Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 16:29, 25 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Chłopcy tacy mali jeszcze I to pole tulipanów w tle... Miłe sercu wspomnienia
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
BKosimkArt 16:33, 25 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Cudne widoki! Moje marzenie, jak dotąd nie zrealizowane... może kiedyś.
Fajna rodzinka!
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
kasiek 16:42, 25 mar 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21450
Rany jakie kopie masz dzieci - starszy - tata młodszy Ty no szok!
Holandia cudna - ja byłam 2 lata temu ach co za wspomnienia
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 16:48, 25 mar 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21450
Mnie też sie twoja sercowa rabata podoba



Sośnie wyciełabym kilka dolnych konarów, cyprysik przenosiłam nieco mniejszy, bez problemu sie przyjął
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Magleska 17:00, 25 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18112
Iwonka

Miałam tam w tym roku być......taki był plan.....niestety myślę ,że w tym roku raczej nigdzie nie pojadę ….ale może kiedyś jeszcze się uda.....oby

chłopaki faktycznie jak klony -młodszy -cały Ty ...a starszy -cały ojciec
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
mrokasia 17:19, 25 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17809
kasiek napisał(a)
Rany jakie kopie masz dzieci - starszy - tata młodszy Ty no szok!


Aaaa, to samo miałam napisać
I Ty jaka ładna
I te tulipany
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 17:49, 25 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)


Effcia ty nie żartujesz? Bo widzisz, że mnie nosi... Znalazłam kilka fotek, zaraz wrzucę.

edit przypomniałam sobie, że jeżówki tam są, 5 kępek Delicious nougat

Nie żartuję, dlaczego... piękna rabata, a jak już jeżówki będą kwitnąć i trawy rosnąć, będzie cudnie
____________________
eVka 17:51, 25 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Jaka cudna rodzinka wesoła!!! Śliczne chłopaki, jak malowane, po rodzicach A Ty nic a nic się nie zmieniłaś
Pola tulipanów cudne...
____________________
Agania 18:41, 25 mar 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Fajna z Was rodzinka
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
sylwia_slomc... 19:25, 25 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Iwonka napisał(a)
Znalazłam kilka zdjęć z jesieni 2019. Widać na nich nieco więcej roślin niż z obecnego przedwiośnia.


Najbardziej męczy mnie brak spójności w tej rabacie. Chociaż jest bardzo duża i może mogłaby być z jednej strony inna niż z drugiej.

Chodzi mi po głowie jakże oryginalne połączenie hortek z trawami Dołem turzyca Ice Dance, która już tam rośnie w koło. Limki mam swoje z patyczków, miskanty też nazbierałabym z innych miejsc z tej rabaty. Miejsce na taką kompozycję jest. Może to sprawdzone połączenie będzie dobre na cały tył tej rabaty? Wydaje mi się, że takie duże iglaki jak świerk cupressina i szary cyprys stożek wymagają masywnej kompozycji wokół. Co myślicie? Bez żalu usnunęłabym jałowca niwaki i blue star (siostrze się podobają). Berberys bordowy na pniu i pieris poszłyby w inne miejsce ogrodu.







Ja się kategorycznie takim zmianom sprzeciwię( w sensie tym planowanym) a Ty i tak zrobisz co chcesz Jak powywalasz iglaki stracisz szkielet zielony ogrodu w zimie, który jest bezcenny przez blisko pół roku i powoduje, że nie masz pustki w tym czasie w ogrodzie i....stracisz proporcje bo cokolwiek się posadzi przy dużym iglaku będzie się wydawało malutkie. Do tego nasadzenie, które planujesz prawie do maja zostawi sporą część rabaty pustą bo to rośliny późno startujące. Skądinąd ładne rośliny w takim duecie wiosną nie zachwycają wcale, trzeba by między nimi dać morze cebulowych lub innych wiosennych ( morze bo przy dużym iglaku wszystko inne zginie. )

Cudne wspomnienia tulipanowe, cudne - to właśnie o takich morzach piszę wcześniej)
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies