Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 22:19, 19 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Effcia ja teraz w każdej rabacie kombinuję przestrzeń pod siedzisko To moje kolejne tegoroczne olśnienie, lepiej późno niż wcale Remont rzeczywiście zmierza ku lepszemu, powoli ale wiele już cieszy.
U ciebie na wielu rabatach już widać masę. Najgorsze te nowe budynki, burzą człowiekowi całą koncepcję.
Brzozy w szeregu będą super, trochę porządku przy wjeździe a dalej artystyczny luz.
Koło Sylwii zagłębie dyniowe i chryzantemowe, za grosze kupiłam a robią fajną robotę

Waldek dziękuję za instrukcje dołowania. Kiedyś na pewno skorzystam. Nowe nabytki o dziwo posadzone. Chyba jakiegoś olśnienia dziś dostałam

Kasiolaaa czekam z niecierpliwością na twoją różankę. U mnie postęp w temacie jest taki, że kilka zaczyna mi się podobać, zawsze to jakiś krok na przód

Sylwia zaczęłam od zieleni, ale uwierz jesień u mnie pełną parą. Zdjęć mam dużo, zaczęłam od zielonych, sama jestem zdziwiona jak wiele jej jeszcze u mnie. Niemniej klony dają czadu. Tutaj mała zajawka

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
basia3012 22:51, 19 paź 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9456


Hakone rozdzielają 3 molinie, nie wiem, czy mi tu pasują... Pierwszy raz miałam w ręku molinie to kupiłam Na szczęście w tym sezonie miałam tylko kilka takich szaleństw zakupowych Na razie mi tu grają, są zielone i rozdzielają hakonki. A jako, że rabata jest wielowymiarowa, widziana z wielu różnych osi widokowych więc może jednak na tak ... Co myślicie?

Trochę... no dobra, przyznaję się, bardziej niż trochę nie pasuje mi kolor żółty z mocnym różem! Wiem wiem Sylwia, że po przeciwnej stronie jest szpaler z soczyście żółtego carexa everillo Wiem I że ta żółć spaja te obie rabaty... ale jak patrzę teraz przez okno to mi aż zgrzyta i trzeszczy. Jedyny plus jest taki, że na razie nie klika na tym etapie przebarwiania hortensji. Gdy były białe było ładnie. Gdy dojdą do jesiennego brązu też będzie fajnie, ale wtedy hakone przyschnie, no masz babo placek Żółto-różowy






Bardzo dużo U Ciebie się dzieje Iwonko. Ale też i fajnie Ci to wszystko się układa.
Ale pytasz o tą Molinię. Ja też chyba tą Molinię bym stąd usunęła. I chyba pociągnęłabym te Hakonki aby nie było tej przerwy?
Ale to Ty widzisz tą rabatę na żywo więc najlepiej wiesz co tam pasuje a co nie. Fajnie te hortensje się ustawiły w taki szpaler, bardzo mi się to podoba. I może szpaler hakonek pod nimi też by dobrze wyglądał? Sama nie wiem. Czasem proste rozwiązania są najlepsze.
A jeśli chodzi o róż z żółtym, to mi tu pasuje. Bardzo ładnie to połączenie dla mnie wygląda.
Ja też przesadzałam hortensje w czasie kwitnienia. Jak mam coś przesadzić to nie ma zmiłuj się. Mus i koniec. Najwyżej potem podlewam i pilnuję. Dobrej nocy.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
waldek727 23:28, 19 paź 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
W/g mnie miejsce trzęślicy warto by było zastąpić Pierisem japońskim ,,Flaming Silver".
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Waclaw 10:14, 20 paź 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Iwonka napisał(a)
Wacław ja na prawdę miałam nic nie kupować Wyszło spontanicznie i bardzo się cieszę. Prawie wszystko posadziłam, totalnie w innych miejscach niż planowałam przy wybieraniu. Kobieta zmienną jest Myślę, że będą to dobre decyzje.
Awatarek letni z ogrodu Brzoskwinia. Ten platan z huśtawką w każdym obudzi dziecko

Iwonko, mam tak samo z zakupami więc rozumiem.
A dziecko tkwi w każdym z nas bez względu na metrykę. Niektórzy to tłumią bo "nie wypada". Ja do nich nie należę
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Wiolka5_7 10:24, 20 paź 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Iwonka napisał(a)
Wiolka rumienię się kobieto, za dużo komplementów
Myślę, że każdy nowy zakątek potrzebuje czasu, gdy moje niziny wśród brzóz nabiorą masy dopiero będzie perfecto
Takie brzozy jak te zdecydowanie ci polecam. Nie śmiecą wcale, nie zauważyłam żadnych nasionek. Same ogromne liście i gałęzie. Niestety drugą wiosnę zwijacz brzozowiec niszczy im liście. Mospilan pomaga. Muszę przypilnować i nie zwlekać z opryskami. Przeczytaj ten link, który powyżej wrzuciłam. Sama już nie wiem jaką odmianę mam. Myślę, że te to Doorenbosy a te które kupiłam na nową rabatę przy altanie, to jakaś inna odmiana białej Jacquemonti.
Posadziłam blisko tuj ponieważ nie miałam tam więcej miejsca. W realu nie jest tak tragicznie, ale jak poszerzą korony to żywopłot pewnie zwolni na wysokość.
Myślę, żebyś zaszalała i jednak je kupiła. Tym bardziej, że nie masz jeszcze Jest coś magicznego w tych białych pniach... No i pasują ci do elewacji



Iwonko, już jestem zdecydowana na te brzozy
Muszę do szkółki wyskoczyć i obejrzeć na żywo
A robactwo to niestety zawsze jakieś się przypałęta...na bukach przez 2 lata miałam zdobniczkę, a w tym roku zero,aż byłam w szoku....więc z wiekiem chyba się drzewo uodparnia...

Właśnie szukam drzew nie za wielkich z ażurową koroną i brzózki by mi pasowały i do derenii również po bokach mam drzewa kolumnowe, więc dlatego chcę dla kontrastu drzewa takie z luźną koroną
Elewacja kiedyś będzie szara,więc też będą pasować

Buziaki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
gierczusia 11:23, 20 paź 2019


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Witaj taki dojrzały ogród a spodziewałam się oseska suuper
Bo w zasadzie wpadłam zobaczyć ogród autorki " obwiślaków "
Pozdtowionka
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Iwonka 13:12, 20 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Basiu ta rabata jest widoczna z trzech stron, stąd taki nieoczywisty układ pięter wydaje mi się ciekawy. Następny sezon pokaże, czy zmiany wymagają korekty. Nie jest to rabata pierwszej potrzeby, mam nieco ważniejsze do ogarnięcia. Dlatego bardziej popracowałam tu nad podłożem. Teraz mam wolną ziemię i mogę z łatwością wprowadzać roszady.
Długi szpaler się u mnie nie sprawdza. Może i fajnie wyglada, ale ja wolę krótsze. Stąd podzielenie hakone na dwie grupy. A co między nie, w sumie w trzy przerwy...mam czas do wiosny
Róż z żółtym zgrzyta tylko przez miesiąc, przetrwałam i jest ok Teraz brązy królują. Mam zdjęcia, zaraz coś wrzucę.

Waldku pierisy kiedyś uwielbiałam, z trzech sztuk ostał się jeden. Zaproponowany przez ciebie jest bardzo ładny, ale pierisową fazę mam już za sobą. No tak z tymi babami jest

Wacław ależ fajny z ciebie facet, szczęśliwa twoja pani serca I my też, fajnie nadawać na tych samych falach

Wiolu witaj w klubie brzozowych Effki ilość imponująca
Białe pieńki, szara elewacja - będzie cudnie. Zerknij przy zakupie na liście. Czekam z niecierpliwością na nowy sezon, aby poobserwować nowe nabytki. Zwłaszcza liście, czy będą większe czy też nie. Te moje dwuletnie przy stoliku mają ogromne i nadal zielone.

Gierczusia gdzie ja z tymi obwiślakami wyskoczyłam No skleroza jak nic Ogród zgodnie z tytułem, pełen chaosu. Troche dużego, trochę mikrusów. I próba liftingu. Idzie jak po grudzie, ale przynajmniej już wiem, co chcę Pozdrawiam
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Wiolka5_7 17:19, 20 paź 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Ok ,dzięki za wskazówki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Magleska 20:55, 20 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Iwonka świetne fotki obejrzałam -robisz coraz piękniejsze zdjęcia ,bo i ogród Ci wypiękniał niesamowicie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Iwonka 06:31, 21 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
effka napisał(a)
Iwonko, śliczne foteczki, te zawilce takie bialutkie rozjaśniają zakątki Ja mam zamiar coraz więcej ich sadzić, przemycać na rabaty
Zawilce są tak lekkie, że każdą rabatę uatrakcyjnią. Kwitną na pewno ponad dwa miesiące, jak nie dłużej. Zielone kępy już na wiosnę fajnie wyglądają. Jesienią zaschnięte kuleczki a potem pękające i ten delikatny puszek... Coś pięknego. No i kwiaty, skromne ale piękne. Przypomniała mi się łąka zawilcowa w ogrodzie Brzoskwinia. Pomaluję wiosną drewutnię i będę sadzić łan zawilców
Letnie wspomnienie...

Spotkałyśmy podczas jesiennej wycieczki właściciela ogrodu, zapytałam o odmianę tych zawilców, niestety wiedział tylko że mieszańcowe. Może ktoś z was rozpozna
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies