Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

anpi 15:34, 14 maj 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Ja też kupiłam do czerwonej rabaty ,bordowe aksamitki( ucieszyłam sie bo wcześniej takiego koloru nie spotkałam).Posadziłam a one za kilka dni zrobiły się pomarańczowe
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Doranma 15:53, 14 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
anpi napisał(a)
Ja też kupiłam do czerwonej rabaty ,bordowe aksamitki( ucieszyłam sie bo wcześniej takiego koloru nie spotkałam).Posadziłam a one za kilka dni zrobiły się pomarańczowe


No nie żartuj! Pan się śmiał, jak kupowałam, że sam ręcznie malował Nie wzięłam tego na poważnie, więc nie strasz
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 15:55, 14 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
anpi napisał(a)
Dorotko przez tą pogodę moje zatoki też szwankują i na razie odpuściłam ogrodowe zajęcia.Twoja relację z przyjemnością obejrzałam.Eskimo cudna ,lilaki uwielbiam,fauny takiej u nas pod dostatkiemSzczególnie takich Karolków
Tobie życzę zdrówka i przyjemnych wypadów na działeczkę.Też muszę się jakoś wymknąć po pokrzywę,ale ja robię z niej tylko papu dla roślin


O, to witaj w klubie No niestety, pogoda taka, że nie ma gdzie gnatów wygrzać. Jakby się wyszło z tymi zatokami na słoneczko, to od razu by było lepiej. Ale wolę taki zimny tydzień, niż nocne przymrozki. Deszcz też potrzebny, więc wytrzymamy A potem, jak zrobi się ciepło, to rabaty będą nie do poznania ...
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
sylwia_slomc... 17:35, 14 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82123
A to sadziec purpurowy czy konopiasty?
bo ja mam tylko konopiastego, a na purpurowego się zasadzam więc gdyby to ten, a było dzielenie, nieśmiało się usmiecham gdyby jakieś resztki zostały
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElaS 17:41, 14 maj 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Doranma napisał(a)
Poleciałam dziś rano szybko na bazar po niezbędne wiktuały - wracałam mając w jednej ręce torbę z warzywami, a w drugiej z kwiatkami, no bo jak inaczej Pomimo obietnic Kupiłam lubczyk, bo mi zginął, drobne begonie na balkon, bo bratki w jednej donicy już zaczynają się brzydkie robić oraz taką aksamitkę o trudnym do nazwania kolorze - ni to bordo, ni brąz ...




Zachwycająca ta aksamitka. Ja je bardzo lubię. Sadzę na obwódki. Robią u mnie wiejski klimacik. Takiego koloru nigdy nie spotkałam.
____________________
Malwowy ogród
anpi 17:54, 14 maj 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
U nas przez te ostatnie dni w ogóle nie pada,tylko zimno.
A z aksamitkami nie żartuję.Jak się dorwę do komputera to pokażę u siebie zdjęciabo piszę z telefonu.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anabuko1 17:56, 14 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Doranma napisał(a)


Moja droga, zadanie było utrudnione, bo nie było widać wielkości rośliny, a fenkuł i lubczyk są znacznie mniejsze. Ale dziękuję Ci, za podjęcie rękawicy

Rośliny kapryśne są. Spróbuj posadzić jeszcze raz tarczownicę pamiętając, że ona lubi wilgoć. Moja rośnie wprost pod rynną

Jeszcze dla Ciebie Krasawica sprzed 3 lat, gdy drzewko było mniejsze, ale kwiatostany większe



Jej listki spodobały się takiemu oto jegomościowi


Dorotko lilaki pięknie kwitną.
A takiej cudnej czerwonej aksamitki w życiu nie widziałam.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElaS 17:58, 14 maj 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
anpi napisał(a)
U nas przez te ostatnie dni w ogóle nie pada,tylko zimno.
A z aksamitkami nie żartuję.Jak się dorwę do komputera to pokażę u siebie zdjęciabo piszę z telefonu.

Czyżby czymś dokarmiana osiąga taki kolor? Jak myślisz?
____________________
Malwowy ogród
Doranma 18:03, 14 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
sylwia_slomczewska napisał(a)
A to sadziec purpurowy czy konopiasty?
bo ja mam tylko konopiastego, a na purpurowego się zasadzam więc gdyby to ten, a było dzielenie, nieśmiało się usmiecham gdyby jakieś resztki zostały


Purpurowy. Ale nie wiem jak się do niego dobrać
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 18:06, 14 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
ElaS napisał(a)

Czyżby czymś dokarmiana osiąga taki kolor? Jak myślisz?


Aniu, Elu - już naprawdę nie wiem co myśleć o tej aksamitce. Czyżby to było tak jak z niebieskimi różami z kwiaciarni? Jak się zrobi pomarańczowa, to będę zła że się dałam nabrać
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies