Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Doranma 22:56, 26 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


I jeszcze rzut oka na całość przed odjazdem

Teraz odliczam do kolejnej soboty - zostały już tylko 3 dni Lista prac dłuuuga ... idę więc spać, bo trzeba zbierać siły, by chociaż część tego planu wykonać
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
sylwia_slomc... 22:59, 26 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Doranma napisał(a)
Ech, czemu doba taka krótka ... No bo nastał ten czas, że każdą wolną chwilkę spędzam na lekturze ogrodniczych książek i oglądając ogrodnicze programy. Czy jem, czy śpię, czy pracuję - głową jestem w ogródku ... Marzec pokazuje przeróżne swoje pogodowe oblicza, ale mi to specjalnie nie przeszkadza - działam, marzę No i znowu muszę nadrabiać ogrodowiskowe zaległości ...
Zacznę od tego, że trochę ponarzekam ... po to, by potem było już tylko przyjemnie
Pisałam ostatnio, że poczyniłam pierwsze zasiewy. Taaa ... radość trwała krótko, bo po trzech dniach okazało się, że w doniczkach wzeszła ... pleśń... wrrr... A tak się starałam! Jeździłam specjalnie po podłoże do siewu, by roślinkom dogodzić, stwierdziłam ze zdziwieniem, że ziemia kwiatowa droższa teraz od mąki czy cukru, a tu taka niespodzianka


Straciłam cały zapał do produkcji rozsady. Nigdy nie miałam takich problemów, nawet gdy nakładałam na doniczki foliowe kapturki! Bazylia wzeszła pięknie, ale zgorzel zniszczyła siewki. Pozostałe doniczki przestałam zupełnie podlewać. Poziomki nie dały za wygraną i pomimo pleśni, powschodziły, ale jak długo pożyją? Zastanawia się co zrobić. Chyba tylko mi pozostaje wyprażenie feralnego podłoża w piekarniku

Tam gdzie roslinki rosna posyp ziemię cynamonem, zlikwiduje pleśnie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:03, 26 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Doranma napisał(a)
Borówka kamczacka pewnie niedługo zakwitnie. Ciekawa jestem, czy moje jesienne zabiegi i podlewanie wodą utlenioną pomogą jej. Myślę, by jeszcze poczęstować ją miedzianem. Na razie obserwuję gałązki - niestety, nie wszystkie się zazieleniły.



Chłód pozwala przebiśniegom na dłuższe kwitnienie.


Wszyscy pokazują swoje piękne ciemierniki. Poszłam i ja zobaczyć, czy moje jeszcze żyją. Ano żyją, ale co to za życie - żadnego śladu pąków kwiatowych. Może za głęboko posadziłam, a może im zbyt kwaśno.


Arcydzięgiel rozsiał się sam. Jego czuprynki tu i tam przyciągają wzrok wyjątkowo świeżym odcieniem zieleni.

Sypnij ciemiernikom wapna
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:04, 26 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Doranma napisał(a)
Bluszcz chyba za dobrze się poczuł na magnolii. Jak tylko ziemia nieco obeschnie, bym mogła bezpiecznie rozstawić drabinę, trzeba będzie rozprawić się z łobuziakiem i przyciąć pędy tak o 1/3 wysokości. Nie chcę by zdusił magnolię, która ma bardzo łamliwe, kruche drewno i mogłaby nie wytrzymać pod ciężarem pnącza.



Oczar Diane zmienił troszkę barwę kwiatów, z ciemnych, niemal brązowych stały się rudawe z domieszką pomarańczu a nawet zółci. Podoba mi się



Do domu przyjechały pierwsze bukieciki. Kalina bodnantska dopiero stojąc w wazonie ujawniła swój piękny, mocny zapach. Szkoda, że różnica temperatur o tej porze jest tak duża, że przywiezionymi kwiatkami można się cieszyć tylko dzień lub dwa.


Ale masz wielka magnolię
Piękny oczar
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Doranma 23:06, 26 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
sylwia_slomczewska napisał(a)

Tam gdzie roslinki rosna posyp ziemię cynamonem, zlikwiduje pleśnie.


O! W życiu o tym nie słyszałam. Dziękuję, Sylwuś! Lecę do kuchni
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 23:07, 26 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
sylwia_slomczewska napisał(a)

Sypnij ciemiernikom wapna


Dostały skorupki z jajek Ja się tak łatwo nie poddaję
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Gosialuk 23:11, 26 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Jak cieszą takie wypady, to dobrze wiem. A jak jeszcze pogoda sprzyja, to niebo i raj. Też już poczyniłam pierwsze wysiewy i czekam na kiełki i listeczki. W tamtym roku też mi się siewy nie za bardzo udały. Ale ja mam tendencję do przelewania. Trzymam kciuki za to co rośnie, a z resztą próbuj jeszcze raz, jeszcze jest czas.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
anpi 23:11, 26 mar 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Fajne jest takie odkrywanie wiosny z pod suchych badylków Każde zielone ździebełko cieszy.A kolorki tym bardziejOczar mnie po raz kolejny oczarował i kalinka
A ja jeszcze nie kupiłam żadnego bratka,mus to naprawićTak się ładnie uśmiechają tymi swoimi mordkami
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Doranma 23:41, 26 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Gosialuk napisał(a)
Jak cieszą takie wypady, to dobrze wiem. A jak jeszcze pogoda sprzyja, to niebo i raj. Też już poczyniłam pierwsze wysiewy i czekam na kiełki i listeczki. W tamtym roku też mi się siewy nie za bardzo udały. Ale ja mam tendencję do przelewania. Trzymam kciuki za to co rośnie, a z resztą próbuj jeszcze raz, jeszcze jest czas.


Wiem, że mnie rozumiesz - bratnią duszyczkę w Tobie mam, bo też musisz zadowalać się w tygodniu roślinkami na parapetach i balkonie czekając na możliwość wyrwania się do swojego raju
Pewnie masz rację, trzeba spróbować jeszcze raz. Poziomki posypałam cynamonem, jak radziła Sylwia, a reszta ziemi pójdzie do piekarnika przed kolejną próbą siewu.
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 23:42, 26 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
anpi napisał(a)
Fajne jest takie odkrywanie wiosny z pod suchych badylków Każde zielone ździebełko cieszy.A kolorki tym bardziejOczar mnie po raz kolejny oczarował i kalinka
A ja jeszcze nie kupiłam żadnego bratka,mus to naprawićTak się ładnie uśmiechają tymi swoimi mordkami


Ania, za bardzo się opierasz tym bratkom, a one takie śliczne są
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies