Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

mrokasia 11:10, 23 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18088
Iwona, piękna ta Twoja glediczja!!! Myślałam by ją sobie posadzić ale teraz chyba nie mam już na nią miejsca...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Iwonka 11:22, 23 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Moja cięta zajmuje dużo miejsca. Anitki nie cięta jest bardziej smukła i strzelista. Niemniej nie są to małe drzewka. Tylko przez kilka pierwszych lat wyglądają niepozornie. Obejrzyj Sywlii relację z ogrodu Brzoskwinia. Nawet klony to po latach duże drzewka
https://www.ogrodowisko.pl/watek/10107-ogrod-w-brzoskwini-pod-krakowem?page=2
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
malgorzata_s... 11:25, 23 paź 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Iwonko przepiękne widoczki i derenie i glediczja i inne twoje gwiazdy też
Pogoda nas rozpieszcza i chociaż u mnie po mrozach liście prawie spadły to jednak jeszcze klon i azalia kolor mają. Twoje przebudowy bardzo na plus a dopiero w przyszłym sezonie zobaczysz jak cudnie poszalałaś Buziaki
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Pszczelarnia 11:46, 23 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Taki spam prosimy. Glediczja prezentuje się znakomicie. A czy ona ma 1 pień, czy kilka? To moje pytanie - ciąć ją, czy pozwolić rosnąć jak krzak (tak na razie wygląda u mojej siostry).

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Wiolka5_7 11:47, 23 paź 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20584
Iwonka napisał(a)
Agania cieszę się ogromnie z olśnienia o pozbyciu żółtych i bordowych żurawek spod glediczji. Teraz baletnica w trawach wiruje

Wiola zapraszam na glediczjowe wycieczki Z drzewami niestety trzeba dokonać wyboru. Twoje doorenbosowe zakupy obłędne.
Mój glediczjowy zakątek czeka remont. Cały jej południowo zachodni róg w okolicy drewutni idzie pod łopatę


Drzewa to dla mnie najcięższy temat....
Doorenboski dziękują
Będą zmiany, lubię zmiany
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Iwonka 12:06, 23 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Gosiu coś tam wieki temu udało mi się mądrze posadzić, reszta pod noż Przynajmniej jest o czym myśleć Liście u mnie dopiero w tym tygodniu lecą... Na szczęście jeszcze trochę ich jest, zwłaszcza na klonach i bukach. Buki wcale nie czują jesieni

Pszczółko glediczja u podstawy ma jeden pień, który rozchodzi się na dwa. Tutaj przedstawiłam jej historię:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7770-wzgorze-chaosu?page=127
Sama już ie wiem jak ugryźć temat jej cięcia. U Anitki nie cięte są smukłe i strzeliste. Moja trochę kopczykowata. Na początku nie cięta wcale, potem co rok, a od trzech, czterech lat luźno puszczona... Mogłaby już nie rosnąć Fajna jest teraz.

Wiola zmiany są dobre, dodają energii Jedziesz po czwartego pasażera Udanej wycieczki
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Wiolka5_7 12:09, 23 paź 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20584
Iwonka napisał(a)
Gosiu coś tam wieki temu udało mi się mądrze posadzić, reszta pod noż Przynajmniej jest o czym myśleć Liście u mnie dopiero w tym tygodniu lecą... Na szczęście jeszcze trochę ich jest, zwłaszcza na klonach i bukach. Buki wcale nie czują jesieni

Pszczółko glediczja u podstawy ma jeden pień, który rozchodzi się na dwa. Tutaj przedstawiłam jej historię:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7770-wzgorze-chaosu?page=127
Sama już ie wiem jak ugryźć temat jej cięcia. U Anitki nie cięte są smukłe i strzeliste. Moja trochę kopczykowata. Na początku nie cięta wcale, potem co rok, a od trzech, czterech lat luźno puszczona... Mogłaby już nie rosnąć Fajna jest teraz.

Wiola zmiany są dobre, dodają energii Jedziesz po czwartego pasażera Udanej wycieczki


to prawda
Będę musiała pojechać,ale nie dziś ,bo eMek wziął mi moje auto
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Brzozowadzie... 12:37, 23 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Przepiękne te fotki glediczji. Stopy ma znakomicie skomponowane No cudo!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
eVka 14:19, 23 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dzizas!!! Jaka bajkowa glediczja i światłocień na rabacie pod nią. Coś pięknego
____________________
Pszczelarnia 17:09, 23 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A o których drzewach pisałaś, że są już stare i leniwe na wypuszczanie nowych gałązek po cięciu?

Pokazowo opisałaś Sunburst.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies