Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 23:02, 15 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Wyczytałam u Hani, że dziewczyny przycinają kwiaty, aby liście brunnery były dorodniejsze. Mam dopiero rok te pięknoty, będę wdzięczna za wszelkie rady
Zastanawiam się czy wycinać gałązki przy samej ziemi czy na pewnej wysokości, w sumie na tych łodyżkach oprócz kwiatów jest dużo małych liści...

Szpaler bruner przy brzozach ma u mnie kwiaty na średniej wysokości łodyżkach.


Brunnery przy perukowcu to prawie półmetrowe giganty.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 23:10, 15 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Katkak napisał(a)
Anitko kalina cudna. Miałam małą kilka lat temu z planem na zrobienie z niej drzewka na pniu, ale ilość mszyc jakie rok w rok miała mnie pokonała. Trudno było je tępić,bo liście zaatakowane mocno się zwijały. No i podziękowałam jej za współpracę. Będę cieszyć nią oczy u Ciebie.


Anitko? Kasieńko ja nie wiedziałam, że tę kalinę tak lubią mszyce. Mam ją na pewno ponad 13 lat. Kiedyś nie miała mszyc. Mam wrażenie, że zimy skutecznie tępiły to dziadostwo. Teraz któryś rok z rzędu jeszcze przed kwiatami zaczynają ja dopadać, ale jeden oprysk wystarcza i jest spokój.
Lubię bardzo te duże kuleczki, z dzieciństwem tak miło mi się kojarzą.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
MartaCho 23:45, 15 maj 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2170
Piękna ta Twoja Kalina, kwiaty prawie jak hortensji
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Waclaw 17:26, 16 maj 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Iwonka napisał(a)


Mnie też lepiej idzie kopanie niż planowanie, ale sama myśl, że coś nowego powstanie sprawia mi dużo radości Mimo, że na razie kompletnie nie wiem, co to będzie. Ale przysiadam na pieńku z herbatką i rozmyślam

Z rabatką przy altanie też tak było. Bardzo długo czarna dziura i nagle olśnienie Lekkie dopieszczenie jeszcze potrzebne, ale jestem zadowolona jak wyszło

Masz racje Iwonko. To przyjemne tak usiąśc i zastanawiać się gdzie, co i jak.
Z planowaniem rabat i planowaniem co na rabatach mam pewien problem ale ... co nagle to po diable. Mam czas
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Dorota123 20:32, 16 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
O buku i jego zagęszczaniu przeczytałam, czyli tylko cierpliwość mnie ratuje.
Wiesz, że kalinę taką jak Twoja kilka lat temu urwałam 4 gałązki z piętką podczas kwitnienia i wszystkie się ukorzeniły. 2 mam u siebie 1 u mamuśki, czwartą dałam sąsiadce, ale jej padła. Mają ponad metr i kwitną.
Poszłam do "przedziwnego ogrodu" i uskubałam 3 gałązki z kaliny u Agatki. Jej kalina kwitła całą zimę na różowo, mam nadzieję, że mi się ukorzeni.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
sylwia_slomc... 20:58, 16 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Iwonko złotokap silnie trujące ma wszystkie części nie tylko kwiaty. Nawet miód zrobiony z kwiatów złotokapa może być trujący, kiedyś o tym czytałam jak sadziłam swoje Zając u nas tylko czubek gałązki zjadł i więcej się nie pokazał( myślę, że zdechł)Z tą rośliną trzeba bardzo uważać przy dzieciach.
ale nie martw się ja mam jednego w podwórku, a drugiego na dużym ogrodzie też w kącie ten drugi, a wyhodowany z nasionkaW podwórku mam szczepionego na pniu.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Monia81 11:20, 17 maj 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8016
Tak jak Ty Iwonko uwielbiam tą zwykłą kalinę i jej pomponiki stare dobre odmiany, chociaż mszyca je lubi... u mnie dużo biedronek i niech sobie z tą mszycą radzą, od zeszłego roku nie używam chemii, natura musi sobie radzić...a co do bruner to wycinasz tylko te końcówki z kwiatkami, łodygi całe zostawiasz bo na nich są liście i one po wycięciu kwiatostanu zrobią się większe, ja jeszcze swoje zostawiam, żeby się wysiewały, dopiero później ucinam obeschnięte kwiatostany... buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
kasiek 18:23, 17 maj 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Glediczia cudowna - niech w końcu moja taka urośnie Złotokap aż kapie tym złotem.... i pas niezapominajek jaki piękny!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Nowa12 23:12, 18 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Też się zastanawiałam co się robi z przekwitniętymi kwiatami brunnery .
Rabatka ci ładna wyszła. Jeszcze z tą ławeczką. A w ogóle czemu wzgórze chaosu? Gdzie chaos?

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Agania 12:31, 19 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Kiepski rok dla azalii wielkokwiatowych, czosnki masz za to piękne
Przesadziłam szałwie już pączkujące, nie wiem czy się jeszcze złapią.
Brunerka u mnie słaba, nie przyrasta, ale jak cudownie kwitnie, po fazie kwitnienia liście będą gwiazdorzyć, może one lubią papu?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies