Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 06:37, 21 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Wiolu po posadzeniu koniecznie zrób fotki Jestem ciekawa zwłaszcza liści tych Doorenbosów i ich pokroju. Mnie marzą się jeszcze duże dwie sztuki, ale takie mocno wielopniowe, najlepiej już od dołu. Nigdzie w okolicy niestety takich nie ma.

Madzia ogród po zmianach zaczyna cieszyć, stąd i zdjęcia sprawiają mi przyjemność. Nie mam dobrego aparatu, ale jak jest ładne światło to nawet 13 małpka coś tam sfoci
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 07:02, 21 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Basia wróciła do mojej sierpniowej rabaty z vanilkami. Jesienią zestawienie mocnego różu przestaje kontrastować, ponieważ kwiatostany stają się brązowe, co z przebarwiającą hakone wygląda spójnie. Niestety o tej porze roku rabata ma mało światła a wręcz stała się rabatą cienia. Szczęśliwie w sezonie dociera tam więcej słońca







Berberys gwiazdorzy kolorami To jedyny egzemplarz, którego kolce toleruję Wiosną ładna zielona kula, jesienią ogień kolorów
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 07:08, 21 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
W rogu tej rabaty kolejna gwiazda - buk Tricolor. Zrobić mu dobre zdjęcie graniczy z cudem. Jedyny plus to fakt, że z kuchennego okna, ale też od strony drogi i bramy wjazdowej wygląda obłędnie

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Gardenarium 07:18, 21 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tricolor obecnie mój ulubiony buk Mam w zapasie kilka szt do posadzenia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
eVka 18:58, 21 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)
Effcia ja teraz w każdej rabacie kombinuję przestrzeń pod siedzisko To moje kolejne tegoroczne olśnienie, lepiej późno niż wcale Remont rzeczywiście zmierza ku lepszemu, powoli ale wiele już cieszy.
U ciebie na wielu rabatach już widać masę. Najgorsze te nowe budynki, burzą człowiekowi całą koncepcję.
Brzozy w szeregu będą super, trochę porządku przy wjeździe a dalej artystyczny luz.
Koło Sylwii zagłębie dyniowe i chryzantemowe, za grosze kupiłam a robią fajną robotę


Iwonka napisał(a)
Zawilce są tak lekkie, że każdą rabatę uatrakcyjnią. Kwitną na pewno ponad dwa miesiące, jak nie dłużej. Zielone kępy już na wiosnę fajnie wyglądają. Jesienią zaschnięte kuleczki a potem pękające i ten delikatny puszek... Coś pięknego. No i kwiaty, skromne ale piękne. Przypomniała mi się łąka zawilcowa w ogrodzie Brzoskwinia. Pomaluję wiosną drewutnię i będę sadzić łan zawilców
Letnie wspomnienie...

Spotkałyśmy podczas jesiennej wycieczki właściciela ogrodu, zapytałam o odmianę tych zawilców, niestety wiedział tylko że mieszańcowe. Może ktoś z was rozpozna



Oh Iwonko jakie te zawilce boskie ale Ty najpiękniejsza! Te łany robią wrażenie
____________________
Iwonka 19:07, 21 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Danusiu jak dobrze słyszeć, że i ty jesteś miłośniczką tego buka Ja nie przepadam za pstrokatymi liśćmi, ale ten tricolor jest wyjątkowo gustowny. No i ta korona, tak cudnie ażurowa. Żałuję, że przy moim nie mam miejsca. U Ciebie może cudnie wśród traw gwiazdorzyć.

Effcia ogromnie żałuję, że pan nie znał dokładnej nazwy. Niesamowity był kolor tych zawilców. Namiastkę takiej łączki chcę zasadzić przy odmalownanej drewutni. Będzie w kolorze altany. Nie zdążyłam już w tym roku, tym bardziej czekam na wiosnę
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Wiolka5_7 19:13, 21 paź 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Ale pięknie wyglądasz w tych zawilcach !

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Iwonka 19:44, 21 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Wiolu ten zawilcowy łan to jedno z moich najpiękniejszych wspomnień tego lata Tam była taka magia, że choć namiastkę tej chwili chcę u siebie stworzyć.
Moje tegoroczne ogrodowe love to właśnie zawilce, gaura i derenie kousa.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
eVka 20:01, 21 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Również uwielbiam tego buka tricolor, moja jeszcze dorosły nie jest, ale już spory egzemplarz. Piękny ale zdobniczkę już zaliczył

Co do zawilcow, zamierzam dosadzić je pod domem przy wejściu, na tej wąskiej rabacie z hakonkami. Rozjaśnią ten zielono-limonkowy zakątek
____________________
Iwonka 20:12, 21 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Derenie kousa - moje tegoroczne ogrodowe love
Mam trzy: Milky Way, Weisse Fontaine i Schmetterling. I będzie ciąg dalszy
Nie obfociłam nowych nabytków jakoś ładnie, ale przyjęły się i miejscówki też mają świetne. Widzę je z tych okien, przez które najczęściej wyglądam.
Piękny to będzie widok na wiosnę. Nie mogę się doczekać...

Dereń Schmetterlig przybył jako pierwszy, w maju. Kilka kwiatów cieszyło oko Jesienne przebarwienie również bardzo mi się podoba.


W lipcu pożegnałam niebieskiego świerka glauca globosa. Z bordową pissardi męczył mnie okropnie. Na jego miejsce posadziłam derenia Weisse Fontaine. Cudny okaz. Przetrwał lipcowe upały. Nieco podsuszyło mu liście, ale wypuścił trochę nowych. Miał dziesiątki czerwonych kulek, co dobrze rokuje na kolejne kwitnienia.


I nabytek z września, dereń Milky Way. Bardzo popularny, o mniej spektakularnych kwiatach, ale ich niepozorna uroda i cudny pokrój drzewka sprawiły, że kupiłam i dostał miejscówkę w rabacie widocznej z okien wykuszu.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies