Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Agania 20:13, 21 paź 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Wow Iwonka jak ślicznie wyglądasz w tej łące zwilców...ja też je bardzo lubię

Ogród masz boski i coraz ładniejsze robisz... A derenie kwieciste i kosa mają swoją moc i potrafią zauroczyć
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Iwonka 20:18, 21 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Effka aż wygooglowałam tę zdobniczkę... No dziadostwo jakieś mimo ładnej nazwy! Mój nigdy nie miał. W ogóle mam wrażenie, że wszystko co kupiłam ponad 10 lat temu było zdrowsze i nigdy nie chorowało.
A zawilce fajnie ozdobią to miejsce o którym piszesz. U mnie też w nowym zakątku brzozowym posadziłam September charm z hakone. A ty jakie zawilce masz w planach?

Agania nie powiem kto mnie zaraził tymi dereniami Dziękuję ci bardzo bardzo Takie zarazy lubimy Są obłędne! Powiedz mi, jeszcze jaka jest różnica między kwiecistymi a kousa?
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Monia81 20:20, 21 paź 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
Iwonko cudne te okazy dereni aż sobie zapisałam nazwy, ja mam jednego i mam nadzieję że jeszcze znajdę miejsce na następne ależ ci do twarzy w tych zawilcach... buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
mrokasia 20:21, 21 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18087
Zawilce mają mnóstwo uroku. Muszę sobie dokupić białych.
A Ty w tym ładnie zapierasz dech!
Śliczne te derenie. Mam na nie chrapkę. Będę szukać na wiosnę .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Wiolka5_7 20:29, 21 paź 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20584
Buk tricolor tez mi się mega podoba,ale mam niestety mały ogród...

Derenie też śliczne
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 20:35, 21 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)
Effka aż wygooglowałam tę zdobniczkę... No dziadostwo jakieś mimo ładnej nazwy! Mój nigdy nie miał. W ogóle mam wrażenie, że wszystko co kupiłam ponad 10 lat temu było zdrowsze i nigdy nie chorowało.
A zawilce fajnie ozdobią to miejsce o którym piszesz. U mnie też w nowym zakątku brzozowym posadziłam September charm z hakone. A ty jakie zawilce masz w planach?

Agania nie powiem kto mnie zaraził tymi dereniami Dziękuję ci bardzo bardzo Takie zarazy lubimy Są obłędne! Powiedz mi, jeszcze jaka jest różnica między kwiecistymi a kousa?

Ja już kupiłam z tą zdobniczką, muszę na wiosnę prewencyjnie opryskać buka.
Może kiedyś mniej nawożony rośliny do sprzedaży, takie pędzone sztucznie są na pewno bardziej podatne na choroby.

Zawilce September Charm mam w dwóch miejscach to w ten hakonkowo-danicowy zakątek wsadzę białe wyższe zawilce. Chyba Honorine Jobert
____________________
Iwonka 20:35, 21 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Monia w zawilcach dzieje się magia Te łany działają odprężająco i ... liftingujaco
Derenie będę okrywać, Madzi jeden wypadł po zimie. Byłaś w Pisarzowicach w ogrodzie japońskim? Tam po raz pierwszy zobaczyłam derenie, o których tyle mi Agania opowiadała. Jest ich tam ze dwadzieścia jak nic. Muszę zdobyć Venus. Prawdziwa piękność. Anitce udało się ostatnio zakupić.
Bożenka z Hortensjady ma fantastyczną kolekcję. Przeczytałam po kilka razy jej zestawienia i opisy tu na O. i na FB.

Kilka pisarzowickich dereni...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 20:50, 21 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Mrokasia z białych zawilców niezawodne i najpiękniejsze to Honorine Jobert. Nieco mniejsze i pełne, też ładne to Whirlwind. A dereni szukaj wiosną jak kwitną. Później tez można bo czerwone kuleczki to pozostałość po kwiatach.

Wiola ten buk faktycznie wymaga dobrej miejscówki, najlepiej solo. Takie warunki miał mój u mnie przez kilka lat. Niestety obok była dziura i dom sąsiada zbyt widoczny. Przesadziłam tam niedawno graba kolumnowego. Pasują do siebie jak piernik do wiatraka, ale potrzeba przesłony zwyciężyła estetykę

Effka kiedyś było mniej szkółek i prowadzili je prawdziwi ogrodnicy. Wiedzieli co robić Obecnie większość sprzedawców to po prostu sklepikarze. Potrzeby ludzi większe niż kiedyś, stąd pośpiech w uprawach. Towar ma jak najszybciej urosnąć i trafić do klienta...
Honorine Jobert to pewniaki, sadź koniecznie
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Monia81 20:54, 21 paź 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
Iwonko piękne te fotki tych dereni, w Pisarzowicach nie byłam, ale może kiedyś ... mój dereń zimę przetrwał, choć przeciąg miał no u mnie jeszcze niestety wygwizdów ... w tym roku kupiłam tylko derenia, ale jadalnego... buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Iwonka 21:33, 21 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Monia pocieszasz mnie z tym dereniem, ale i tak okryję, za drogie były Super, że kupiłaś jadalnego, podobno nalewka jest pyszna W przyszłym roku zaczynam obsadzanie drugiej działki i tam planuję drzewka owocowe w tym derenia właśnie.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies