Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 14:01, 09 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Podsumowań sezonu ciąg dalszy Przywieźli mi ziemię i z chłopcami "taczkowaliśmy". Gorąco dziś więc mała przerwa się przyda i zdjęć ciąg dalszy

LAWENDA
Rośnie w tym miejscu ponad 10 lat i dobrze jej tam ponieważ ma słonecznie i sucho. W dwóch miejscach wzdłuż podjazdu posadziłam po trzy sadzonki, które po latach tworzą ogromne kępy.


Kolejne niebieskości to SZAŁWIA
Odmiana Caradonna w szpalerze przy rabacie garażowej tworzy niebieską rzekę. Po długich wiosennych debatach lato utwierdziło mnie w przekonaniu, że nie jest to dobre miejsce dla niej. Na zielonym tle nie widać jej koloru a sadzonki bliżej cienia są marniejsze. Również jej docelowe rozmiary giną w tej dosyć dużej rabacie. Mój ostatni pomysł to przeprowadzka na tyły do nowej rabaty przy wykuszu, gdzie obecnie są tylko kulki i stożki cisowe. Czekam na przyszły tydzień gdy miną upały i będę przesadzać. W sumie sierpień to dobry miesiąc na dzielenie bylin

Na rabacie bylinowej podoba mi się połączenie szałwii ze startującą do kwitnienia białą liatrą. Soczysta jasna zieleń fajnie podbija ten piękny, szafirowy kolor
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 14:24, 09 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Moje nowe niebieskie odkrycie to stary dobry POWOJNIK Rósł sobie kiedyś przy kratce, niestety róże skutecznie go zagłuszyły. Myślałam, że wyginął a tu w tym roku niespodzianka. I to jaka Ma przepiękny kolor i śliczne kwiaty. Muszę koniecznie wyeksponować go w nowym miejscu.
Od momentu, kiedy w którymś z odcinków Mai zobaczyłam obłędne obeliski z powojnikami tworzące solitery w rabacie bylinowej, kuszą mnie te roślinki coraz bardziej. Coś niesamowitego, jak dla mnie odkrycie


Kolejne odkrycie to DRIAKIEW Uwielbiam tę delikatną roślinkę. Jak widać kochają ją też owady

Fajnie wygląda w połączeniu ze złotlinem japońskim variegata i różowym krwawnikiem, które dostałam od Kasiek. Razem tworzą lekką i zwiewną kompozycję. Szkoda, że zdjęcia nie oddają tej niebieskości, która wygląda tu na fioletową.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 14:46, 09 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Wiosenne niebieskości to jeszcze IRYSY duże i małe oraz ŁUBIN który w rzeczywistości jest bardziej granatowy niż fioletowy.


Mam jeszcze takie coś ładne od Sylwii, tylko oczywiście nazwa gdzieś mi teraz w niebycie buszuje Podpowiedz W tle widać jeszcze resztki ORLIKÓW od Ciebie


Na koniec moich niebieskości niezawodna PEROWSKIA i PRZETACZNIK Zdjęcia robione były już po szczycie kwitnienia i roślinki kiepsko wygladają z powodu suszy.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Katkak 20:23, 09 sie 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Iwonko driakiew to także moje tegoroczne odkrycie. Jest śliczna i kwitnie bez końca, i faktycznie bzyczki ją kochają .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:21, 09 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Iwonka napisał(a)


Przez te różowiejące końcówki też mi na Flamingo wygląda. W sumie nieważne jak zwał, ale siostra chciała kupić taki sam i dociekałyśmy nazwy.
Powideł od kilku lat nie możemy przejeść więc mam szlaban na nowe Ale soki zawsze potrzebne. Wytrzyma na drzewie do poniedziałku?

Myślę, że wytrzyma
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:28, 09 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
O już wiem, że idziesz w ogród biało niebieski po kwitnieniu rodków i do jesiennych przebarwień, pasuje do Ciebie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Monia81 21:31, 09 sie 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Brzozowa wyszła z tą kocimiętką obłędnie... spasowało to połączenie... działasz Iwonko, teraz fajny czas się na takie działanie zacznie, jest chłodniej no i roślinki lepiej to zniosą ja powoli mam wrażenie, że jesień idzie... buziaczki Kochana
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Anitka 22:40, 09 sie 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Iwonka napisał(a)


Mam jeszcze takie coś ładne od Sylwii, tylko oczywiście nazwa gdzieś mi teraz w niebycie buszuje Podpowiedz



Iwonko to trzykrotka.

Oj w niebieskości i biele idziesz. Moje klimaty. Drakiew też jest u mnie świetnym odkryciem tegorocznym.

Czekam, aż pokażesz rewolucję Ja oczy ze zdumienia przecierałam jak zobaczyłam zdjęcia.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Iwonka 09:08, 10 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Katkak napisał(a)
Iwonko driakiew to także moje tegoroczne odkrycie. Jest śliczna i kwitnie bez końca, i faktycznie bzyczki ją kochają .
Kasiu ja w zeszłym roku zobaczyłam driakiew u Kondzia, potem nasz pan bylinowy miał ją na targu więc od razu złapałam 6 sztuk. Na koniec w jakiejś szkółce wzięłam jedną bo wydawała mi się inna niż moje i faktycznie: jest wyższa i ma nieco inne listki, natomiast kwiat podobny. Jako, że u mnie wszystko się długo przyjmuje to i driakiew tak sobie w zeszłym roku niepozornie wegetowała. W tym sezonie bujnęła i chwała jej za to. Dała sobie radę w suszy na glinie marki glina, zuch roślinka



sylwia_slomczewska napisał(a)
Myślę, że wytrzyma
O już wiem, że idziesz w ogród biało niebieski po kwitnieniu rodków i do jesiennych przebarwień, pasuje do Ciebie

Sylwia no to jestem w poniedziałek chyba, że masz inne plany. Zadzwonię
Faktycznie po tej dawce zdjęć z niebieskimi roślinami zdałam sobie sprawę, że dużo go u mnie bo lubię ten kolor. Przez 15 lat miałam taki niebiesko-fiolet w sypialni, nie mogłam się z nim rozstać, tak lubiłam ten odcień. Widzę, że wiele roślin go ma, jest trudny do uchwycenia na zdjęciach, niby zimny ale ciepły. Ni to niebieski, ni to fioletowy, piękny. Tak samo jak biały, no uwielbiam. Ale teraz moja bylinówka jest różowo- fioletowa. Fajna ta jej zmienność. Bo róż to też mój kolor



Monia81 napisał(a)
Brzozowa wyszła z tą kocimiętką obłędnie... spasowało to połączenie... działasz Iwonko, teraz fajny czas się na takie działanie zacznie, jest chłodniej no i roślinki lepiej to zniosą ja powoli mam wrażenie, że jesień idzie... buziaczki Kochana
Monia działam Kochana, tylko mam mało zdjęć z tych robót. Zawsze jest to u mnie impuls, potem jestem brudna jak diabli i zapominam iść po aparat. Ale troszkę tych zmian udało mi się udokumentować i w weekend postaram się wrzucić Trudne u mnie te remonty, nie mogę wyrzucić wszystkiego, a dopasować stare do nowego to męka. Nieraz ogromna. Ale ta rabatka brzozowa cieszy oko, jest sielska i lekka. I na pewno nie będę jej już przerabiać - uffff Muszę koniecznie tam jakąś ławeczkę wymyślić.
Co do przesadzania w upały to głupi ma szczęście Udało się nic nie stracić, a nawet niektóre rośliny mają się teraz lepiej jak np. budleja Dawida.
Ale jesień czuć w powietrzu, sierpień zawsze niesie ze sobą nutkę zmian... Ja uwielbiam jesień więc mnie to nie smuci



Anitka napisał(a)
Iwonko to trzykrotka. Oj w niebieskości i biele idziesz. Moje klimaty. Drakiew też jest u mnie świetnym odkryciem tegorocznym. Czekam, aż pokażesz rewolucję Ja oczy ze zdumienia przecierałam jak zobaczyłam zdjęcia.
Anitka kamień z serca Nawet nie wiesz ile mnie ta nazwa wczoraj umęczyła... Googlowałam niebieskie rośliny z 10 minut i nic, fioletowe rośliny i nic... Potem co chwila mi się przypominało i znów myślałam... No kurde TRZYKROTKA - wiedziałam, wiedziałam, starość jak nic
Driakiew jest the best, przetrwała od zeszłego roku w mojej glinie a nawet podwoiła objętość U Kondzia ją wypatrzyłam. Twoje Anitka klimaty jak dla mnie zawsze the best Mamuśki chrzestnej trzeba się słuchać No więc grzecznie słucham
Zmiany pokażę, samą mnie dziwią, że w sumie to takie proste było, no ale eureka tylko z WAMI jest możliwa Sama nie dam rady!
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 09:47, 10 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Ok jutro się zdzwaniamy, na kuriera czekam rano potem planów nie mam na razie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies