Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 09:41, 19 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Wczorajsze wspomnienie... Aleja grabowa w Mogilanach... Jedno z najpiękniejszych miejsc, które widziałam.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:03, 19 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Jesienna pogoda od dwóch tygodni rozpieszcza i czaruje. Nocny przymrozek był lekki i szczęśliwie nie poczynił szkód. Nawet szara kocanka włochata na wschodnim parapecie ma się wyśmienicie.
Rabata wykuszowa to jedyne miejsce, gdzie jesieni nie widać. Nawet miłorząb gwiazduje zielenią. Zawilce Whirlwind zdecydowanie potrzebują bardziej urozmaiconego towarzystwa. Pomyślimy wiosną
Na razie jest plan na cebule: Czosnki lub tulipany...
Chyba jednak tulipany na środek a przy oknach czochy

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Waclaw 10:33, 19 paź 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Iwonka napisał(a)
W tym tygodniu Muszkieterki były w Krzywaczce To szkółka, gdzie wieki temu kupowałam rośliny. Nadal mają ciekawą i zróżnicowaną ofertę. Jedynie bylin mało, ale jesień to pora drzew i krzewów i w tym kierunku poszłyśmy.

Oczywiście nie planowałam kupować, ale kilka roślin chwyciło za serce.
Zanotuję ku pamięci:
Itea 2 szt - urzekła nazwa, czerwony teraz kolor smukłych liści, biały kwiat
Fothergilla major 2 szt - liście jak oczar, cudnie wybarwione, biały kwiat
Kalina japońska Mariesii 2 szt - pagodowy pokrój, przebarwienie liści, biały kwiat
Kalina bodnatnska Charles Lamont 1 szt - kwitnie ponoć zimą
Sorbus Chinese lace 2 szt - jarząb o koronkowej lekkości
Bez na pniu Palibin - wiadomo

Pomysł gdzie sadzić już jest, ale grunt nie przygotowany. Chyba zadołuję w przechowalniku i poczekają na wiosnę.
Wysadzić z doniczek czy w donicach do ziemi?



Imponujące zakupy gratuluję.
Nowy avatar - super
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Urszulla 19:28, 19 paź 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Bardzo ciekawa ta lista jarząb mnie zaintrygował, masz fotki tego okazu?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Magleska 19:46, 19 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Fajnie Was widzieć chociaż na zdjęciach i jakie zakupy fajne
Edit zapomniałam podookienną pochwalić i pozostałe foteczki ogrodowe ,tylko dlaczego tak mało
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Iwonka 20:04, 19 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Wacław ja na prawdę miałam nic nie kupować Wyszło spontanicznie i bardzo się cieszę. Prawie wszystko posadziłam, totalnie w innych miejscach niż planowałam przy wybieraniu. Kobieta zmienną jest Myślę, że będą to dobre decyzje.
Awatarek letni z ogrodu Brzoskwinia. Ten platan z huśtawką w każdym obudzi dziecko

Urszulla jarząb Chinese Lace to ten najwyższy po palibinie na patyku - fotka na tle białej ściany. Sylwia też go obfociła. Swój okaz a raczej patyczek z ażurowymi listkami już posadziłam, postaram się zrobić zdjęcie.

Magleska naszego niezawodnego fotografa niestety nie widać, widać tylko zakupy Sylwii na pierwszym planie Wycieczka nam się udała, chociaż z tylu pięknych pogodowo dni przypadł nam ten najgorszy Za to atmosfera jak zawsze the best
Z fotkami się poprawię
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
eVka 20:07, 19 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonko, śliczne foteczki, vte zawilce takie bialutkie rozjasniaja zakątki Ja mam zamiar coraz więcej ich sadzić, przemycać na rabaty

Jakie zakupyyyy!!! Oj wszystko tak ślicznie przebarwione, i znów jarząb, no mówię, że mnie śledzi, jak tylko gdzieś trafię to na pewno kupię.
____________________
Iwonka 20:28, 19 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Kolejną rabatą, której do jesieni niespieszno, jest kącik brzozowy z przodu domu. Rosnące tam hortensje Limelight mają jeszcze pączki, wiele jest w szczycie kwitnienia, a tylko nieliczne łapią brązowy odcień.
Zdjęcia z zeszłej soboty Brzozy jeszcze całkiem zielone.



Jestem zdziwiona, jak długo brzozy te utrzymują zielone liście. Sylwia zwróciła kiedyś uwagę, że ich liście są bardzo duże i grube. Kupiłam jako Doorenbos dwa lata temu. Kolejne Doorenbosy kupione niedawno na inną rabatę mają zdecydowanie mniejsze listki. Trochę mnie ten temat zaintrygował. Wyszukałam na Ogrodowisku zestawienie odmian. Może komuś się przyda. Ja sama w sumie nie wiem już jakie te brzozy mam Nieważne jak zwał i te z dużymi liśćmi i te z mniejszymi, ale wszystkie z białymi pniami bardzo mi się podobają
https://www.ogrodowisko.pl/watek/3351-brzoza-doorenbos-betula-utilis-doorenbos?page=6
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Kasiolaaa 20:29, 19 paź 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Oj co za foteczki taki piekny ogrod tyle inspiracji ogladalam z zapartym tchem zwlaszcza te rabaty z rozami i trawamii ❤
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Iwonka 20:38, 19 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
I zdjęcia z dzisiejszej soboty. Zobacz Effka jaki zdyscyplinowany biały szereg Niestety nie było więcej miejsca na inną opcję. Niemniej i z okna kuchennego i z kącika z krzesełkiem widok białych "żołnierzy" jest przyjemny dla oka

Stolik dostał jesienne dynie... Tymczasem gaura nadal kwitnie a hortensje mają pączki. Dziś zerwałam kilka poziomek... Taką jesień lubimy
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies