Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Urszulla 17:01, 01 kwi 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Nowe plany oglądałam
Fajnie że masz urobiony teren
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Magleska 17:16, 01 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
fajny pomysł Ci Anitka podsunęła
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Iwonka 17:21, 01 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Anitka napisał(a)
Iwonko teraz nie mam czasu, wrócę wieczorkiem. Mi jeszcze od zeszłego roku widzi się połączyć te dwie rabaty. Przejście jest i tak bardzo wąskie. I ta okrągła rabata z glediczją jakaś taka za mała dla mnie.

Tak na szybko. Kształt można dopracować.




Anitka masz taką samą koncepcję jak Jacek Jemu też od zeszłego roku wadzi ten wąski pasek. W najwęższym miejscu ma 55 cm. Ja z kolei mam odwrotny dylemat. Bardziej leżą mi te dwie rabatki osobno i nie przeszkadza małe koło pod glediczją. A nawet po nowych obsadzeniach bardzo go lubię.
Załóżmy jednak, że łączymy obie i tu mam dylemat jak? Dałam na próbę doniczkę z kaliną mariesii. Patrząc od altany będzie wysoko, nisko, wysoko. Nie wiem co sadzić na tak połączonej rabacie



Będziemy likwidować domek chłopaków przyklejony do drewutni. Fajnie wyglądałaby na jego miejsce ławka. Nawet teraz lubimy wchodzić do domku czy na "wieżę" i się pogapić Połączone rabaty zabrałyby nieco widoku, chyba, że łącznikiem byłoby coś niskiego.
Tak mniej więcej widać z przyszłej ławki:


I najbardziej szalony pomysł - likwidacja trawnika aż do drewutni i mega duża rabata a ławka z przodu drewutni z widokiem na dom.
Pomysł wariacki, nie wiem co na małym kawałku sadzić a co dopiero na takiej płachcie

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 17:23, 01 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Urszulla napisał(a)
Nowe plany oglądałam
Fajnie że masz urobiony teren

Nie wiem, czy nie wolałabym gołej działki, takie kombinowanie do starego to zawsze kompromisy
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 17:24, 01 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Magleska napisał(a)
fajny pomysł Ci Anitka podsunęła

Zerknij co jej odpisałam szaleństwo Czasami Madzia mam ochotę wszystko wyciepać i zacząć od nowa.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Magleska 17:25, 01 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
Iwonka
widzę ,że mocnooo planujesz ….ciekawa jestem na czym stanie

edit. świetne zmiany wprowadzasz trzymam kciuki za dobre pomysły i realizacje
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Iwonka 17:32, 01 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Magleska napisał(a)
Iwonka
widzę ,że mocnooo planujesz ….ciekawa jestem na czym stanie

edit. świetne zmiany wprowadzasz trzymam kciuki za dobre pomysły i realizacje

Muszę Madzia czymś głowę zająć, nawet najbardziej absurdalnymi wizjami. To forum to jedyne miejsce w necie, gdzie jeszcze oddycham spokojnie. Oby jak najdłużej.
Znając moja decyzyjność to proces pewnie pooootrwa Oby zdrowie było to będzie dobrze.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Margerytka40 17:33, 01 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Podoba mi się pomysł z połączeniem rabat. To przejście, kawałek trawki który tam teraz jest to czemuś służy? Chodzicie tamtędy? Bo pomyślałam by zlikwidować tę trawę, połączyć rabaty a zrobić tylko przejście w rabacie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Iwonka 17:41, 01 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Margerytka40 napisał(a)
Podoba mi się pomysł z połączeniem rabat. To przejście, kawałek trawki który tam teraz jest to czemuś służy? Chodzicie tamtędy? Bo pomyślałam by zlikwidować tę trawę, połączyć rabaty a zrobić tylko przejście w rabacie.


Asia ten pasek to żaden szlak komunikacyjny, chodzę tam jak coś robię przy roślinach i tyle. Jedyny minus łączenia widzę taki, że mnie się to kółko pod glediczją podoba. I jest skończone A tak niewiele mam skończone
A tak znów mam dylemat jak to wszystko złączyć. Patrzę Asia na twoje działania i podziwiam rozmach z jakim nowe powstaje. U mnie jest tak namieszane z ukształtowaniem terenu, starymi nasadzeniami, że nic mądrego nie mogę wymyślić. Płaska, goła działka to moje marzenie Takie szalone. Bo podstawowe to spokój i zdrowie w kraju i na świecie.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Margerytka40 17:55, 01 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
A co masz tam pod glediczią? Tak jak patrzę to jakby właśnie niskie nasadzenia były na tym kawałku, jakieś trawy może to całkiem fajny byłby widoczek, przejście w trawach.

Też bym chciała pustą działkę, 1000 razy już przeklęłam to co mam ale teraz już powolutku chyba w końcu zaczyna mnie cieszyć to co jest po przeróbkach ale drugi raz już bym się za to nie wzięła
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies