Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

eVka 13:01, 25 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
To nie ma co się z nimi męczyć, niech idą pod nóż, tak to jest, że czasami pewne rośliny wymagają mocnej korekty a czasami i ostrego potraktowania i eksmisji...
Powiedz mi, formowałaś je od początku?
____________________
Iwonka 13:30, 25 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Będzie eksmisja Niestety od początku nie były formowane. Same z siebie były dosyć gęste i nie gubiły tak igieł jak w ostatnich latach. Potem nagle wybujały, w zeszłym roku pojawiła się osutka. W sumie starsze kosodrzewiny w górach wyglądają tak jak moje teraz No ale ja nie mam tyle miejsca. Dlatego dbaj o swoje Ustrzykiwane od początku będą pięknymi grubaskami
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
mrokasia 13:55, 25 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18101
Iwonka napisał(a)
Kasia jesień jest magiczna przy pięknej pogodzie. W sumie dobrze, ze trwa tak krótko, bo zachwyt przeszedłby w powszedniość Klon faktycznie czaruje, ale trochę lat na tę magię czekałam Ciekawa jestem twojego grujecznika. Mój nie pachnie


Fakt, piękna jesienna pogoda to jest to co tygryski lubią najbardziej .

A swojego grujecznika sama jestem ciekawa .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Magleska 20:59, 25 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18698
Iwonka jaki cudowny przegląd drzew ..... wiesz ,że klony koffam

muszę mojego dissektum zielonego przesadzić ,bo za blisko shirazza dałam -

powiedz jaką szerokość i wysokość Twój osiągnął ? Ile lat go masz ?

buziaki

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Iwonka 12:17, 26 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Kasia pogoda obłędna, cebule wyciągłam i ma takiego lenia, przechadzam się jak idiotka zamiast coś robić

Madzia drzewa tak mi jesienią szaleją, że napstrykałam fotek jak głupia Dissectum ma między 10-14 lat. Wysokość 1 m, szerokość ok 2,50.
Te kloniki dissectum bardziej rosną wszerz, na wysokość ledwo co. A szerokość zawsze można korygować cięciem. Ten czerwony w słońcu ma lesze warunki i średnicę ok 4 m. Chyba będziesz przesadzać
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 12:37, 26 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Buk Purpurea Tricolor rośnie między ogrodzeniem a bramą wjazdową. Jego lekki pokrój widzę z kuchennego okna. Im jest starszy tym piękniejszy. A kolory jesienią zachwycają. Wiosną również W sezonie pstrokatość jest delikatna i nie męczy nachalnością.
Zastanawiam się czy nie dać mu w nogi jakiejś lekkiej trawy w stylu rozplenicy? Świerk gniazdkowy który tam rośnie notorycznie łapie przędziorka. Jeden egzemplarz w tym roku już stamtąd usunęłam.



Dwa dni temu po porannej mgle wyszło piękne słońce... Buczek czarował

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
AgnieszkaW 12:49, 26 paź 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Iwonko, weszłam na chwilę na Ogrodowisko i zachwyciłam się Twoimi drzewami, a fotkami klona 'od środka' jestem oczarowana
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
kasiek 21:59, 26 paź 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Iwonka napisał(a)


Matko jakie ujęcia!!! szok - na tapetę Iwonka!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Urszulla 20:02, 27 paź 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Iwonko masz pięknie, też pod okna wsadziłam trawy. Fajnie że masz warunki na kloniki japońskie. Buk super przy ogrodzeniu. Osobiście spod Garneta wyrzuciłam hosty i dałam runiankę. Z przodu tylko malutkie hosty.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Iwonka 20:46, 27 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4194
Agnieszka jesień w tym roku jest obłędnie piękna. Aż chce się uwiecznić te chwile. A niektóre drzewa porosły i to sporo. Cieszą mnie bardzo Wnętrze klona faktycznie czaruje...

Kasiek kolory zgrały się cudnie. Po tylu latach dopiero w tym roku odkryłam magię tego klona. Sama jestem zaskoczona jak u niego pięknie

Urszulla drzewa, które mam chyba dobrze czują się w naszej glinie. Trawom mocno rozluźniłam podłoże i też fajnie porosły. Runianka to dobra symbioza z Garnetem U mnie zostaje hosta, ciekawie jesienią jej żółć gra z czerwonym klonem.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies