Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Doranma 23:36, 08 lut 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
W lipcu 2012 roku musiałam podjąć decyzję o pożegnaniu z drzewami - żywiły nas przez 20 lat, lecz przegrały batalię z nadmiarem wody

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
marba 23:40, 08 lut 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
To masz całkiem odwrotny problem niż ja, u mnie ziemia sucha jak pieprz, i w większości tzw. patelnia.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Doranma 23:42, 08 lut 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Doświadczenie straty postanowiłam potraktować jak szansę - nową możliwość zbudowania ogrodu bardziej "mojego", takiego jaki mi w duszy gra.
Wiosna 2013 - odzyskana duża powierzchnia z ocalałą jedną jabłonią i magnolią stała się zaczątkiem nowej przygody, snucia ogrodowej bajki według własnego pomysłu. Wciąż jestem w drodze do celu majaczącego gdzieś w oddali ...



Na lewo od studni powstały zaczątki "nowego" - dwie maleńkie rabatki, bo jakiś pomysł zaczął się nieśmiało szwędać po głowie
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 23:45, 08 lut 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
marba napisał(a)
To masz całkiem odwrotny problem niż ja, u mnie ziemia sucha jak pieprz, i w większości tzw. patelnia.


Widzisz, Basiu, tak to jest, że rzadko kto ma ogród na odpowiedniej ziemi - przeważnie każdy z nas musi się zmagać z jakimiś przeciwnościami, ale nie dajemy za wygraną!
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
pawel_snopek 11:17, 09 lut 2019


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Drzewa owocowe są fajnym dodatkiem w ogrodzie, dają nam smaczne owoce oraz wiosną piękne kwiaty ale z drugiej strony są też powodem do zmartwień ogrodniczych bo zabierają sporo przestrzeni oraz wiele roślin nie chce rosnąć pod nimi a już nie wspomnę o opadających owocach. Teraz masz sporo wolnego miejsca do zagospodarowania i będziesz mogła zaszaleć ogrodowo. Będę zaglądać częściej
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Doranma 21:28, 17 lut 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Sezon 2019 uważam za rozpoczęty Co prawda to było tylko 1,5 godzinki w dniu wczorajszym, ale też się liczy Drzewka pobielone, pogaduszki z sąsiadami, buzia do słońca, piknik koleżeński na tarasie, zdjęcia zrobione, więc teraz już mogę planować kolejne prace Pierwsze cebulowe pchają się do życia, strat mrozowych na razie żadnych nie widać, leszczyna kwitnie jak oszalała, maleńki oczar cały w czerwonych pędzelkach, grunt nieco miękki, ale woda nigdzie nie stoi, więc jeżeli prognozy się sprawdzą, to za tydzień powinnam ruszyć z cięciem drzew i krzewów. Generalnie widok ogródka niewiele się różni od tego listopadowego, tylko zapach ziemi inny i trawy bardziej rozczochrane Zostawiam trochę fotek ku pamięci.



Prezent imieninowy od koleżanki


Resztki jarmużu w warzywniku
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 21:31, 17 lut 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


Hortensja pnąca ma już zielone pąki. A czeka ją przeprowadzka, tylko ona jeszcze nic o tym nie wie



Tyle pączków to jeszcze nigdy dotąd nie było



Tulipany pojawiły się tylko w jednym, bardziej osłoniętym miejscu. Te w donicach jeszcze śpią, mam nadzieję, że nie przemarzły.

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 21:32, 17 lut 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


Orzechów powinno w tym roku wystarczyć i dla wiewiórek, i dla nas
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 21:36, 17 lut 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Oj, jak bardzo cieszą te odrobiny świeżej zieloności


Piknik na stojący, bo wszystkie ławki jeszcze pochowane



Nowe poletko krokusikowe zostało jesienią zryte przez kreta, więc części odmian nie zobaczę, ale sporo wylazło, więc za kilka tygodni powinno być w tym miejscu radośnie kolorowo.
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 21:40, 17 lut 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Najbardziej z całego sezonu lubię pierwszy pobyt na działce. Daje mi on co roku ogromną dawkę optymizmu. Bo jeszcze wszystkie cuda przede mną, a nic za mną To są najpiękniejsze chwile, do których zawsze tęsknię co najmniej od końcówki jesieni. Też tak macie?



Pobielone drzewa wnoszą moim zdaniem wrażenie porządku do ogrodu, nawet jeżeli jeszcze nic innego wokół nie zostało zrobione. Działa to tak, jak i skoszenie trawnika latem. Lubię ten widok

Pozdrawiam serdecznie! Jutro pozaglądam sprawdzić, czy i u Was weekend był słoneczny i łaskawy ogrodowo
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies