Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 18:37, 23 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Magleska napisał(a)
Iwonka na bieżąco podglądam twoje prace
No myślę, że ktoś nad tym moim szaleństwem czuwa
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 18:40, 23 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
abiko napisał(a)
Muszę swoje carexy tez tak ciachnąć, ale zimno jak diabli na razie. Kanciki zaczęłam, ale nie udało mi się skończyć. Nie za zimno było Ci w tym oczku. Ja muszę swoje posprzątać, ale strasznie zimna woda jest jeszcze.

Jak dobrze cię czytać Aguś Za dwa dni ma być już cieplej, wytrzymaj jeszcze chwileczkę. W oczku byłam w pochmurny, ale nawet ciepły dzień. Woda pewnie jeszcze do lata będzie lodowata. Kalosze mam porządne i grube. Jeśli tylko dupskiem za nisko nie zejdę albo się nie poślizgnę to jest ok
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:34, 23 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Wyszłam dziś z aparatem i sfociłam moje krzywizny i pstrokacizny
W sumie to chyba dobrze, że je mam. Jest o czym myśleć w ten trudny czas.
Ogród i to forum to jedyne pole, gdzie jeszcze włącza mi się reset.
Niestety na zewnątrz lodownia. Zaczyna mi brakować fizycznego styrania. Jeszcze dwa dni i ma być cieplej. Oby ...bo nerwowa telepka zaczyna mnie dopadać. Nawet druty nie relaksują.

Dla oderwania moja krzywa rabata. Jak się okazało patrząc z balkonu przybrała w 2020 roku kształt serca
Widok z tyłu.


Przed laty wyglądała nieco inaczej.

Rok 2008


Rok 2013


Jak widać wiele roślin wypadło. A mnie wzięło na niwaki. Na szczęście szybko mi się to znudziło. Poszalałam za to z kamieniami. Przybyły obwódki ze żwirku. Wariactwo, ani to ładne, ani praktyczne.

Rok 2016


Rok 2020
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:34, 23 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Front rabaty. Nie było spokojnie Ale jeśli się tyle roślin upchało to dynamika była tej rabacie pisana

Rok 2008


Rok 2013


Rok 2016


Rok 2019

Na wiosnę były tam jeszcze kamienie i hortensje. latem zniknęły. Przybyły klony i dereń.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:34, 23 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Lecę z fotkami na cztery strony świata

Może się w głowie zakręcić, prawda Zgodnie z tytułem wątku powstała rabata pełna chaosu. Może kogoś olśni jak z niego wybrnąć. Ja myślę już drugi sezon i nic mądrego nie przychodzi mi do głowy.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Magleska 20:02, 23 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Iwonka
wszystko w zależności co na tej rabacie lubisz ….i co musi zostać …

wtedy łatwiej się będzie myśleć

ja bym kilka iglaków wywaliła stamtąd ....wg mnie za dużo gatunków tam jest ....pomimo,że sama nie jestem minimalistką ,to trochę bym stamtąd wywaliła


zostawiłabym tego największego stożka i do niego dostosowywała resztę


____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
eVka 20:09, 23 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zakochałam się w tej Twojej sercowej rabacie!!! Jest przepiękna Jakie kanciki idealne i te trawki przycięte w kuleczki, stożki. Udała Ci się ta rabata Dodałabym tam jeszcze jeżówki, będzie kolorek latem
____________________
Iwonka 20:12, 23 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Magleska napisał(a)
Iwonka
wszystko w zależności co na tej rabacie lubisz ….i co musi zostać …

wtedy łatwiej się będzie myśleć

ja bym kilka iglaków wywaliła stamtąd ....wg mnie za dużo gatunków tam jest ....pomimo,że sama nie jestem minimalistką ,to trochę bym stamtąd wywaliła


zostawiłabym tego największego stożka i do niego dostosowywała resztę




Madzia czytasz w moich myślach Wieki temu podobał mi się miks gatunków, taka głupia moda była...
Teraz chodzi mi po głowie zostawienie tam tylko dwóch dużych stożków. Mocno je teraz przycięłam, ale jak nabiorą nowych przyrostów pokażą swój urok.

Najbardziej denerwuje mnie sosna. Niby ładna, ale zupełnie niewymiarowa, taka na jedną stronę... No i po zimie został jej tylko zeszłoroczny przyrost. Nawet nie chce mi się tego czyścić. A ten żółty cyprysik przydałby mi się przy bramie, gdzie mam trzy i jeden łysieje.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 20:14, 23 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
effka napisał(a)
Zakochałam się w tej Twojej sercowej rabacie!!! Jest przepiękna Jakie kanciki idealne i te trawki przycięte w kuleczki, stożki. Udała Ci się ta rabata Dodałabym tam jeszcze jeżówki, będzie kolorek latem


Effcia ty nie żartujesz? Bo widzisz, że mnie nosi... Znalazłam kilka fotek, zaraz wrzucę.

edit przypomniałam sobie, że jeżówki tam są, 5 kępek Delicious nougat
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 20:14, 23 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Znalazłam kilka zdjęć z jesieni 2019. Widać na nich nieco więcej roślin niż z obecnego przedwiośnia.


Najbardziej męczy mnie brak spójności w tej rabacie. Chociaż jest bardzo duża i może mogłaby być z jednej strony inna niż z drugiej.

Chodzi mi po głowie jakże oryginalne połączenie hortek z trawami Dołem turzyca Ice Dance, która już tam rośnie w koło. Limki mam swoje z patyczków, miskanty też nazbierałabym z innych miejsc z tej rabaty. Miejsce na taką kompozycję jest. Może to sprawdzone połączenie będzie dobre na cały tył tej rabaty? Wydaje mi się, że takie duże iglaki jak świerk cupressina i szary cyprys stożek wymagają masywnej kompozycji wokół. Co myślicie? Bez żalu usnunęłabym jałowca niwaki i blue star (siostrze się podobają). Berberys bordowy na pniu i pieris poszłyby w inne miejsce ogrodu.



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies