czarne. Gra kontrastów może energetyzować. Albo to, że jasne kolory bylin przybliżają jakby perspektywę, a ciemne oddalają i w ten sposób możesz „powiększyć” lub „zmniejszyć” przestrzeń. Byliny wysokie, ale jednocześnie transparentne można pojedyńczo sadzić nawet w pierwszym rzędzie, na brzegu rabaty. Wykorzystuje to bardziej w pracy, przy komponowaniu rabat dla klientów, niż u siebie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies