Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Margerytka40 10:07, 03 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
A czemu chcesz ciąć iteę?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
inka74 10:14, 03 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Patrzę na twoje zdjęcia i chyba w następnym roku muszę dziewczyny namówić na wyprawę w wasze strony. Już kilka ogrodów mam na liście obowiązkowej do odwiedzenia...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Iwonka 10:33, 03 lis 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Asia chcę przyciąć iteę ponieważ wydaje mi się nieco zapuszczona. Ma raptem kilka długich patyków. A mnie się szeroka poducha marzy

Iwonka brama dla was zawsze otwarta Uwielbiam ogrodowe spotkania, coś z wiosną wymyślimy
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:33, 03 lis 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Teraz foty brzydkie, bez kadrowania
Na nowej brzozowej mam jeden problem. Iglaki, które były tam wcześniej wrosły w żywopłot ze szmaragdów. Wycięłam wszystkie suche gałęzie do zera, ale zaczątki nowych nie pojawiły się wcale. Pewnie potrzeba kilku lat, aby coś w tych szmaragdach wykiełkowało.

Mogę przewiązać trochę gałęzi z tyłu do przodu i stworzyć zieloną atrapę, ale nie będzie to bujna zieleń a raczej lekka przesłona pustych pni.

Na wiosnę muszę wykopać ten wysoki goły pień z czupryną na czubku (za środkową brzozą) - pozostałość po przemarzniętym cyprysie Ivonne.

Brzozy posadziłam daleko od żywopłotu, ale na pewno kiedyś stworzą dużą koronę i żywopłot w tym miejscu i tak nie będzie rósł spektakularnie.



Koty weszły w kadr Rudy ma wszystko w nosie, Max myśli razem ze mną


Może postawić tam coś w stylu muru z lustrem z projektów Danusi?
Nabazgroliłam na szybko coś takiego



Stara cegła lub zwykły jasny tynk. Nie mój kamień, wiem - pasuje do ściany w altanie i murków, ale mam go już po dziurki w nosie
Na mur puszczona hortensja pnąca lub kokornak. Lustro w starej ramie. I kawałek murku przy krześle, aby kubek postawić, donicę, albo jakiś inny drobiazg.

Wypatrzyłam fajną ławkę, dlatego ta z przodu powędruje pod drewutnię. Nowa będzie miała kolor altany. do kompletu jest też krzesło, które dałabym pod klona.
Trzy kulki z tawuł idą z wiosną gdzie indziej. Są za ciężkie do tej lekkiej rabaty. A mur to niby lekki jest
Pomocy

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Margerytka40 10:49, 03 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Itea rozrasta się poprzez odrosty od korzeni, może poczekaj z tym cięciem rok, dwa. Wydaje mi się, że cięciem nawet zaraz po kwitnieniu możesz mocno ograniczyć następne kwitnienie a szkoda by było. Albo może przytnij tylko jedną dwie gałązki na krzewie dla sprawdzenia.
Pomysł z murkiem bardzo mi się podoba
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Iwonka 11:55, 03 lis 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
W takim razie Asiu poczekam. Zetnę tylko jedną gałązkę w ramach eksperymentu Dziękuję za głos w sprawie murku. Musze lustro przymierzyć, aby sprawdzić odbicie.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 11:58, 03 lis 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Miejscówka pod klonem kusi, oj kusi. Fajnie się tam siedzi, na pieńku na razie
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 12:03, 03 lis 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Margerytka40 12:03, 03 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Właśnie miałam dopisać, że z lustrem trzeba będzie przetestować jaj to z tym odbiciem, co tam będzie widać. Z iteą to jeszcze napiszę, że ja swoje mam od późnego lata2018. Wiosną tego roku musiałam je przesadzić bo trochę zmieniła mi się koncepcja i zdumiona byłam bo przez pół roku i to w ciągu okresu zimowego zbudowały całkiem sporą bryłę korzeniową. Śmiem przypuszczać, że z nimi może być problem raczej w drugą stronę, że będą rosły jak głupie. Pewnie w dużej mierze zależy to od gleby, jak zawsze
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Iwonka 12:08, 03 lis 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Klon w tym roku zaskoczył przebarwieniami. Długo był ciemno bordowy a przed fazą czerwieni świecił cudną, żółtawą poświatą.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies