Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 16:20, 10 lis 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Dla Agaty Tak wyglądała moja Everillo we wrześniu. Jutro zrobię jej aktualne fotki, ale obecny wygląd nie rożni się prawie wcale.
Pod kosodrzewiną rośnie w lekkim półcieniu a cała reszta w pełnym słońcu. Nie podsycha a przecież deszczu w sezonie nie miała za wiele. Nie podlewałam jej też wcale. Świetna odmiana turzycy, polecam

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 16:39, 10 lis 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Turzyca Evergold tworzy podobne poduchy, ale ma cieńsze listki i mocniej zbite. Kolor kremowo żółty z zieloną obwódką. Po zimie przez nadmiar blisko rosnących listków carex ten lubi wygniwać. W marcu dobrze go przyciąć do zera, mimo, że nadal wygląda wtedy ładnie. Ale musimy być bezwzględni Jeśli tego nie zrobimy zeszłoroczne liście zaczną w maju przysychać a nowe bardzo wolno przez ten gąszcz przebijać. To mój trzeci sezon z tym carexem i też polecam


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
eVka 18:26, 10 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonko, cudnie, malowniczo, listopad w pełni U Ciebie również cortenowe widoczki...
____________________
eVka 18:29, 10 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Pięknie komponują się te carexy Everillo z kosodrzewinami. Duet idealny. Powiedz, one nie są problemowe wiosną? Nie trzeba z nimi jakoś specjalnie się obchodzić?
____________________
Margerytka40 18:35, 10 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Myślałam, że Everillo tylko do cienia się nadaje a u Ciebie daje radę w słońcu. Chciałam sobie ją kiedyś kupić ale dałam spokój ale po Twojej rekomendacji kto wie. Evergold mam i też ją lubię, robię tak jsk Ty
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Magleska 19:31, 10 lis 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18407
Iwonka jak fajnie fotki pooglądać cieszę się ,że już częściej focisz swój śliczny ogród
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kokesz 22:34, 10 lis 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Śliczny ten Everilo
Ja nie mogę go u siebie nigdzie dostać stacjonarnie
Wiosną przegapiłam ostatnią sadzonkę w OBI i już się nie powtórzyły

Nie wiedziałam, że carex Evergold też się tak ścina, moje po zimie wyglądały dobrze i nic nie robiłam, n=teraz też są ładne.
Ice Dance też nie ścinałam, bo nie wiedziałam, że trzeba i teraz mam wysoką powyżej kolan. Na razie wygląda bardzo dobrze.

Kosmatkę olbrzymią natomiast nie ścięłam wiosną i zrobiła się brzydka, końcówki przyschły, wyglądała okropnie, więc poszła za płot
Teraz wygląda całkiem ładnie, więc wiosną przygarnę ją z powrotem

A seslerię skalną też się tak tnie? do zera?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Brzozowadzie... 17:41, 11 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Iwonko, bardzo dziękuję za zdjęcia. napisz proszę, czy wiosną ją jakoś dzielisz, czy tylko ścinasz? Czym nawozisz? Piękna jest z tą kosodrzewiną!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Urszulla 21:49, 11 lis 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Świetne plany jesteś na przefajnym etapie.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Agania 22:24, 11 lis 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Everillo u mnie wytrzymuje, ale Evervold już nie daje rady... ciężka ta glina u mnie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies