Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Brzozowadzie... 09:21, 24 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Piękne i dojrzałe masz te drzewa! A historia z idącym drzewem wspaniała!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
kasiek 19:45, 24 paź 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Takie wielkie drzewo przesadziłaś - no szacun! Glediczie to masz najładniejsza jaką widziałam - prawdziwa ozdoba!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
eVka 20:19, 24 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)
Ewuś dokładnie tak, to ta historia Śmiesznie było
Ten tulipanowiec jest z tych ogromnych co mnie cieszy. Wsadziłam go mniej więcej w rogu działki, w największym prawie zaniżeniu.
Patrząc z domu fajnie wypełnia całą lukę, która tam była. Wcześniej nie myślałam o przesłonie, ale mamy już sąsiadów na stałe więc prywatność w cenie.
Bedzie cieniował drogę a nie naszą działkę. Na razie wszystko na tak

Dla niewtajemniczonych historia z "idącym" drzewem była następująca: latem wykopanego tulipanowca włożyliśmy na taczki, syn trzymał, ja prowadziłam. Jako, ze mamy duży spadek terenu jechaliśmy wąwozem wzdłuż oczka. Kuzyn stojący na podjeździe zobaczył tylko "idące" drzewo, jego zdziwiona mina była bezcenna. Dojechałam z taczkami do celu i leżąc na trawie płakałam ze śmiechu. Sceny rodem z Makbeta, chociaż tam było tragicznie a u nas komedia.





Tulipanowce są niesamowite, mijam piękny wielki okaz po drodze że szkoły córki i za każdym razem mam ochotę kupić... Ale za mały ogród. Chyba, że odmiana fastigiata. Namowilam kolegę i niedawno kupił go sobie do ogrodu. Super jest.
Historia z idącym drzewem świetna!!!
____________________
Iwonka 20:45, 24 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Agata faktycznie u mnie już trochę drzew można określić mianem dojrzałych. Kilka z nich uwielbiam. Stąd ta ilość jesiennych fotek

Kasiek tulipanowiec faktycznie duży, ale nie był jeszcze mocno zakorzeniony. Najbardziej idiotyczna była pora przesadzania, ale udało się Glediczję ochrzciłam w tym roku mianem baletnicy

Effka tulipanowiec ma piękne liście. Przeraża mnie tylko jego kruchość. Odmiana kolumnowa możne i tobie się zmieści Przebarwianie jesienne ma spektakularne.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:07, 24 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Grujecznik japoński pendula zgubił już prawie wszystkie listki. A jeszcze tak niedawno czarował jesiennym kolorem
Nuty ciasteczkowej nie wyczułam jednak wcale

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:12, 24 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:31, 24 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Grujecznik nawet bez liści wygląda ładnie. A klony nadal z czuprynkami

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:18, 25 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Jesienią Wzgórze Chaosu to nie tylko żółcienie i brązy.
Nad oczkiem płonie czerwienią Klon palmowy Dissectum Garnet
Towarzystwo kosodrzewin utrudnia mu nieco skoki w bok Dlatego szaleje masą w stronę oczka i trawnika.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:19, 25 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
To malownicze drzewko po 15 latach ma u mnie ledwie metr wysokości. Nadrabia płasko kulistym pokrojem i łukowato powyginanymi pędami, które wydają się nie mieć końca. W tym roku mocno skorygowałam ich długość, pół oczka zasłaniały. Koronkowe listki o mocno postrzępionych brzegach nadają temu klonowi niesamowitej lekkości.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:19, 25 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Jesienią cała magia tego drzewka dzieje się w środku. Kontemplacja jego piękna wymaga od nas troszkę gimnastyki Ale warto, bo widoki bajkowe...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies