Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 14:53, 12 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Altanowy spam Uwielbiam to miejsce z rana, światło jest wtedy niesamowite i altana wygląda najpiękniej. Po roku od remontu ma się dobrze, jest jeszcze kilka drobiazgów do poprawienia, ale szczerze mówiąc przestały mi przeszkadzać Muszę jeszcze zrobić kilka fotek wieczorem, bo od maja mam prąd i lampa sufitowa daje fantastyczny nastrój.



Wymieniłam w tym roku grafiki z jednej dużej na 4 mniejsze, bardziej w leśnym klimacie. Paproć w donicy ma się świetnie, rośnie jak szalona. Podobnie jak mchy na lampionach i lampie



Surfinia od Abiko przeżyła nasz wyjazd niepodlewana ręką człowieka, zuch roślinka Biała konewka od Anpi przydaje się do podlewania. Lampioniki od Moni cudnie zdobią jeden z kątów w altanie. Podobnie jak biała doniczka z rojnikami od Anpi.

Mój kochany mąż dba o czystość firan, spuszczam je luźno na kostkę, a po jakimś czasie zawsze widzę podwieszone, aby się nie pobrudziły

Na malutkiej skarpie wzdłuż północnego boku altany posadziłam cały barwinek jaki miałam w różnych miejscach w ogrodzie. Jestem bardzo z tego pomysłu zadowolona, fajnie obrośnie to miejsce. I w sumie nic już tam nie muszę sadzić bo inaczej nie byłoby przejścia do żywopłotu.

Na środku placyku na ognisko stoją zioła, jakoś w tym roku pieczemy tylko w kominku. I dobrze, bo taka stylizacja bardziej mi się podoba Obawiam się, że za rzadko posadziłam żywopłot z cisów hilii. Na pewno muszę je znów przyciąć, tak prawie o połowę i zobaczymy za rok jak będzie.
Podsumowując: zeszłoroczny remont altany był strzałem w dziesiątkę. Od niego tak na prawdę zaczęła się zmiana w tej części ogrodu, która cały czas trwa, a dalszy raport wkrótce
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
eVka 14:57, 12 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonko, zachwycam się Twoim ogrodem, ile masz kolorów, fajnie, że zdecydowałaś się na byliny, bo to właśnie one są esencją ogrodu Drzewa, iglaki to takie ramki w którym malujemy kwitnącymi bylinami, trawami, różami obraz
Ja ciągle dosadzam nowe kwiatuchy i ciągle mi mało i mało

Powiem Ci, że ja podobnie jak Ty czekam ze ścięciem lawendy do ostatniej chwili. Wczoraj dopiero zdecydowałam się na ścięcię obwódki lawendowej na różance...

Jeżyki też mamy , jeden jest taki duży, że podlewając późnym wieczorem zawału dostała jak mi nagle wyskoczył z rabaty... pomyślałam, że to szczur bo było zupenie ciemno
____________________
eVka 15:11, 12 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonko bajeczna altana... Ja ciąglę biję się z myślami co u siebie wykombinować jako zadaszenie tarasu...
____________________
MartaCho 15:35, 12 sie 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2163
Ja dopiero startuję z moim ogrodem, ale również ostatnio, jak wyszłam wieczorem podlać donice, na trawniku zobaczyłam jeża i tak jak Ewa, na pierwszy rzut oka myślałam, że to szczur a tu takie miłe odwiedziny! Popatrzył na mnie zdziwiony, kto to mu przeszkadza i podreptał dalej
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Iwonka 15:49, 12 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Effcia, Marta gdybym i ja wieczorem spotkała się z jeżem, krzyk byłby na kilometr co najmniej Na szczęście było jasno a jeżyk wolniutko wyszedł zza tui. Uwielbiam po podwórku czy trawie chodzić boso, dobrze że wiem, iż mam jeża Wczoraj podczas wycieczki rowerowej pomyliłam sarnę z lisem, mąż umierał ze śmiechu. No ale wyszło takie rude z trawy, nóg nie widać
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 15:54, 12 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
effka napisał(a)
Iwonko bajeczna altana... Ja ciąglę biję się z myślami co u siebie wykombinować jako zadaszenie tarasu...

Altanę lubię, chociaż gdybym dziś miała wszystko robić od nowa zdecydowanie wybrałabym tylko taras, ale bardzo duży i co najmniej w połowie zadaszony. Altana daleko od domu jest niewygodna i przy dzisiejszym zabieganiu nieraz brak czasu, aby z niej korzystać. Taras przy domu wygodniejszy. Ważne aby jego dach nie zacieniał zbytnio pomieszczeń w domu. A z czego - nie mam pojęcia. Tak dawno nic nie robiłam z takich prac, że kompletnie wypadłam z obiegu
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Milka 16:25, 12 sie 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Jeż cudowny, ale i rabaty zachwycają, bogato i kolorowo też mnie czeka cięcie lawend, jak się nie wyrobię, to za rok
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
sylwia_slomc... 17:39, 12 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Jeża masz Super
Altanę masz teraz jedną z ładniejszych na O
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
malgorzata_s... 19:01, 12 sie 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Iwonko zachwycam się brzozową i lawendą i altaną no i wszystkim razem Idę oglądać jeszcze raz
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Waclaw 20:11, 12 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Iwonka napisał(a)
Altanowy spam Uwielbiam to miejsce z rana, światło jest wtedy niesamowite i altana wygląda najpiękniej. Po roku od remontu ma się dobrze, jest jeszcze kilka drobiazgów do poprawienia, ale szczerze mówiąc przestały mi przeszkadzać Muszę jeszcze zrobić kilka fotek wieczorem, bo od maja mam prąd i lampa sufitowa daje fantastyczny nastrój.


Rozmarzyłem się patrząc na Twoja altanę. Ech! Co za nastrój
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies