Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

anpi 22:43, 17 lut 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Ja już nie mogę się tych działań wiosennych w ogrodzie,ale póki co - nie zakończyłam prac domowych zaplanowanych na zimę...więc ta niepogoda u mnie to jeszcze trochę mi na rękę
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Doranma 22:49, 17 lut 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
anpi napisał(a)
Ja już nie mogę się tych działań wiosennych w ogrodzie,ale póki co - nie zakończyłam prac domowych zaplanowanych na zimę...więc ta niepogoda u mnie to jeszcze trochę mi na rękę


Zupełnie Cię rozumiem! Bo ja też w tym roku nie nadrobiłam zaległości domowych i mam poczucie, że zima była za krótka, a jak się zacznie jeżdżenie na działkę, to znowu dom pójdzie w odstawkę. Ale cóż, nie jestem w stanie odmówić sobie ogrodu, skoro jest możliwość
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Gosialuk 00:08, 18 lut 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Doranma napisał(a)


Zupełnie Cię rozumiem! Bo ja też w tym roku nie nadrobiłam zaległości domowych i mam poczucie, że zima była za krótka, a jak się zacznie jeżdżenie na działkę, to znowu dom pójdzie w odstawkę. Ale cóż, nie jestem w stanie odmówić sobie ogrodu, skoro jest możliwość

Ja też tak mam. Pytanie po co sobie odmawiać?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Doranma 09:57, 18 lut 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Gosialuk napisał(a)

Ja też tak mam. Pytanie po co sobie odmawiać?


Prawda? Dobrze, że takich dni będzie coraz więcej ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 21:05, 25 lut 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
W moim "zdzieranym" kalendarzu natrafiłam na takie przysłowia:
"Gdy ciepło w lutym, zimno w marcu bywa, długo potrwa zima, rzecz to niewątpliwa".
I drugie:
"Luty, gdy wiatrów i mrozów nie daje, sprowadzi rok słotny i nieurodzaje".

Czy się spełnią? Co prawda trochę ostatnio wietrznie było. I w sobotę - jedyny dzień, w który mogę jechać na działkę - akurat chwycił mróz, ale czy to wystarczy, by się przepowiednia o słotnym sezonie nie sprawdziła? Oby!

Przechadzając się dziś podczas przerwy w pracy wzdłuż ogrodzenia miejskich ogródków działkowych, wyglądałam oznak wiosny: zobaczyłam pęczniejące mocno pąki na niektórych drzewach i zieloniutkie kępy liliowców. Tak się zapatrzyłam, że zapomniałam zupełnie o odgłosach ulicy, o tym że trzeba zaraz wracać do biura ... pełny restart A niedługo będziemy już podziwiać takie widoki





Tęsknicie za kolorem?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
gosika67 21:16, 25 lut 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Wszyscy tęsknimy za wiosną, ładne drzewka.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Doranma 21:39, 25 lut 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
gosika67 napisał(a)
Wszyscy tęsknimy za wiosną, ładne drzewka.


W grupie raźniej
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
greg66 17:39, 27 lut 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Pomimo wielu roślin jakie mam w ogrodzie, nie mogę się doczekać jednej rzeczy, kwitnącej mirabeli i brzęczących w niej pszczółek-wtedy wiem, że już jest prawdziwa wiosna
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
marba 17:47, 03 mar 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
greg66 napisał(a)
Pomimo wielu roślin jakie mam w ogrodzie, nie mogę się doczekać jednej rzeczy, kwitnącej mirabeli i brzęczących w niej pszczółek-wtedy wiem, że już jest prawdziwa wiosna

Piękny widok, też nie mogę się go już doczekać.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Doranma 19:09, 09 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
greg66 napisał(a)
Pomimo wielu roślin jakie mam w ogrodzie, nie mogę się doczekać jednej rzeczy, kwitnącej mirabeli i brzęczących w niej pszczółek-wtedy wiem, że już jest prawdziwa wiosna


Masz rację, to także jedno z moich najpiękniejszych wiosennych wspomnień - jeszcze sprzed kilku lat, gdy miałam dużą, piękną mirabelkę. Do żadnego innego drzewka nie przylatywało tyle pszczół! Tamtego drzewa niestety już nie ma, zabrała je woda. Dwa lata temu zastanawiałam się czy zostawić siewkę mirabelki, która wyrosła pod domkiem - właśnie dla tego wiosennego brzęczenia ... ale pożałowałam miejsca dla niej i wcale nie wiem, czy dobrze zrobiłam. Może jeszcze kiedyś ...
Pozdrawiam
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies