Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Anitka 20:11, 22 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
U ciebie faktycznie nie widać by były przymrozki. Też ten sezon zaliczam jako dereniowy. 5 różnych dereni mi w tym sezonie przybyło i jeden w zeszłym. Czy na tych fotkach z Pisarzowic to dereń Venus, ten z dłonią obok kwiatka ( czy przykwiatka ) Znasz jego nazwę?


Fotka w zawilcach obłędna. Szkoda, że jak teraz byłyśmy to już je zmroziło. Choć ja w tych zawilcach tak obłędnie bym nie wyglądała Może i lepiej, że zmrożone były

I ta aleja obłędna. Nie znam tego miejsca.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Iwonka 22:20, 22 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Ewo derenie warto wyeksponować. A magnolię Susan będę przesadzać, czekam aż zgubi liście. Dereń jest przy gwiaździstej.

Marta stożki były tak ładne i w dobrej cenie, że nie mogłam sobie odmówić. No i zostaną na lata A klony wiadomo, piękności.

Ania zawilce są śliczne, a w takiej masie jeszcze piękniejsze. Byliny robią wrażenie jak są sadzone w większych ilościach.

Sylwia kolorystyczny szał trwa w najlepsze Chociaż niektóre wcale się nie spieszą, buk i miłorząb tylko muśnięty jesienią.

Madzia klon Shirasawy lepiej ma w lekkim półcieniu. Dlatego zmieniłam mu pierwszą miejscówkę, bo co rok go przypalało. Teraz liście całe i fajniejsze, bo nie tak żółte tylko lekko limonkowe.

Agatka jestem zdziwiona, jak mało nasze wzgórze ten mróz musnął. Nawet paproć ta domowa w altanie ma się świetnie. Dzięki za dereniowe info Cherokee Chief w takim razie z kwiecistych mi się marzy

Anitka u mnie dopiero od początku tego tygodnia zaczynają liście jakby mocniej brązowieć i znikać. Ale np buk Dawyck gold czy miłorząb nic sobie z jesieni jeszcze nie robi
Na fotce to moja dłoń z Venus. Wydaje mi się, że im starszy będzie krzew tym te podsadki kwiatowe będą większe. Krzew z fotki był niewielki.
Mogłyśmy w te Mogilany na chwilkę zajechać, zobaczyłybyście piękne aleje grabowe. To raptem ze dwa km od Zakopianki. Nie polecam jednak wybierać się tam przed zachodem słońca, fotografowie ślubni szaleją z parami. Najlepiej w tygodniu w godzinach "nieszczytowych"
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:55, 22 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Z góry przepraszam za katowanie fotkami glediczji
Ale panienka tak szaleje z kolorem, tańczy jak baletnica...
A raczej ja tańczę wokół niej z aparatem
W promieniach słońca czarują też trawiasto - jeżówkowe doły.
A ja spamuję
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:57, 22 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:59, 22 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 23:00, 22 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Iwonko obiecana fotorelacja tutaj
https://www.ogrodowisko.pl/watek/10107-ogrod-w-brzoskwini-pod-krakowem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwonka 23:08, 22 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Dziękuję za info Lecę powspominać
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Agania 07:34, 23 paź 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Iwonka świetnie ją w nóżkach okryłaś i pięknie gra słońce na kotkach rozplenicy
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Wiolka5_7 09:29, 23 paź 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20605
Piękna sesja glediczji Będę się nią u Ciebie zachwycać,bo u mnie już na nią miejsca brak
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Iwonka 10:20, 23 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Agania cieszę się ogromnie z olśnienia o pozbyciu żółtych i bordowych żurawek spod glediczji. Teraz baletnica w trawach wiruje

Wiola zapraszam na glediczjowe wycieczki Z drzewami niestety trzeba dokonać wyboru. Twoje doorenbosowe zakupy obłędne.
Mój glediczjowy zakątek czeka remont. Cały jej południowo zachodni róg w okolicy drewutni idzie pod łopatę
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies