Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

inka74 23:46, 26 mar 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Kwiatowe oznaki wiosny słodkie. Tego zalania trawnika to nie zazdroszczę. A wiesz, że dziś śnieg z małym gradem padał?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Doranma 23:51, 26 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
inka74 napisał(a)
Kwiatowe oznaki wiosny słodkie. Tego zalania trawnika to nie zazdroszczę. A wiesz, że dziś śnieg z małym gradem padał?


W Warszawie była burza i zamieć, nadal leży śnieg na ulicy, więc domyślam się, że po drugiej stronie Wisły też biało. Dobrze, że u Ciebie nie jest aż tak mokro, jak na moim zalewowym terenie. Pozdrawiam
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
hanka_andrus 23:58, 26 mar 2019


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Oj, cieszy , cieszy taki dzień ogrodowy po zimie. Ja już to mam za sobą, ale jeszcze pełnego zadowolenia nie mam. Jeszcze to i owo do przycięcia, pędy róż do kulkowania, no i ogólny widok do poprawienia. Gratuluję i śniegowej zamieci współczuję. Zawsze to przystopowuje pochód wiosenny na kilka dni, Dobranoc.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Doranma 00:03, 27 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
hanka_andrus napisał(a)
Oj, cieszy , cieszy taki dzień ogrodowy po zimie. Ja już to mam za sobą, ale jeszcze pełnego zadowolenia nie mam. Jeszcze to i owo do przycięcia, pędy róż do kulkowania, no i ogólny widok do poprawienia. Gratuluję i śniegowej zamieci współczuję. Zawsze to przystopowuje pochód wiosenny na kilka dni, Dobranoc.


Haniu, mnie to przystopowanie rozwoju roślin cieszy, bo najbardziej nie lubię momentu, gdy nagle wszystkie chwasty ruszają, a ja jestem z robotą w lesie. Lubię, gdy wiosna jest powolna, by móc się jak najdłużej cieszyć pierwszymi kwiatami

No i tak to jest na Ogrodowisku - miałam iść szybko spać, a tu już po północy ...
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
inka74 00:38, 27 mar 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Dorotko, kiedyś było mokro i u mnie ale podniosłam teren i sporo piasku dorzuciłam, aby glinę rozluźnić. Pomogło. A teraz u mnie -1°C.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Doranma 09:57, 27 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
inka74 napisał(a)
Dorotko, kiedyś było mokro i u mnie ale podniosłam teren i sporo piasku dorzuciłam, aby glinę rozluźnić. Pomogło. A teraz u mnie -1°C.

Bardzo dobrze zrobiłaś Ja o takiej inwestycji póki co nie mogę marzyć. Uczę się żyć z tym co mam - sadzić to co zniesie takie warunki i produkować jak najwięcej kompostu.
Rano było też na minusie, białe trawniki i piękne słoneczko ☺☺☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
zoja 10:24, 27 mar 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Na przeciwdziałanie pleśni w wysiewach wg mnie najlepszy jest węgiel drzewny (ja używam tego na biegunkę z apteki) - nie wysusza podłoża, przeszkadza grzybom, neutralny w wyglądzie.
Otwierasz kapsułkę i oprószasz wszystko delikatnie. Robię tak przy najmniejszym podejrzeniu że coś się zaczyna. Prewencyjnie też mi się zdarzyło.
U mnie testowane przez ostatnie 3 sezony więc sprawdzone.

W tym roku spróbowałam też z cynamonem - ale ten test robiłam na anemonach, które mają cebulki jednak pod ziemią. Zadziałał.
Siewki delikatniejsze więc jeśli cynamon wysusza to bałam się, że będzie przeszkadzał przy wschodach.

Powodzenia!
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Rumianka 11:35, 27 mar 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
Takie wiosenne widoczki od razu poprawiają nastrój, tylko, żeby to ciepełko przyszło w dobrym czasie, to i prace ogrodowe pójdą na przód z lepszym skutkiem...Pozdrawiam...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Monia81 20:14, 27 mar 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Dorotko pięknie kwitnie ci ten oczar, podziwiam, bo mój to nie daje oznak życia... wiosenne widoczki cieszą i buźka sama się śmieje, przyszła najpiękniejsza pora roku buziaczki, mam nadzieję, że ten weekend będzie faktycznie cudny pogodowo
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Aurelllia 20:37, 27 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
O jakie ładne porządeczki Ślicznie cebulowe kwitną
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies