Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Gosialuk 19:52, 09 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Dorotko u ciebie tulipany już duże. Moje jeszcze malutkie. Tylko przebiśniegi wyglądają tak samo. Ja zastanawiałam się dzisiaj czy wycinać resztę, ale stwierdziłam, że poczekam. Jak stoją badylki, to wiem gdzie co rośnie, a na razie większość jeszcze śpi. W dodatku ten tydzień ma być zdecydowanie chłodniejszy i brzydszy, to niech ich chroni jeszcze ta naturalna kołderka. Pozdrawiam i też czekam na kolejną pogodną sobotę.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Aurelllia 19:57, 09 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Ślicznie wszystko ruszyło Krokusiki przetrwały atak kreta - dzielne są
Moje pierwsze co zakwitły nie przetrwały niestety dzisiejszego gradu.... Czekam na następne
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
sylwia_slomc... 20:44, 09 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Tymi szafirkami to mnie zastrzeliłaś normalnie przecież dopiero początek marca!!!
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Doranma 20:47, 09 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Gosialuk napisał(a)
Dorotko u ciebie tulipany już duże. Moje jeszcze malutkie. Tylko przebiśniegi wyglądają tak samo. Ja zastanawiałam się dzisiaj czy wycinać resztę, ale stwierdziłam, że poczekam. Jak stoją badylki, to wiem gdzie co rośnie, a na razie większość jeszcze śpi. W dodatku ten tydzień ma być zdecydowanie chłodniejszy i brzydszy, to niech ich chroni jeszcze ta naturalna kołderka. Pozdrawiam i też czekam na kolejną pogodną sobotę.


Czyli byłaś na swojej działeczce? Tak, masz rację, ja też się nie spieszę z wycinaniem badylków, dlatego zaczęłam od przycinania drzewek, winorośli i krzewów. Chociaż przy takiej mokrej pogodzie nie powinnam... trudno, może się żadna choroba grzybowa nie pojawi Tak mi się już chce tego ogrodowego działania! Patrzę na ogród i chciałabym robić wszystko na raz. A tymczasem... trochę podziałałam sekatorem i już ramię pobolewa Minie kilka tygodni zanim kondycja się poprawi
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 20:49, 09 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Aurelllia napisał(a)
Ślicznie wszystko ruszyło Krokusiki przetrwały atak kreta - dzielne są
Moje pierwsze co zakwitły nie przetrwały niestety dzisiejszego gradu.... Czekam na następne


Aurelko, grad??? Toż to prawdziwie marcowa pogoda ... Chmury od południa faktycznie były najczarniejsze, to pewnie te, które u Ciebie grasowały. Na szczęście większość roślin jeszcze śpi, więc mam nadzieję, że grad wielkich szkód Ci nie narobił.
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 20:50, 09 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
sylwia_slomczewska napisał(a)
Tymi szafirkami to mnie zastrzeliłaś normalnie przecież dopiero początek marca!!!


No właśnie! Co prawda, tylko jedna kępka sadzona jesienią tak się zachowała, inne dopiero gramolą się z ziemi, ale też jestem zadziwiona.
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
anabuko1 21:02, 09 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Doranma napisał(a)
Starsze krokusiki rozłażą się tam gdzie chcą ...

Piękna różnorodna wiosna.
I różne kolorki też już są.
Ja zachwycam się tym oczarem piękny
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Doranma 22:36, 09 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Aniu, żałuję tylko, że tak powolutku rośnie. Oczar oczarowuje i mnie
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 06:41, 10 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Po wieczornej i nocnej ulewie dzień wstał rozswietlony nieco niewyraźnym słoneczkiem, dobre i to ☺ Szkoda, że dziś daleko od ogrodu i nie będzie można podziałać. Co prawda mam bratki do posadzenia na balkonie, ale to nie to samo Słonecznej niedzieli życzę ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
anabuko1 17:32, 10 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Doranma napisał(a)
Aniu, żałuję tylko, że tak powolutku rośnie. Oczar oczarowuje i mnie

Ok to raczej dobrze jak pomału.
Jest orzesliczny
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies