Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Doranma 18:08, 14 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
anpi napisał(a)
U nas przez te ostatnie dni w ogóle nie pada,tylko zimno.


U nas dziś pada prawie cały dzień, ale nie mocno ☺ A na termometrze wciąż 6 stopni.

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 18:09, 14 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
anabuko1 napisał(a)

Dorotko lilaki pięknie kwitną.
A takiej cudnej czerwonej aksamitki w życiu nie widziałam.


Aniu, dziękuję. Ale czytałaś co Anpi z Elą o niej napisały? Wrrr...
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
anpi 21:36, 14 maj 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
ElaS napisał(a)

Czyżby czymś dokarmiana osiąga taki kolor? Jak myślisz?

Nie sadzę by to miało wpływ,bo każdy kolejny nowy kwiatek rozkwitając jest czerwony,a potem im dłużej kwitnie tym bardziej robi się pomarańczowy aż do żółtawego.U siebie wstawiłam fotkę.Ale może Doroty aksamitki nie będą tak miały!?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Doranma 23:15, 14 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Aniu, w wersji, którą u siebie pokazałaś, aksamitka jest do zaakceptowania Nie wygląda na wściekle pomarańczową i może to nawet być ciekawe - kwiaty w kilku odcieniach na jednym krzaczku. Dzięki!
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Kindzia 13:11, 15 maj 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
I znowu z przyjemnością przeczytałam Twoje opowieści

Łubin masz na prawdę wypasiony. Mam nadzieję, że u mnie też się taki zrobi, bo glebę mam gliniastą. Marzę o takim żółtym i czerwonym łubinie, chętnie posadziłabym na mojej salonowej rabacie, bo to jedyna rabata, na której mam takie kolory. Ale nie spotkałam do tej pory. Mam różowy i przywlekłam od Irenki siewkę spod białego, to nadzieję mam, że biały będzie

I zawsze uśmiecham się gdy czytam, że czosnki sucho lubią U mnie rosną w mokrej glinie, mało słońca mają o tej porze roku, a mnożą się jak dzikie Widocznie u mnie doszły do wniosku, że sucho mieć nie będą i się przystosowały Ciekawe czy już kwitną...

U nas pada i pada, i pada...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
hankaandrus_44 13:18, 15 maj 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
O czerwonych aksamitkach pierwsze słyszę, ale białe lubię, tylko ciężko je dostać, a jak są to w paczuszce 10 nasionek i nie zawsze kiełkują. I w tym roku posiałam zwykłe. Może będę miała jakieś dziury to upchnę.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
ElaS 18:06, 15 maj 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Kupiłam te ciemne aksamitki. Zobaczymy jakie będą. Zdjęcia wstawiłam w moim wątku.
____________________
Malwowy ogród
Doranma 11:45, 18 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Kindzia napisał(a)
I znowu z przyjemnością przeczytałam Twoje opowieści

Łubin masz na prawdę wypasiony. Mam nadzieję, że u mnie też się taki zrobi, bo glebę mam gliniastą. Marzę o takim żółtym i czerwonym łubinie, chętnie posadziłabym na mojej salonowej rabacie, bo to jedyna rabata, na której mam takie kolory. Ale nie spotkałam do tej pory. Mam różowy i przywlekłam od Irenki siewkę spod białego, to nadzieję mam, że biały będzie

I zawsze uśmiecham się gdy czytam, że czosnki sucho lubią U mnie rosną w mokrej glinie, mało słońca mają o tej porze roku, a mnożą się jak dzikie Widocznie u mnie doszły do wniosku, że sucho mieć nie będą i się przystosowały Ciekawe czy już kwitną...

U nas pada i pada, i pada...


Kasiu, próbuj z łubinami - skoro czosnki się dostosowały, to łubiny tym bardziej powinny
A swoją drogą - ciekawa jestem jakie czosnki sadzisz, że wytrzymują mokro? No i może Twoje mokro, to nie to samo co moje - po długich opadach woda potrafi stać po kilka tygodni
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 11:47, 18 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
hankaandrus_44 napisał(a)
O czerwonych aksamitkach pierwsze słyszę, ale białe lubię, tylko ciężko je dostać, a jak są to w paczuszce 10 nasionek i nie zawsze kiełkują. I w tym roku posiałam zwykłe. Może będę miała jakieś dziury to upchnę.


Takie czysto białe? Widziałam lekko cytrynowe, ale białych nigdy. Muszą być bardzo ładne
Moja aksamitka na razie stoi na balkonie i koloru nie zmienia - zobaczymy co będzie dalej
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 11:47, 18 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
ElaS napisał(a)
Kupiłam te ciemne aksamitki. Zobaczymy jakie będą. Zdjęcia wstawiłam w moim wątku.


To będziemy sobie mogły porównywać
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies