Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Monia81 18:01, 01 kwi 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8001
Iwonka ależ u Ciebie planowanie powiem ci, że ten Twój szalony pomysł ze zrobieniem wielkiej rabaty to mi się tam mega podoba wiem, że masz dylemacik, bo pod tą glediczją już ładnie te nasadzenia wyglądały, ale myślę, że ja bym albo połączyła te dwie rabaty bo te wąziutkie przejście to nie ma sensu, albo bym wielką fajną rabatę zrobiła, tam masz więcej cienia czy słoneczko?
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Iwonka 18:11, 01 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Margerytka40 napisał(a)
A co masz tam pod glediczią? Tak jak patrzę to jakby właśnie niskie nasadzenia były na tym kawałku, jakieś trawy może to całkiem fajny byłby widoczek, przejście w trawach.

Też bym chciała pustą działkę, 1000 razy już przeklęłam to co mam ale teraz już powolutku chyba w końcu zaczyna mnie cieszyć to co jest po przeróbkach ale drugi raz już bym się za to nie wzięła


W sumie dobrze, że nie byłaś świadoma ile cię czeka roboty. Ciesz się że masz płaską działkę To skarb taka patelnia zdecydowanie łatwiej się planuje. Ale przy takich zmianach jak u was to i tak roboty w cholerę.

Pod glediczją mam od pnia rozplenice. jeżówki green jewel i zielone hakone.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 18:17, 01 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Monia81 napisał(a)
Iwonka ależ u Ciebie planowanie powiem ci, że ten Twój szalony pomysł ze zrobieniem wielkiej rabaty to mi się tam mega podoba wiem, że masz dylemacik, bo pod tą glediczją już ładnie te nasadzenia wyglądały, ale myślę, że ja bym albo połączyła te dwie rabaty bo te wąziutkie przejście to nie ma sensu, albo bym wielką fajną rabatę zrobiła, tam masz więcej cienia czy słoneczko?


Ale kusisz Monia Będziesz pomagać w wymyślaniu czym taką płachtę obsadzić. Mój portfel aż kwiczy ze strachu
Może dałoby się bez ruszania nasadzeń pod glediczją połączyć całość, uwielbiam te roślinki pod nią.
Musimy rozebrać domek po chłopakach, pokaże się wówczas więcej możliwości.
Ten róg jest południowo - zachodni, ale pod górkę i drewutnia cieniuje. Słoneczka niewiele. Nawet na fotkach, które zacytowałam Asi widać ile świeci.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Monia81 18:24, 01 kwi 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8001
No to bym tak wielką rabatę z cieniolubnymi zrobiła, np. piękne paprocie z brunerami lub hostami, wiosną kwitnące ciemierniki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Magleska 18:30, 01 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18380
Anitka wpadnie ,to na pewno Ci szybciutko rozjaśni w główce

wiesz ,że ja się nie znam ,ale skoro tak lubisz to połączenie pod Glediczją ( swoja drogą to genialne jest )….to po połączeniu obu rabat możesz je pociągnąć aż za zakręt …

albo tak jak Monia pisze
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Monia81 18:35, 01 kwi 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8001
Zapomniałam napisać, że tą hakonką bym połączyła rabaty i tam gdzie więcej słoneczka więcej tych jeżówek bym dosadziła... Anitka wpadnie to zaraz pomysłem fajnym rzuci
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Iwonka 18:38, 01 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Monia81 napisał(a)
No to bym tak wielką rabatę z cieniolubnymi zrobiła, np. piękne paprocie z brunerami lub hostami, wiosną kwitnące ciemierniki
Od drewutni do glediczji jest 6 metrów. Pstryknęłam teraz na szybko fotkę z okna. Niestety pod słońce, ale trochę widać, że w sumie ta poszerzona rabata byłaby mega widoczna z okien salonu.



Hosty z paprociami i brunarami - super, pytanie co jeszcze żeby z pokoju było widoczne. W sumie to teraz widać gdzie pasowałby grab, od którego dzisiejsze dylematy się zaczęły
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 18:40, 01 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Madzia, Monia dziewczyny jak Anitka tu zaglądnie, będzie w szoku jak nas poniosło Aż jestem ciekawa co powie
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Agania 19:01, 01 kwi 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ja się dzisiaj doładowałam Annaelkami w końcu będę miała szpaler wzdłuż podjazdu, poszłam na łatwiznę, ale problem mam rozwiązany, już mi się nie chce główkować, Tobie też taką opcję podpowiadam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Urszulla 07:45, 02 kwi 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21800
Iwonka napisał(a)

Nie wiem, czy nie wolałabym gołej działki, takie kombinowanie do starego to zawsze kompromisy


Mogłaś przy tujach nie robić rabaty i wtedy nie byłoby kolizji z tą rabatą okrągłą . ale skoro już sie namęczyłaś to trzeba coś wymyślić Pomysł z dużą rabatą widoczną z okna mi się podoba. Pośrednie wysokością są rodki ale czy ziemię masz dla nich dobrą? Anabelki też fajne bo rozjaśnią a do traw i host pasują. Do tego rozplenice koniecznie bo zdobią jesienią i zimą.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies