Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Doranma 22:26, 12 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
an_tre napisał(a)
Potuptałam po twoim ogrodzie za tobą, fajnie i ciekawie opowiadasz
Pozdrawiam


To była bardzo miła wizyta - dziękuję
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Gosialuk 23:04, 12 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5295
Również z przyjemnością obejrzałam relację. Zdrówka życzę, tym bardziej, że teraz pogoda zdradliwa. Krasawica Moskwy piękna, taka różowo-perłowa. Tarczownicę kiedyś miałam, ale nie wyszła po zimie. Szkoda, bo liście ma niezwykle efektowne.
Zagadka to lubczyk lub fenkuł może.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
marba 23:36, 13 maj 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Dorotko, piękna ta Krasawica Moskwy. U mnie w tym roku nie zakwitnie, nie wiem dlaczego nie zawiązała pąków ma tylko liście. Chyba jakiś niepłodny egzemplarz mi się trafił. Będę podziwiać u Ciebie.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Milka 07:26, 14 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ach, ten bez w koszu to musi pachnieć super ścieżka, jak w tajemniczym ogrodzie. No i kukliki mnie urzekły, świetny kolor
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Doranma 13:49, 14 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
hankaandrus_44 napisał(a)
Zagadkowe baldachy: czy to arcydzięgiel?


Brawo, Haniu!!! Tak, to arcydzięgiel Jesteś jedyną, która wiedziała Z tych pięknych pąków wkrótce rozwiną się olbrzymie, kuliste kwiatostany:




Posadziłam jedną sadzonkę z ciekawości pięć lat temu i to powyższe zdjęcie jest właśnie sprzed 5 lat. Po przekwitnięciu kwiatostany nadal zdobiły, więc ich nie usuwałam chyba aż do jesieni. I ciekawostka, że wysiał się dopiero w ubiegłym roku! Czyli długiej przerwy potrzebowały nasionka, albo dobrych warunków? Teraz w drugim roku rośliny zakwitną - bo jest ich obecnie kilka w różnych miejscach rabaty. Podobają mi się, więc pozwoliłam im rosnąć tam gdzie chcą. Niestety, nie przewidziałam, że rodgersja kasztanowcolistna nie wytrzyma konkurencji i w tym roku nie pojawiła się wcale zdominowana przez arcydzięgiel, który wysiał się tuż obok niej Oto winowajca

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 14:57, 14 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Gosialuk napisał(a)
Również z przyjemnością obejrzałam relację. Zdrówka życzę, tym bardziej, że teraz pogoda zdradliwa. Krasawica Moskwy piękna, taka różowo-perłowa. Tarczownicę kiedyś miałam, ale nie wyszła po zimie. Szkoda, bo liście ma niezwykle efektowne.
Zagadka to lubczyk lub fenkuł może.


Moja droga, zadanie było utrudnione, bo nie było widać wielkości rośliny, a fenkuł i lubczyk są znacznie mniejsze. Ale dziękuję Ci, za podjęcie rękawicy

Rośliny kapryśne są. Spróbuj posadzić jeszcze raz tarczownicę pamiętając, że ona lubi wilgoć. Moja rośnie wprost pod rynną

Jeszcze dla Ciebie Krasawica sprzed 3 lat, gdy drzewko było mniejsze, ale kwiatostany większe



Jej listki spodobały się takiemu oto jegomościowi

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 15:00, 14 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
marba napisał(a)
Dorotko, piękna ta Krasawica Moskwy. U mnie w tym roku nie zakwitnie, nie wiem dlaczego nie zawiązała pąków ma tylko liście. Chyba jakiś niepłodny egzemplarz mi się trafił. Będę podziwiać u Ciebie.


Basiu, daj jej szansę! Mój jeden lilaczek też w tym roku nie ma ani jednego kwiatka, ale ufam, że to tylko taki rok odpoczynku Mało miały nasze lilaki w ubiegłym roku wody, może nie każdy z nich był zadowolony
Pozdrawiam!
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 15:03, 14 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Milka napisał(a)
Ach, ten bez w koszu to musi pachnieć super ścieżka, jak w tajemniczym ogrodzie. No i kukliki mnie urzekły, świetny kolor


Irenko, miło mi z powodu Twoich odwiedzin Wzięłam się na sposób i wynoszę wazon z lilakami na noc na balkon - dzięki porcji chłodu dłużej się trzymają
A ja myślę, że ta ścieżka zbyt prosta i przez to nietajemnicza Ale na razie takie musi zostać ...
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 15:23, 14 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Poleciałam dziś rano szybko na bazar po niezbędne wiktuały - wracałam mając w jednej ręce torbę z warzywami, a w drugiej z kwiatkami, no bo jak inaczej Pomimo obietnic Kupiłam lubczyk, bo mi zginął, drobne begonie na balkon, bo bratki w jednej donicy już zaczynają się brzydkie robić oraz taką aksamitkę o trudnym do nazwania kolorze - ni to bordo, ni brąz ...



Nie lubię aksamitek ze względu na mocny pomarańczowy lub żółty kolor - zbyt mocny, trudny do skomponowania. A jednak w warzywniku pożyteczne są, więc myślę, że z odmianą w takim kolorze powinnam się zaprzyjaźnić. Kupiłam jedną - na nasiona.

A do obiadu dziś pierwszy w tym roku kompot z rabarbaru - dla mnie ten smak, to początek lata
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
anpi 15:31, 14 maj 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Dorotko przez tą pogodę moje zatoki też szwankują i na razie odpuściłam ogrodowe zajęcia.Twoja relację z przyjemnością obejrzałam.Eskimo cudna ,lilaki uwielbiam,fauny takiej u nas pod dostatkiemSzczególnie takich Karolków
Tobie życzę zdrówka i przyjemnych wypadów na działeczkę.Też muszę się jakoś wymknąć po pokrzywę,ale ja robię z niej tylko papu dla roślin
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies