Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 10:49, 28 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
MartaCho napisał(a)
Naprawdę Umbry nie lubisz i nie polecasz? Dobrze wiedzieć. Napiszesz dlaczego?

Umbra nie pasuje do mojego ogrodu. Ma już trzecią miejscówkę, a w każdej pasuje jak przysłowiowy piernik do wiatraka
Umbra dobrze wygląda w nowoczesnym ogrodzie, posadzona w szpalerze, wyeksponowana.
Podobno jest kapryśna i lubi chorować. W sumie to wiśnia. Mam amanogawę i liście co rok pokręcone.
Nie łapie mnie za serce widok dojrzałej umbry. W tej ogromnej kuli na grubej już nodze, drobne listki wyglądają jak dla mnie nieco dziwnie. Ale to moje subiektywne odczucia i dobrze, że je mam. Dzięki temu nie przytargam już kolejnej pomyłki
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
eVka 11:34, 28 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Piękne masz drzewa Iwonko, takie wielkie. Moje maluszki dłuuugo będą jeszcze rosnąć, żeby dorównać Twoim.
____________________
Iwonka 12:29, 28 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Effka drzewa potrzebują jakiś 3 lat na zakorzenienie, ale i tak z roku na rok cieszą coraz bardziej. A potem nagle, nie wiadomo kiedy, stają się ogromne. Ja zaczynam być na tym etapie, u ciebie ani się nie obejrzysz i też tak będzie.
Czytam, że wasze sosny jednak mają osutkę Wrzucam ci link, gdzie Anitka rozpisała mi opryski:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7770-wzgorze-chaosu?page=80
Jedyny minus, że akurat mrozy nadchodzą i nie wiadomo czy prykanie ma sens.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
waldek727 12:58, 28 paź 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Iwonka napisał(a)
W buku Dawyck Gold zachwyca mnie pień, jego gładka kora i smukłe, lekko wijące się gałęzie. Znów cala magia rozgrywa się wewnątrz Natura jest cudownym rzeźbiarzem.


W takim razie ja bym go wyeksponował formując z buka drzewo wielopniowe. Do wysokości ok 2 metrów wyciąłbym wszystkie młode przyrosty i cienkie gałązki pozbawiając go całkowicie liści.
Dla zobrazowania to o czym piszę.
https://pl.pinterest.com/pin/646829565207767724/
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
inka74 12:59, 28 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Bardzo ci dziękuję za posty o dorosłych drzewach. Doskonale uświadamiają jak bardzo musi to być przemyślany wybór. Cudne są buki ale cieszę się, że mam tylko wersję formowaną. Na mojej maleńkiej działce po 15-20 latach wyglądałyby nieproporcjonalnie. Podzielam twoje zdanie na temat umbry. Jednej już się pozbyłam, jeszcze 2 zostały i się zastanawiam czy nie powinny dołączyć do tej pierwszej na przedpłociu u sąsiadów, szpalerek by ciekawy powstał. Ja dopiero po posadzeniu ich u siebie zauroczona widokami u dziewczyn zobaczyłam wersję dorosłą i się... wystraszyłam. Nadal myślę co z nimi.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
eVka 13:03, 28 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)
Effka drzewa potrzebują jakiś 3 lat na zakorzenienie, ale i tak z roku na rok cieszą coraz bardziej. A potem nagle, nie wiadomo kiedy, stają się ogromne. Ja zaczynam być na tym etapie, u ciebie ani się nie obejrzysz i też tak będzie.
Czytam, że wasze sosny jednak mają osutkę Wrzucam ci link, gdzie Anitka rozpisała mi opryski:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7770-wzgorze-chaosu?page=80
Jedyny minus, że akurat mrozy nadchodzą i nie wiadomo czy prykanie ma sens.

To prawda, drzewa szybko rosną, patrząc na Doorenbosy sprzed roku i teraz to chyba trzykrotnie się zagęściły i nabrały masy

Dzięki wielkie za instruktaż co do sosen. U siebie Ci odpisałam.

Buziak!
____________________
eVka 13:05, 28 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kusząca ta propozycja Waldka Przy takim dużym drzewie efekt będzie spektakularny!
____________________
malgorzata_s... 13:55, 28 paź 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Iwonko ale jeszcze kolorów masz Piękna jesień tego roku sprzyja ich podziwianiu w pełni
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
inka74 14:42, 28 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
waldek727 napisał(a)


W takim razie ja bym go wyeksponował formując z buka drzewo wielopniowe. Do wysokości ok 2 metrów wyciąłbym wszystkie młode przyrosty i cienkie gałązki pozbawiając go całkowicie liści.
Dla zobrazowania to o czym piszę.
https://pl.pinterest.com/pin/646829565207767724/
Tylko ten buk to bardzo wysoka kolumna a tu na zdjęciach wszystkie niskie czapeczki. Trzeba by było buka o 10 metrów pewnie skrócić...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 15:53, 28 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
inka74 napisał(a)
Bardzo ci dziękuję za posty o dorosłych drzewach. Doskonale uświadamiają jak bardzo musi to być przemyślany wybór. Cudne są buki ale cieszę się, że mam tylko wersję formowaną. Na mojej maleńkiej działce po 15-20 latach wyglądałyby nieproporcjonalnie. Podzielam twoje zdanie na temat umbry. Jednej już się pozbyłam, jeszcze 2 zostały i się zastanawiam czy nie powinny dołączyć do tej pierwszej na przedpłociu u sąsiadów, szpalerek by ciekawy powstał. Ja dopiero po posadzeniu ich u siebie zauroczona widokami u dziewczyn zobaczyłam wersję dorosłą i się... wystraszyłam. Nadal myślę co z nimi.


Dokładnie! Miałam na liście do rozważenia buka Dawyck Gold i Dawyck Purple - jak zobaczyłam Twojego po 14 latach (i przycięciu od góry!!!) to zrewidowałam swój spis... Mam mojego Cockleshell i drugiego pospolitego - ciętego w kulę na niskim pniu i chyba mi wystarczy....
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies