Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 21:29, 14 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Waclaw napisał(a)

Dla mnie planowanie rabat to katorga. Wszystko inne to sama przyjemność


Mnie też lepiej idzie kopanie niż planowanie, ale sama myśl, że coś nowego powstanie sprawia mi dużo radości Mimo, że na razie kompletnie nie wiem, co to będzie. Ale przysiadam na pieńku z herbatką i rozmyślam

Z rabatką przy altanie też tak było. Bardzo długo czarna dziura i nagle olśnienie Lekkie dopieszczenie jeszcze potrzebne, ale jestem zadowolona jak wyszło
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Agania 21:36, 14 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Iwonka napisał(a)



Do kompletu złotokap gigant Kwitnie w tym roku obłędnie.


Z syropem z kwiatów bzu pasuję w tym roku, mam jeszcze duże zapasy Za to z owoców będę robić jesienią, ponieważ wszystko mi zeszło.

Fantastyczny
Ja nie robiłam wcześniej, bo nie miałam TM, dodatkowo zachęca mnie do zrobienia syropu
krzew, który w końcu wysiał się w ogrodzie i u mnie wszyscy uwielbiają z niego lemoniady
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Dorota123 22:50, 14 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Jak zwykle pięknie złotokap cudownej urody. Zwróciłam uwagę na Twojego buka trikolor, masz go ładnie zagęszczonego. Ja swojemu przycinałam gałązki przez 3 lata, a i tak bardzo ażurowy był. W tym roku podwiązałam mu większość gałęzi do góry, że to niby taki kolumnowy jest. Może w ten sposób nabierze masy.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Iwonka 14:49, 15 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Magleska napisał(a)
Iwonka bardzo przydatny przegląd drzew …..dzięki Tobie poprzesadzałam co niektóre
ciekawi mnie ta wielka rabata -co na niej będzie
Buziaki


Nie chcę cię martwić kochana, ale nadal masz za gęsto Nie ma nudy w ogrodzie

Mnie też ta moja rabata ciekawi i nadal nie wiem co tam będzie. Na pewno ławeczka, oklepany Lutyens ale chyba do mojego ogrodu i domu pasuje. Od lat mi się podoba, więc może w końcu kupię.
Problemem tej rabaty jest oczywiście górka i dwa stare korzenie, nie wiem, kto mi to wykopie

Z rabatą przy altanie też nagle doznałam olśnienia. I jestem z niej zadowolona, mimo, że nieskończona jeszcze. Może z kolejną będzie podobnie
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 15:03, 15 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Agania napisał(a)

Fantastyczny
Ja nie robiłam wcześniej, bo nie miałam TM, dodatkowo zachęca mnie do zrobienia syropu
krzew, który w końcu wysiał się w ogrodzie i u mnie wszyscy uwielbiają z niego lemoniady


Jeśli tylko jest miejsce fajnie mieć swój czarny bez Ja mam na działce obok i w lesie niedaleko domu. Niestety nie są to najczystsze tereny...
Złotokapem zachwyciłam się w Holandii w latach 90-tych.
Posadziłam w oddali, aby dzieci nie miały do niego dostępu - podobno ma trujące kwiaty. Dziś żałuję tej miejscówki, to ładny krzew i wolałabym go z okna podziwiać.
Za to wisteria ma podobne kwiaty i znów ładnie mi w tym roku kwitnie.
Mrozu na szczęście nie było! Jej zdjęcia robiłam rano po feralnej nocy, nie widać żadnych uszkodzeń, na szczęście



Podoba mi się, że kwitnie razem z liśćmi, zupełnie nie wiem czy to chińska, japońska czy kwiecista. Miała być różowa, fajnie, że jest biała
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 20:31, 15 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Dorota123 napisał(a)
Jak zwykle pięknie złotokap cudownej urody. Zwróciłam uwagę na Twojego buka trikolor, masz go ładnie zagęszczonego. Ja swojemu przycinałam gałązki przez 3 lata, a i tak bardzo ażurowy był. W tym roku podwiązałam mu większość gałęzi do góry, że to niby taki kolumnowy jest. Może w ten sposób nabierze masy.


Złotokap fajnie teraz rozświetla kącik z iglakami. A po przekwitnięciu lubię go za lekki, delikatny pokrój.


Buk Tricolor mam na pewno 12 lat a może nieco więcej, od malutkiego patyczka. Rośnie w luce między ogrodzeniem a bramą dlatego dolne gałęzie od dawna mu ograniczam. Jakieś 5 lat temu mocno przycięłam mu czubek i dlatego na górze też jest taki gęściejszy. Może Dorotko twój potrzebuje nieco więcej czau na zagęszczenie. Mam wrażenie, że mój nabrał tempa w ostatnich latach. Wcześniej wolniutko przyrastał.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 20:52, 15 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Kwitnie kalina w moim kąciku, wielkiego szału z ilością kwiecia brak ale i tak jestem zadowolona


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 20:53, 15 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Susza niestety wykończyła moje ukochane konwalie Na całe poletko mam raptem kwiatów na dwa bukiety... Ale zapach rekompensuje wszystko


Za to ruszyła runianka W marcu pięknie kwitła, potem zaczęła nieco zamierać. Szczęśliwie deszcz i cień, który wreszcie daje wisteria podniósł ją i ma mnóstwo nowych przyrostów.


Z zakątka przy altanie jestem zadowolona. Pozostaje jeszcze ciężkie tło po prawej... Jest o czym myśleć
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Katkak 20:57, 15 maj 2020


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Anitko kalina cudna. Miałam małą kilka lat temu z planem na zrobienie z niej drzewka na pniu, ale ilość mszyc jakie rok w rok miała mnie pokonała. Trudno było je tępić,bo liście zaatakowane mocno się zwijały. No i podziękowałam jej za współpracę. Będę cieszyć nią oczy u Ciebie.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Iwonka 21:04, 15 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Kwitną czosnki Purple Sensation w rabatkach wykuszowych.
Po prawej...

I po lewej stronie


Zdjęcia po dzisiejszym deszczu, jak się cieszę, że w końcu dłużej popadało.
Hakone pod glediczją najładniej mi wzeszło. Jest większe od rozplenicy.


Kwitnie też jedyna moja azalia, kwiatów niewiele, taki to rok... Na szczęście wcześniej magnolie, amanogawa dały popis i nacieszyły bardzo.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies