Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

eVka 11:52, 31 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Matko, Iwonko co u Ciebie tak kolorowo i zielono, u mnie już pełna późna jesień. Liści prawie nie ma, nawet Doorenbosy w połowie gołe a pozostałe listki już żółte.


Co to za cudny stożek? Bardzo mi się podoba!

co do wielopniowych Doorenbosów, Danusia pisze, żeby dwa trzy pieńki w jeden dołek sadzić. Maluchy szybko się razem zrosną i będzie wielopniowa brzózka
____________________
Iwonka 14:35, 31 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Effka sama jestem w szoku jak u mnie nadal ładnie. Zdjęcie które zacytowałaś zrobiłam w niedzielę.
Dwa tygodnie temu mrozik był leciutki, nic nie zmroził. A u Anitki jakieś 30 km ode mnie mocno dał wtedy roślinkom w kość.
Dziś po raz pierwszy mieliśmy o 6 rano -2. Mróz tylko dołem po trawkach poleciał.


Hortensje po letniej suszy wypuściły dużo pąków i kwitną jak w lipcu. Pobiegłam teraz z aparatem i zrobiłam ci zdjęcia Jeszcze "ciepłe" wrzucam


A stożek o który pytasz to jakaś tuja, nie wiem czy żywotnik czy może cyprys. Sama chciałabym wiedzieć ponieważ po latach sprawdziła się idealnie. Mam 4 sztuki w różnym miejscach.
Nie cięta wcale wygląda tak:

Szkoda, że nie posadziłam tam trzech obok siebie. Super by wyglądały. Bardzo mi się podoba w takiej lekkiej formie. Mocno przesłania, prawie wcale nie traci igieł.
Ta cięta przy klonie jest już zgrabnym gęstym stożkiem. Na zdjęciach przeszkadza mi jego "klocowatość" Ale w realu nie jest aż tak źle. Z kuchennego okna wyglada super, a tam najczęściej patrzę. Ta rabata najgorzej wygląda "na wprost", szczęśliwie z tego miejsca widzę ją najrzadziej. Teraz wolałabym buka kolumnowego wysuniętego do przodu, no ale jest jak jest


Zrobiłam doorenbosowy research Welopniowych dużych u mnie brak. Słyszałam o sadzeniu w jeden dołek np 2 - 3 sztuk. Ciekawe, jak młode muszą to być brzozy. Czy takie z pieńkiem o średnicy 10 cm zrosłyby się?
Mój buk Dawick gold w środku ma kilka zrostów, ciekawie to wygląda wręcz nieprzyzwoicie
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
eVka 15:54, 31 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)
Effka sama jestem w szoku jak u mnie nadal ładnie. Zdjęcie które zacytowałaś zrobiłam w niedzielę.
Dwa tygodnie temu mrozik był leciutki, nic nie zmroził. A u Anitki jakieś 30 km ode mnie mocno dał wtedy roślinkom w kość.
Dziś po raz pierwszy mieliśmy o 6 rano -2. Mróz tylko dołem po trawkach poleciał.


Hortensje po letniej suszy wypuściły dużo pąków i kwitną jak w lipcu. Pobiegłam teraz z aparatem i zrobiłam ci zdjęcia Jeszcze "ciepłe" wrzucam


A stożek o który pytasz to jakaś tuja, nie wiem czy żywotnik czy może cyprys. Sama chciałabym wiedzieć ponieważ po latach sprawdziła się idealnie. Mam 4 sztuki w różnym miejscach.
Nie cięta wcale wygląda tak:

Szkoda, że nie posadziłam tam trzech obok siebie. Super by wyglądały. Bardzo mi się podoba w takiej lekkiej formie. Mocno przesłania, prawie wcale nie traci igieł.
Ta cięta przy klonie jest już zgrabnym gęstym stożkiem. Na zdjęciach przeszkadza mi jego "klocowatość" Ale w realu nie jest aż tak źle. Z kuchennego okna wyglada super, a tam najczęściej patrzę. Ta rabata najgorzej wygląda "na wprost", szczęśliwie z tego miejsca widzę ją najrzadziej. Teraz wolałabym buka kolumnowego wysuniętego do przodu, no ale jest jak jest


Zrobiłam doorenbosowy research Welopniowych dużych u mnie brak. Słyszałam o sadzeniu w jeden dołek np 2 - 3 sztuk. Ciekawe, jak młode muszą to być brzozy. Czy takie z pieńkiem o średnicy 10 cm zrosłyby się?
Mój buk Dawick gold w środku ma kilka zrostów, ciekawie to wygląda wręcz nieprzyzwoicie

Oj te Twoje fotyyyy, cóż pisać, sam zachwyt!
Stożek jest świetny, szkoda, że nie pamiętasz dokładnie co to, bo mam ochote na taki chyba rzeczywiście jakiś cyprysik.

Z brzozami to chyba takie wielkie ciężko by było wsadzić do jednego dołka ale takie 2,5-3 m to już spokojnie można spróbować To moje bez problemu bym dała radę. Jakimś sznurkiem bym tylko wokół je obwiązała, żeby się trzymały.

Buczek, hmmm erotyczny z niego chłopak
____________________
Milka 16:03, 31 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
inka74 zachwycamy się u kogoś, kupujemy i biegamy po ogrodzie z kąta w kąt Ale takie pomyłki też się przydają. Zakupy stają się coraz bardziej przemyślane. A drzewa wymagają zastanowienia. Często wyrastają na kolosy, opis internetowy odbiega od rzeczywistości. Z ciekawości poczytałam co piszą o moich okazach. Wielkość jest oczywiście inna. Drzewa długo się zakorzeniają, potem lecą w masę jak szalone. Umbry daj na przedpłocie jeśli możesz, tam mi te drzewa najbardziej pasują. Z mojego buka niestety wielopniowego nie da się zrobić bo fajne pnie są dopiero na 2 metrach wysokości, poza tym buk jest przesłoną w tym miejscu. Czasem funkcjonalność musi wygrać z urodą.
****
W pełni się Iwonka z Tobą zgadzam.
Ogród jesienny prezentuje się wspaniale, ujęcia kolna, boskie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pszczelarnia 16:17, 31 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Piękne Twoje drzewa i te nasze rozważania o nich.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Milka 16:22, 31 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Iwonka, ten piękny żywotnik, to może być Kórnik, rosną ogromne, nie brązowieją, jak tuje. Mam je po sąsiedzku za murem, są wspaniałe
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
inka74 16:48, 31 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Iwonka napisał(a)
inka74 zachwycamy się u kogoś, kupujemy i biegamy po ogrodzie z kąta w kąt Ale takie pomyłki też się przydają. Zakupy stają się coraz bardziej przemyślane. A drzewa wymagają zastanowienia. Często wyrastają na kolosy, opis internetowy odbiega od rzeczywistości. Z ciekawości poczytałam co piszą o moich okazach. Wielkość jest oczywiście inna. Drzewa długo się zakorzeniają, potem lecą w masę jak szalone. Umbry daj na przedpłocie jeśli możesz, tam mi te drzewa najbardziej pasują. Z mojego buka niestety wielopniowego nie da się zrobić bo fajne pnie są dopiero na 2 metrach wysokości, poza tym buk jest przesłoną w tym miejscu. Czasem funkcjonalność musi wygrać z urodą.
Nad umbrami i ich ew. wysiudaniem na przedpłocie będę myślała na wiosnę. Też tam w takim szpalerze mi najbardziej pasują. O ile ta jedna, już przesadzona przeżyje i o ile sąsiedzi się zgodzą bo to nie moje przedpłocie ))

w 100% się zgadzam z tym co piszesz. Pomyłki są potrzebne, na błędach się uczymy i najmocniej zapamiętujemy lekcję choć z drzewami już wolałabym nie eksperymentować. I tak sporo już wymieniłam na mniejsze docelowo odmiany czy mniej chorowite. Czas dopiero pokaże na ile to był trafny wybór. Zobaczymy.

Ogród nadal bardzo wczesnojesienny u ciebie. Ślicznie czerwony kolor "błyszczy".
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Magleska 19:06, 31 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Iwonka poczytałam opowieści o drzewach .....jeszcze w połączeniu ze ślicznymi fotkami -cieszę się ,że w końcu z przyjemnością focisz swój piękny ogród

…..bardzo fajnie przedstawiłaś wszystkie swoje drzewa …..

cieszę się ,że tyle swoich poprzesadzałam i mam nadzieję ,że już teraz mam je tak ,że mogą rosnąć do woli
a życie pokaże jak będzie

buziaki

ps. umbry też mi nie leżały do mojego chaosu

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 19:26, 31 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Iwonko nadal masz pieką jesień w ogrodzie u mnie już drzewa prawie gołe jeszcze coś tam na krzewach się trzyma, ale za chwilę będzie łyso całkiem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margerytka40 22:33, 31 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Iwonko dotarłam i ja na rekonesans. Piękny ten klonik u Ciebie. Nie odnoszę wrażenia że jest przytłaczający ale Ty lepiej to widzisz w realu niż ja na fotkach. Pięknie masz w ogrodzie, muszę tu zostać i dokładniej się rozejrzeć. Przyznam, że wyrywkowo przeleciałam kilka stron wątku i bardzo ciekawi mnie reszta
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies