Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Urszulla 23:57, 25 mar 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Iwonka napisał(a)
Lecę z fotkami na cztery strony świata

Może się w głowie zakręcić, prawda Zgodnie z tytułem wątku powstała rabata pełna chaosu. Może kogoś olśni jak z niego wybrnąć. Ja myślę już drugi sezon i nic mądrego nie przychodzi mi do głowy.


Osobiście bym wszystko co duże wycięła i wykopała. Posadziła niższe piętra żeby odsłonić przestrzeń przy domu. Fajnie było na początku gdy rośliny nie przekraczały wysokścią człowieka. Może wtedy zmienisz kształt rabaty.
Co chcesz oglądać z ławeczki?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Iwonka 08:26, 26 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
BKosimkArt napisał(a)
Cudne widoki! Moje marzenie, jak dotąd nie zrealizowane... może kiedyś.
Fajna rodzinka!


Musimy mieć marzenia bo inaczej idzie zwariować Moja pierwsza praca w wakacje po maturze to sadzenie roślinek w szklarni niedaleko Amsterdamu, niezapomniany czas
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:31, 26 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
kasiek napisał(a)
Rany jakie kopie masz dzieci - starszy - tata młodszy Ty no szok!
Holandia cudna - ja byłam 2 lata temu ach co za wspomnienia
Kopie rzeczywiście wyszły nam jeden na jeden W Holandii byłam już kilka razy, ale po raz pierwszy mam tak długą przerwę. Stąd były plany na maj...

kasiek napisał(a)
Sośnie wycięłabym kilka dolnych konarów, cyprysik przenosiłam nieco mniejszy, bez problemu się przyjął
Wybieram się dzisiaj do tej rabaty na "dumanie" Bez żadnego sprzętu, jedynie z głową szeroko otwartą
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:33, 26 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Magleska napisał(a)
Iwonka

Miałam tam w tym roku być......taki był plan.....niestety myślę ,że w tym roku raczej nigdzie nie pojadę ….ale może kiedyś jeszcze się uda.....oby

chłopaki faktycznie jak klony -młodszy -cały Ty ...a starszy -cały ojciec

Ten rok jest przełomowy... obyśmy wyszli z niego cało to wszystko nadrobimy
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:36, 26 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
mrokasia napisał(a)


Aaaa, to samo miałam napisać
I Ty jaka ładna
I te tulipany


Łany kwiecia mogą zakręcić w głowie, ten stary park też jest piękny.
Ja starsza już o 8 lat, ale oby zdrowie było i głowa pełna wspomnień to będzie super
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:43, 26 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
effka napisał(a)
Nie żartuję, dlaczego... piękna rabata, a jak już jeżówki będą kwitnąć i trawy rosnąć, będzie cudnie
No właśnie chyba powinnam poczekać z modernizacją choć na listki, teraz połowa goła i stąd może te dysproporcje.

effka napisał(a)
Jaka cudna rodzinka wesoła!!! Śliczne chłopaki, jak malowane, po rodzicach A Ty nic a nic się nie zmieniłaś
Pola tulipanów cudne...
Co jakiś czas bierze mnie na wspominki i oglądam tych moich łobuziaków. Takie słodziaki z nich były W Holandii pracowałam podczas studiów w szklarniach, fantastyczny czas. I późniejsze powroty również. Oby było ich więcej...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:44, 26 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Agania napisał(a)
Fajna z Was rodzinka
Rodzina to ogromne szczęście Największe
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:46, 26 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja się kategorycznie takim zmianom sprzeciwię( w sensie tym planowanym) a Ty i tak zrobisz co chcesz Jak powywalasz iglaki stracisz szkielet zielony ogrodu w zimie, który jest bezcenny przez blisko pół roku i powoduje, że nie masz pustki w tym czasie w ogrodzie i....stracisz proporcje bo cokolwiek się posadzi przy dużym iglaku będzie się wydawało malutkie. Do tego nasadzenie, które planujesz prawie do maja zostawi sporą część rabaty pustą bo to rośliny późno startujące. Skądinąd ładne rośliny w takim duecie wiosną nie zachwycają wcale, trzeba by między nimi dać morze cebulowych lub innych wiosennych ( morze bo przy dużym iglaku wszystko inne zginie. )

Cudne wspomnienia tulipanowe, cudne - to właśnie o takich morzach piszę wcześniej)


Uwielbiam kochana twój zdecydowany głos, uratujesz trochę igieł w moim ogrodzie. Do rabaty dziś podchodzę, ale tylko z głową Obiecuję bez narzędzi!!!
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:49, 26 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Urszulla napisał(a)
Osobiście bym wszystko co duże wycięła i wykopała. Posadziła niższe piętra żeby odsłonić przestrzeń przy domu. Fajnie było na początku gdy rośliny nie przekraczały wysokością człowieka. Może wtedy zmienisz kształt rabaty.
Co chcesz oglądać z ławeczki?
Cenny głos Ula, bardzo. Zupełnie inne spojrzenie. Biorę dziś ze sobą wszystkie wasze rady i idę jeszcze raz pooglądać to co mam
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Dorota123 10:13, 26 mar 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Wspomnienia kolorowe, kwitnące i bajecznie wyglądające. Nigdy nie widziałam na żywo takiej ilości tulipanów.
Jesteś prawdziwym pracusiem, jeszcze na dobre wiosna się nie zaczęła a u Ciebie kanciki zrobione, wszędzie czyściutko. Podziwiam
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies