Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Waclaw 17:15, 22 mar 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Agania napisał(a)
Iwonka, ale lecisz z robotą... masz zawsze odpicowane na maxa

zgadzam się z Agatką
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
eVka 18:05, 22 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonko, nie ogarniam Twoich prac ogrodowych, cięcie, czyszczenie oczka, sadzenie nowych roślin, judaszowiec, piękna altana, kamienie z obwódek (swoja dorga kanciki masz jak u Danusi! Cudne!). Biegasz po ogrodzie jak szalona hehe
Również marzę, żeby kiedyś zobaczyć Twój ogród!!!
____________________
mrokasia 22:08, 22 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Jestem pod wrażeniem ilości pracy, którą wykonałaś. I to cięcie! Nieźle.
Altanę masz piękną. Świetny zakątek.
Obejrzałam sobie rozmnażalnik hortek. U mnie na parapecie 4 słoiki z patykami .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Iwonka 09:32, 23 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
kasiek napisał(a)
Ale Cie wzieło Nie wiem co Ty chcesz od tej pergoli, jet taka ładna
Faktycznie nasze altanki są bardzo podobne, juz widzę że pomaluje u siebie boazerie na jasno bo Twoja bardzo mi się podoba


Kasiu wzięło mnie i to bardzo Tak sobie myślę, że skoro od trzech lat stoi pusta to na prawdę nie mam na nią pomysłu.

Powstała wieki temu, gdy na ogrodzie wszystko było niewielkie.


Róża była tu gwiazdą, na prawdę pięknie mi rosła.


Niestety rosła bardziej wszerz niż wzwyż.

Kilka lat temu ścięły ją przymrozki i zaczęła się kombinacja czym wypełnić lukę. W międzyczasie rośliny wokół mocno porosły i chyba ładniejszy widok będę miała bez tej pergoli.
Mam plan aby wykorzystać ją na winogrono na drugiej działce. Jest tylko problem z rozmontowaniem u podstawy.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 09:36, 23 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Agania napisał(a)
Iwonka, ale lecisz z robotą... masz zawsze odpicowane na maxa

Lecę, żeby o niepokoju zapomnieć. Od soboty ogrodowa laba, za zimno. Muszę więcej bałaganu focić, ale wiesz jak to jest, gdy człowiek ma wenę, wpada z narzędziami i o zdjęciach zapomina
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 09:40, 23 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Urszulla napisał(a)
Dużo działasz z wycinką, jesienią przycinałam do połowy tuje. Miałam takie właśnie ognisko. Jak zaczęłam palić to bałam się że ktoś wezwie straż - tak dymiło.

Fajnie że zmieniasz kształty. Z przesadzaniwm zawsze są problemy ale wiadomo że trzeba to zrobić,ciągle nam się coś nie podoba milorzęba rzeczywiście chyba musisz przesadzić.


My z paleniem czekamy aż resztki podeschną. Leżą na drugiej działce i nie przeszkadzają. Ogniska też na szczęście sąsiadom nie przeszkadzają. Jestem mocno eko, ale wg mnie ogień to najbardziej naturalna forma od lat.

Zobaczę czy judaszowiec się przyjmie. Miłorząb mimo niewielkich rozmiarów ma ogromnie gruby korzeń. Kopałam wokół i byłam mocno zdziwiona.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 09:46, 23 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
agata19762 napisał(a)
Iwonka szalejesz
bardzo mi się podoba Twoja altana u mnie jeszcze składowisko po zimie, składzik mebli ogrodowych ...pogoda nie zachęca do wynoszenia na zewnątrz,
u mnie właśnie pada śnieg
Kawał roboty odwaliłaś. Marzy mi się kiedyś na żywo zobaczyć Twój ogród.
Pozdrawiam


Szalejemy razem Agatka Dobrze, że mamy te swoje ogródki, nieco głowy nam wietrzą z niepokoju. Od soboty przerwa z pracami, u nas też zimno i nieco poprószyło śniegiem. Mnie też marzy się spotkanie Mam nadzieję, ze będzie nam to dane i zobaczysz moje areały
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 09:48, 23 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Waclaw napisał(a)

zgadzam się z Agatką

Dziękuję Ale ty też nie próżnujesz Udało nam się w tym roku wcześnie zacząć i wiosnę witamy z ogarniętym ogródkiem
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 09:51, 23 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
effka napisał(a)
Iwonko, nie ogarniam Twoich prac ogrodowych, cięcie, czyszczenie oczka, sadzenie nowych roślin, judaszowiec, piękna altana, kamienie z obwódek (swoja dorga kanciki masz jak u Danusi! Cudne!). Biegasz po ogrodzie jak szalona hehe
Również marzę, żeby kiedyś zobaczyć Twój ogród!!!


Mam Effcia ogrodzone 20 arów, można się zgubić A tak serio to w cholerę jest roboty w takim starszym ogrodzie. Nawet jak co roku pilnujesz wszystkiego, to i tak schodzi bo rośliny coraz większe mimo przycinania.
Mam nadzieję, że spełnią się nasze marzenia i będzie nam dane spotkać się i u mnie i u ciebie Zobaczysz jaki mam trawnik Jedynie kanciki go ratują
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 09:56, 23 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
mrokasia napisał(a)
Jestem pod wrażeniem ilości pracy, którą wykonałaś. I to cięcie! Nieźle.
Altanę masz piękną. Świetny zakątek.
Obejrzałam sobie rozmnażalnik hortek. U mnie na parapecie 4 słoiki z patykami .

Zeszłoroczne rozmnażanie hortek metodą słoikową udało mi się w jakichś 80%. Teraz chciałabym przesadzić je z rozsadnika w miejsce docelowe, ale pomyliłam odmiany i czekam aż znów zakwitną
Z tegorocznymi patykami jestem staranniejsza, wszystko opisane
Altana rzeczywiście wiele zyskała samym tylko malowaniem. Lubię tam siedzieć.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies