Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

wiklasia 20:23, 26 wrz 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Jak ja Cię rozumiem, że Ci się tam brzozy widzą
Byłoby tak po Twojemu. Odkąd wzięłaś się za odświeżenie ogrodu to teraz lekkość mi się z Twoim ogrodem kojarzy.
Rzeczywiście żadne rodki czy azalie (za krzykliwe - tak je odbieram).
Pomysł z bodziszkami do mnie przemawia
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Waclaw 21:10, 26 wrz 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Iwonka napisał(a)


Oj tam, oj tam A ja ciągle rozglądam się co by tu poprawić... I minę mam przy tym jak mój kot



Rozbawiłaś mnie ta miną.
Nie doceniasz jak pięknie u Ciebie
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Roocika 22:10, 26 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Bodziszki korzeniaste? Bergenie?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Iwonka 06:12, 27 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Magleska napisał(a)
może i spooky -wiesz ,że do nazw ,to ja głowy nie mam

moje to nowe nabytki -nie wiem jak z przebarwieniami -będę obserwować ....

ta bobo też śliczniutka .....bylinówka cudnaaaa


Mnie nazwy kręcą i pobudzają wyobraźnię, stad szybko je zapamiętuję.
Zawilca "Lorelay" kupiłam dla nazwy, nie był w rozkwicie jeszcze. Niegroźne wariactwo

Obserwuj przebarwienie nowej hortki, taka czysto limonkowa byłaby perfecto

Madzia sadzę kule po świerkami, to już pewniak Buźka za doping w pomyśle Zawsze tak fajnie zapinujesz mi temat
Plus trawki, pomieszam stipę z hakone. Coś jak u Asi Margerytki na rondzie z kousami. Ona ma tam jeszcze bergenie i bodziszki, Dziewczyny w komentarzach niżej również je podpowiadają... Nie wiem, czy już nie za dużo dobra jak na takiej w sumie małej przestrzeni. Pomyślimy Plus trzy maleńkie hortki by nawiązać do szpalerów wokół. Jest kierunek, to najważniejsze.
Uwielbiam wasze podpowiedzi
A eMuśkowki kręcę wizje świerków wykręcających się na wietrze, może się przełamie w temacie
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 06:21, 27 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Agania napisał(a)
Vanilki i hakonki u mnie nie chcą rosnąć, cały czas próbuję, ale szału nie ma nie tak jak u Ciebie
Jest progres Iwonka, dużo zrobiłaś w tym sezonie


U mnie pomogło nawiezienie komostu na rabatę z hakone i vanilkami. Dodatkowo kora przekompostowana plus piasek. Glina trzyma wilgoć a cała reszta sprzyja wzrostowi.
Druga rzecz to stanowisko, no lubią słonecznie

Te z żurawkami w nogach mają teraz wieczny cień i są rzadsze.

W pełnym słońcu z hakone zdecydowanie gęściejsze.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 06:32, 27 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
wiklasia napisał(a)
Jak ja Cię rozumiem, że Ci się tam brzozy widzą
Byłoby tak po Twojemu. Odkąd wzięłaś się za odświeżenie ogrodu to teraz lekkość mi się z Twoim ogrodem kojarzy.
Rzeczywiście żadne rodki czy azalie (za krzykliwe - tak je odbieram).
Pomysł z bodziszkami do mnie przemawia


Ta lekkość to twoja sprawka Ruszyłaś mój kamieniołom i nie ma już odwrotu
Poza tym w pewnym wieku szybki przyrost brzóz bywa zaletą

Postaram się tak przygotować rabatę pod świerkami, aby pasowała może nie do świerków a bardziej do brzóz - jednej wielopniowej lub dwóch takich, jak rosną obok.
Nad eMuśkiem popracuję, ma się te swoje sposoby po tylu latach bycia teamem

Inspiruje mnie rondo naszej Margerytki, bodziszki są tam fajnym akcentem.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 06:40, 27 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Waclaw napisał(a)


Rozbawiłaś mnie tą miną.
Nie doceniasz jak pięknie u Ciebie

U mnie Wacław panuje taka sinusoida ogrodowa Są dni zachwytu, ale też chwile przemyśleń co nie gra jeszcze. To zdrowy balans, by zachować równowagę. Wieczne samozadowolenia bywa chyba nudne, zresztą jak wszystko, co w nadmiarze
A kocie miny... no cóż, po 12 latach bycia razem małpujemy się już nawzajem
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 06:43, 27 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Roocika napisał(a)
Bodziszki korzeniaste? Bergenie?


No to jest myśl, zważywszy na połacie słońca i cienia pod drzewami. Asia Margerytka tymi roślinami podrasowała hakone i stipę. Super połączenie. Jest nisko, lekko, zielono. Czyli to co lubię Plus kulki na zimowy czas i pedantyzm właścicielki
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Margerytka40 09:36, 27 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Iwonka napisał(a)


Mnie nazwy kręcą i pobudzają wyobraźnię, stad szybko je zapamiętuję.
Zawilca "Lorelay" kupiłam dla nazwy, nie był w rozkwicie jeszcze. Niegroźne wariactwo

Obserwuj przebarwienie nowej hortki, taka czysto limonkowa byłaby perfecto

Madzia sadzę kule po świerkami, to już pewniak Buźka za doping w pomyśle Zawsze tak fajnie zapinujesz mi temat
Plus trawki, pomieszam stipę z hakone. Coś jak u Asi Margerytki na rondzie z kousami. Ona ma tam jeszcze bergenie i bodziszki, Dziewczyny w komentarzach niżej również je podpowiadają... Nie wiem, czy już nie za dużo dobra jak na takiej w sumie małej przestrzeni. Pomyślimy Plus trzy maleńkie hortki by nawiązać do szpalerów wokół. Jest kierunek, to najważniejsze.
Uwielbiam wasze podpowiedzi
A eMuśkowki kręcę wizje świerków wykręcających się na wietrze, może się przełamie w temacie


Iwonka przychodzę od siebie. Przeczytałam Twój post i jestem. Oczywiście kopiuj do woli co tam Ci się podoba. Ja bym tylko miała jedno malutkie spostrzeżenie co do tych planów. Jeśli chcesz w tym zestawie malutkie hortki to tak by hakonki Ci ich nie zjadły. Nie wiem albo z przodu bardziej albo odsuń hakone od nich gdzieś na 1,5m. Mówię o zwykłych hakone macra, inne nie wiem ale myślę, że też duże rosną jak im się spodoba. Ja mam hortki little lime, one niby 1,20 a z hakonek tylko trochę je widać. Muszę mniej je chyba ścinać wiosną. Małe np Bobo nie mają szans, no chyba, że z przodu.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Monia81 13:25, 27 wrz 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Iwonko szaleństwo zmianowe u Ciebie ale pięknie to rondko z hortensjami ci wyszło, obłędnie... trawki dodały cudownej lekkości rabatom, a bylinówka będzie wymiatać i czytam, że fajny pomysł się pojawił na nasadzenia pod świerki, będzie super, u Asi to połączenie jest genialne pozdrawiamy
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies