Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 07:22, 05 lis 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Kasiolaaa trzy klony to już dużo, jest się czym zachwycać Jakie masz odmiany?

Mrokasia mam tego klona ponad 10 lat, od maleńkiej sadzonki. Teraz ma ponad 3 metry. Ogladając go w środku widzę, że ze dwa razy korygowałam kształt cięciem. Tak wygladał w ostatnim dniu października



A tak wieeeeeki temu. Masakra jaka brzydka rabata Co mi się wtedy podobało

W sumie to nawet dobrze zobaczyc takie fotki. To na pocieszenie, że cokolwiek teraz nie zrobię jest o niebo lepiej


Cały czas się waham, czy nie wyciąć tego cyprysika obok i nie ukażać fajnych pni tego klona. Co myślisz?



Wiolka jak zerkniesz na powyższe fotki to faktycznie jest teraz ładniej. Nawet jak wszystko jeszcze w powijakach. Ta moda sprzed lat była taka ciężka. No patrzeć nie mogę

Agania klony świecą bajecznie. Mam w planach klon Okazuki. W sezonie jest spokojny, zielony, jesienią daje czadu Dziękuję za głos w sprawie murku. Może rzeczywiście zrobić go tak na jasno, do tynku będzie pasował. Mam zimę na przemyślenia

Ewa ja za późno weszłam w ten iglasty busz. Niestety.
Widziałam kiedyś iglaka ogołowionego prawie na zero. Tak mocne cięcie pobudziło wypuszczanie nowych zalążków gałązek. Szmaragdy mają tę właściwowość, obserwuję od lat żywopłot, który za mocno potraktowano piłą. Bardzo powolutku zabudowuje dziury, ale ja nie mam tyle cierpliwości. Chyba stanie mur To nie będzie jakaś wielka konstrukcja, 2x3 metra chyba wystarczy.

Effka lustro na propsie Coś trzeba wymyśleć, bo jak tu się pod klonem relaksować jak wzrok leci w stronę badziewia Mur to szybkie zakrycie problemu. Nie potrzeba, żeby był wielki. Nie paują mi tutaj takie duże ekrany z ogromnym lustrem. To luźny zakątek. Stąd pomysł na hortensję pnącą lub kokornak. I nieco tylko odbicia.

Sylwia ja już tam byłam z ogromnym lustrem i odbicie jest ok Ale tak dużego lustra nie chcę. Bardziej jakiś mały akcent, aby nieco ściankę złagodzić. No i ściana nie za wielka, tylko jakieś 2x3 plus ten niby stolik z boku.

Magleska udało mi się znaleźć brzozy na prawdę dorodne, nie odstają od klona i perukowca. Ten kąt przy drewutni spod brzóz jest mało widoczny. Zasłania go klomb na środku. Na ten ogromny klomb też mam pomysł. Wrzucę Madzia wkrótce fotki to mi coś doradzicie Lustra nie chcę dużego, raczej jako coś, co lekko tylko będzie wystawać spod pnącza na murku.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
kasiek 15:01, 06 lis 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Jesssu jakie klony masz cudne... tfu tfu ze tez u mnie ta vera panuje...

Mur fajny pomysł, zwłaszcza jasny i do tego z lustrem - super pomysł
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Iwonka 18:41, 09 lis 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Kasiek drżę o nie odkąd perukowiec stracił jedną gałąź. Tfu tfu
Murek coraz bardziej mnie kusi
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 18:51, 09 lis 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Listopadowe mgły coraz częściej otulają ogród. Uwielbiam ten nastrój tajemnicy. I spokój, gdy wiatr nie wieje.
Trochę liści już poleciało, jeszcze nic nie porządkowałam, jest ładnie tak jak jest
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 18:51, 09 lis 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166

Wiąz wredei wciąż w letniej szacie. Nadal dużo liści ma pissardi, brzozy, buki i kilka klonów. Glediczja, buk tricolor, magnolie, kalina i nowe doorenbosy już nagie. Brązy mocno kontrastują z zielenią igliwia.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Margerytka40 20:15, 09 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Iwonka napisał(a)



Iwonko, tu pod hortkami to hakonki? Jaka odmiana? Cudnie wybarwione
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Katkak 20:28, 09 lis 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Uffff, ja też nic jeszcze nie porządkowałam, ale bałam się, że jestem jeduna.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:03, 09 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Niesamowicie się zmieniło
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 09:48, 10 lis 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Katkak napisał(a)
Uffff, ja też nic jeszcze nie porządkowałam, ale bałam się, że jestem jeduna.


Nie Kasiu, nie jesteś jedyna
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Iwonka 15:46, 10 lis 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Margerytka40 kupowałam tę hakone jako odmianę Beni Kaze. Mam ją posadzoną w różnych miejscach w ogrodzie. Tylko ta z zacytowanego przez ciebie zdjęcia jest tak intensywnie czerwona. I w sumie tak powinno przebarwiać się Beni Kaze. Resztę mam na razie bardziej żółto-brązową. Ta teraz czerwona rośnie w pełnym słońcu. Stąd może jej jesienne wybarwienie jest tak mocne.

Katkak Mieliśmy tak piękna pogodę, że spadające liście wyglądały urokliwie. Pewnie listopadowe deszcze zniszczą tę bajkę i grabie pójdą w ruch

Sylwia z coraz większą przyjemnością wyglądam przez okna

Wacław witaj w klubie nie sprzątających za szybko Niestety drugi dzień u nas deszczowy. To dobrze, ponieważ było zdecydowanie za sucho. Niestety liście zbrzydną i trzeba będzie zabrać się do roboty.
U mnie nowością będzie pozostawienie liści na rabatach. Nie miałam w tym sezonie kory więc gleba jest spragniona nawozu. Przez zimę wszystko pięknie zacznie się rozkładać. Potem nieco to przekopię i wtedy sypnę korę przekompostowaną.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies