Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

anpi 23:01, 12 sie 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Wszystkie dekoracje w altanie świetne współgrają ze sobą tworząc fajny klimacik.Miałam tą przyjemność posiedzieć tu na żywo i poczuć tą atmosferę,dodatkowo upajając się widokami wokół altany. Teraz mogłam zobaczyć ją w porannym słońcu...wtedy był trochę deszczowy dzień...,o każdej porze miło posiedzieć w tak gustownie zaaranżowanej altanie...a jeszcze jak jest ogrodowiskowe towarzystwo...!!! Pozdrawiam Iwonko i zapraszam na mój taras(bo altany nie posiadam)
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Iwonka 06:46, 13 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Milka napisał(a)
Jeż cudowny, ale i rabaty zachwycają, bogato i kolorowo też mnie czeka cięcie lawend, jak się nie wyrobię, to za rok
Irenko tak dawno nie widziałam jeża, że zachwycam się jak dziecko Kwiatowe rabaty powoli nabierają masy, ale do twoich mi daleko, daleko... Niemniej jest cel, jest radość i to najważniejsze. A twoje podejście do cięcia bardzo mi się podoba, nie wszystko musi być na już

sylwia_slomczewska napisał(a)
Jeża masz Super
Altanę masz teraz jedną z ładniejszych na O
Sylwia no jeża mam co daje nadzieję, że przyroda walczy z wszechobecnym wokół mnie betonem i jeszcze wygrywa A altany by nie było gdyby nie WY - dzięki Wam chce się więcej i to ogromnie cieszy.

malgorzata_szewczyk napisał(a)
Iwonko zachwycam się brzozową i lawendą i altaną no i wszystkim razem Idę oglądać jeszcze raz
Małgosiu mus przyjechać i na żywo zobaczyć Chociaż sezon nabrał takiego galopu, że za chwilę tylko fotki będą dokumentować co było, za szybko ten czas pędzi, ale może uda się jeszcze spotkać

Waclaw napisał(a)
Rozmarzyłem się patrząc na Twoja altanę. Ech! Co za nastrój
Wacław nastrój w altanie o poranku najpiękniejszy. Dobrze, że mogę z tych poranków korzystać

anpi napisał(a)
Wszystkie dekoracje w altanie świetne współgrają ze sobą tworząc fajny klimacik.Miałam tą przyjemność posiedzieć tu na żywo i poczuć tą atmosferę,dodatkowo upajając się widokami wokół altany. Teraz mogłam zobaczyć ją w porannym słońcu...wtedy był trochę deszczowy dzień...,o każdej porze miło posiedzieć w tak gustownie zaaranżowanej altanie...a jeszcze jak jest ogrodowiskowe towarzystwo...!!! Pozdrawiam Iwonko i zapraszam na mój taras(bo altany nie posiadam)
Aniu Ogrodowiskowe towarzystwo najlepsze, nieraz widzimy się po raz pierwszy a buzie nie mogą się nagadać, super A twój taras na pewno kiedyś zobaczę i koniecznie pogapię się na mur ceglany, jest taki piękny
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 07:18, 13 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Mam w tym roku swój ulubiony kącik pod glediczją. Jest niewielki, ale tak cudnie zielony, że mogę się na niego gapić i gapić... Glediczja ma teraz przerwę w swej wiosennej żółci, powróci do niej jesienią. Już drugi rok nie podcinałam gałęzi, aby przestała być taka pudełkowa i znów nabrała lekkości.

Nie mogę się nadziwić jak mi się ostatnio w głowie pozmieniało Jeszcze trzy lata temu połączenie żółci i borda było jednym z moich ulubionych... a dziś taki zestaw mnie dosłownie męczy i wręcz drażni. Mam nadzieję, że nowa, zielona koncepcja zostanie mi już na wieki, bo ileż można te rabaty przerabiać

Tak było jeszcze niedawno:


A tak jest teraz:


Mus zrobić wreszcie rabatę trawiastą po prawej, bo chwasty straszą
I ciekawe, czy jeszcze komuś podoba się ta zmiana? Czy tylko mnie się tak w głowie namieszało, że wolę zielony busz od eleganckiej w sumie i poukładanej rabatki, kolorystycznie pokombinowanej, ze starannym żwirkowym obrzeżem



Pod glediczją w sumie żadne odkrycie, standardowy ogrodowiskowy zestaw: rozplenice Hameln, jeżówki Green jewel i hakonechloa Beni kaze. No ale piękny jest więc nie kombinowałam więcej. Kiedyś trawy pewnie zjedzą jeżowki, a może i nie Czas pokaże...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Katkak 08:46, 13 sie 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Iwonko to nie alrana, to prawdziwy ogrodowy salon, piękny i klimatyczny. Szalenie mi się podoba. I wiesz co? Dobrze, że altana jest dalej nueco od domku. W tym zabieganiu jest pretekst żeby jednak kawkę wypić w tak cudnym otoczeniu. Można się poczuć jak na wakacjach.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
MartaCho 09:27, 13 sie 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2164
Bardzo klimatyczny kącik z glediczią- podobało mi się i przed zmianami i teraz też przepięknie
____________________
Marta Ogród zacząć czas
abiko 10:06, 13 sie 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Kochana, surfinię masz od Madzi
altana cudowna.. i bardzo dobrym kolorze
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Dorota123 13:05, 13 sie 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Piękna porcja fotek z cudownego ogrodu.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
basia3012 00:15, 14 sie 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450


Na rabacie bylinowej podoba mi się połączenie szałwii ze startującą do kwitnienia białą liatrą. Soczysta jasna zieleń fajnie podbija ten piękny, szafirowy kolor


Iwonko, obejrzałam Twój ogród. Jest przepiękny. A jeżyk słodki. Chociaż koluch.
Iwonko, czy ta trawa na zdjęciu to Hakonechloa All Gold? Ile czasu ja masz?
Bardzo dorodna jest.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Agania 07:53, 14 sie 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Fajnie, że cieszą zmiany
Widokiem bylin zachwycam się i ja i tak sobie myślę kiedy ja osiągnę ten średni efekt jak u Ciebie.
Szczególnie podobają mi się akcenty z jeżówkami...jest pięknie
Szukam jeżówek tych białych pełnych, nie wysokich, które kupowałyśmy
podczas wypadu z Kasią niespodzianką do Gawłowa, moje już zjedzone przez gryzonie
Niebieskości są urocze i lubią Cię, driakiew mam i ja

Altana to chyba jedna z największych rewolucji Iwonko
jej wnętrze jest uderzająco wysmakowane
i te wszystkie pamiątki od ogrodiskowych przyjaciół
świadczą o tym, że spełnia swoją najwartościowszą funkcję...bawi gości
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Iwonka 08:23, 14 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
basia3012 napisał(a)


Iwonko, obejrzałam Twój ogród. Jest przepiękny. A jeżyk słodki. Chociaż koluch.
Iwonko, czy ta trawa na zdjęciu to Hakonechloa All Gold? Ile czasu ja masz?
Bardzo dorodna jest.


A ja wczoraj twój oglądałam Podoba mi się uporządkowanie roślin, ich dobór i spójne rabatki. Widzę, że też coś tam przerabiasz i zamieniłaś pstrokate kulki na zielone
Ta trawka to hakone AUREOLA - Wiola mnie właśnie doszkoliła i poprawiam All gold ma całe żółte listki a Aureola z paseczkiem.
Znalazłam stare zdjęcie, sadziłam ją w lipcu 2016, nie dałam dobrej ziemi a już w zeszłym roku była bardzo zagęszczona. I pamiętam, że przypalało ją tylko na początku. W tym gorącym i suchym sezonie dała radę, a prawie wcale jej nie podlewałam. Toszka pisze, aby do sadzenia w glinie dać jej piasku i kory przekompostowanej. Wtedy tego nie wiedziałam i na pewno kory nie dałam. Sadziłam w odległościach na 2,5 dłoni. Wczoraj właśnie sprawdzałam ponieważ przy altanie dosadzam nową, tym razem odmianę Beni kaze. Dałam jej dużo kompostu, piasku i kory. Kocham tę trawę, cudne kępy tworzy i dodaje niesamowitej lekkości rabatom. Jej jedyny minus to zasychanie na zimę i to dosyć szybkie. Ale równie szybko startuje, więc nie jest tak źle
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies