Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Doranma 10:08, 11 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
W marcu jak w garncu. Rano powitał mnie widok bieli za oknem. Zimno, wieje, chociaż już nie tak mocno, jak wczoraj. Ciemne chmury wymieniają się z przebłyskami słońca. Najlepiej by było nie wystawiać nosa na zewnątrz, a dzisiaj akurat mam wolny dzień w pracy, bo dużo bieganiny zaplanowałam. Podczas krótkiej przerwy między jednym lekarzem a drugim cieszę się ciepłem i ciszą mieszkanka oraz domowymi kwiatkami.

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 10:10, 11 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Tydzień temu posiałam rzeżuchę - gramoli się straszliwie powoli, zupełnie nie wiem dlaczego, skoro ważność nasion według opakowania, to jeszcze dwa lata. Chyba muszę kupić nowe.


Przyniosłam z komórki wszystkie nasiona, jakie mam, by zrobić w nich porządek i zaplanować zasiewy na ten sezon, tylko nie wiem, kiedy ja to zrobię ...

Miłego dnia i tygodnia
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
greg66 17:26, 11 mar 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4554
Dorotko pozdrawiam (już prawie wiosennie)
U mnie dzisiaj biało, teraz wiatr ucichł ale wczoraj był o tak samo. W dzień w miarę cisza a nocą jak dmuchnęło tak tylko świsty słychać było.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
dana1s 14:08, 12 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Piękna wiosna w Twoim ogrodzie!
Życzę dużo zdrówka i sił na prace ogrodowe
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Doranma 20:36, 12 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Danusiu, serdecznie dziękuję
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 20:57, 12 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Wiosna przyszła w tym roku tak jakoś po cichu, rozkręciła się z przedwiośnia, tak jak powinna. Ale nie można zaprzeczyć, że już jest ☺☺☺ Oglądając Wasze ogrody podziwiam tyle różnorodnego wiosennego kwiecia, w drodze do pracymijam krzewy z co dzień to większymi pąkami, pierwszymi listkami. Cieszy mnie, że temperatury nie są wysokie, bo dzięki temu dłużej będą nas zachwycać te pierwsze kwiaty. Tylko wiatr mógłby tak nie szaleć. I więcej słońca życzyłabym sobie na soboty ☺☺☺ Nakręciłam się już ogrodowa, machina nowego sezonu ruszyła Wczoraj posiałam pietruszkę naciową, bazylię, werbenę patagońską, poziomki i posadziłam bratki na balkonie.Dobrze, że one nie boją się przymrozkow, bo rano było na minusie.
Bardzo nie lubię siać i sama nie wiem dlaczego. Ale gdy już zaczyna coś kiełkować, to uwielbiam wokół tych doniczuszek chodzić, dbać ☺☺ Jest coś fascynującego w rozwijających się nasionkach, dających nowe życie.
Dziś poszłam za ciosem i zrobiłam porządek w nasionach. Prawie połowę musiałam wyrzucić, bo się przeterminowały, ale tego co zostało i tak jest za dużo do mojego małego warzywnika. W tym roku nastawiam się głównie na warzywa liściaste, fasolki, dynie, czyli to, co chce u mnie rosnąć, korzeniowe tylko symbolicznie, by wykorzystać pozostałe nasiona. Dostałam od kuzynki nieco kurzaka, to może będą lepiej rosły.
Dokonałam też pierwszych tegorocznych inwestycji, choć miałam niczego nie kupować. .. Ale zawsze znajdą się argumenty za nie do przebicia ☺ Tak więc czekam na piłę akumulatorową do gałęzi- mam nadzieję że do piątku zdążą ją przysłać i w sobotę będę mogła wypróbować, a ciąć jest co Drugie zamówienie to wymarzony stół do domku, który też chciałabym powoli urządzić. Marzę, że kiedyś latem zamieszkam w ogrodzie i przy tym stole będę pisała ☺☺☺ Fajnie jest pomarzyć. ..
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 20:59, 12 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Dla porządku odnotuję jeszcze, że nie oparłam się pokusie i znów zakupiłam pomidorki szczepione u Kasi B., ale te przyjadą dopiero w maju.
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
anabuko1 21:29, 12 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23431
Piękna kolorowa wiosna u ciebie. :0
A u mnie dziś była przeplatanka wiosny, zimy wiosny, zimy wiosny, jesieni,,itp..
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
sylwia_slomc... 21:42, 12 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81586
Doranma napisał(a)
Wiosna przyszła w tym roku tak jakoś po cichu, rozkręciła się z przedwiośnia, tak jak powinna. Ale nie można zaprzeczyć, że już jest ☺☺☺ Oglądając Wasze ogrody podziwiam tyle różnorodnego wiosennego kwiecia, w drodze do pracymijam krzewy z co dzień to większymi pąkami, pierwszymi listkami. Cieszy mnie, że temperatury nie są wysokie, bo dzięki temu dłużej będą nas zachwycać te pierwsze kwiaty. Tylko wiatr mógłby tak nie szaleć. I więcej słońca życzyłabym sobie na soboty ☺☺☺ Nakręciłam się już ogrodowa, machina nowego sezonu ruszyła Wczoraj posiałam pietruszkę naciową, bazylię, werbenę patagońską, poziomki i posadziłam bratki na balkonie.Dobrze, że one nie boją się przymrozkow, bo rano było na minusie.
Bardzo nie lubię siać i sama nie wiem dlaczego. Ale gdy już zaczyna coś kiełkować, to uwielbiam wokół tych doniczuszek chodzić, dbać ☺☺ Jest coś fascynującego w rozwijających się nasionkach, dających nowe życie.
Dziś poszłam za ciosem i zrobiłam porządek w nasionach. Prawie połowę musiałam wyrzucić, bo się przeterminowały, ale tego co zostało i tak jest za dużo do mojego małego warzywnika. W tym roku nastawiam się głównie na warzywa liściaste, fasolki, dynie, czyli to, co chce u mnie rosnąć, korzeniowe tylko symbolicznie, by wykorzystać pozostałe nasiona. Dostałam od kuzynki nieco kurzaka, to może będą lepiej rosły.
Dokonałam też pierwszych tegorocznych inwestycji, choć miałam niczego nie kupować. .. Ale zawsze znajdą się argumenty za nie do przebicia ☺ Tak więc czekam na piłę akumulatorową do gałęzi- mam nadzieję że do piątku zdążą ją przysłać i w sobotę będę mogła wypróbować, a ciąć jest co Drugie zamówienie to wymarzony stół do domku, który też chciałabym powoli urządzić. Marzę, że kiedyś latem zamieszkam w ogrodzie i przy tym stole będę pisała ☺☺☺ Fajnie jest pomarzyć. ..

Marzenia są po to żeby się spełniały
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Aurelllia 22:15, 12 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Takie sprawozdania to ja lubię Długie opisy - od razu sobie wyobraziłam jak to wszystko robisz
Ja siać też nie za bardzo lubię, cieszę się dopiero jak już wschodzi i rośnie
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies