Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 16:33, 29 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
galgAsia napisał(a)
Posadziłam sporo kopytnika w tym roku na nowej cienistej. Nie zauważyłam obecności ślimaków. Te liście są dosyć grube i sztywne, chyba by im nie smakowały...


Widziałam na twojej cienistej, fajnie ją wykombinowałaś. Ja na razie muszę ziemię pod świerkami ogarnąć. I wywieźć żwir i kamienie - czekam na męskie wsparcie. Moje lędźwie coraz bardziej pasują.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Roocika 08:58, 30 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Też mi się podoba kopytnik. A czy pod brzozami też da radę?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Iwonka 20:31, 30 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Roocika napisał(a)
Też mi się podoba kopytnik. A czy pod brzozami też da radę?


Liście podobne do tych fiołkowych, ale ładniejsze przez tę zieleń, soczystą i błyszczącą.
Co do nasadzeń pod brzozami, trzeba testować. Dużo zależy od gleby. U mnie glina więc dłużej trzyma wilgoć.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Margerytka40 20:48, 30 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kopytnik u mnie pod brzozami średnio dawał radę ale ja mam wielgaśne, stare brzozy. Tam tylko bodziszek korzeniasty jako tako rośnie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Iwonka 21:03, 30 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Margerytka40 napisał(a)
Kopytnik u mnie pod brzozami średnio dawał radę ale ja mam wielgaśne, stare brzozy. Tam tylko bodziszek korzeniasty jako tako rośnie


Czyli pod młodymi można zaryzykować, a po latach pozostaje chyba tylko zmiana nasadzeń. Ciekawe jak Doorenbosy będą nam śmigać
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:03, 30 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Dla Basi Moja Phantonowa sesja

W zeszłym roku zakupiłam latem, stacjonarnie, 3 sztuki hortensji Phantom.

Czwartą dokupiłam jesienią w Albamar. Niestety nie mam żadnej fotki po zakupie.

Wiosną przycięłam wszystkie 4 bardzo nisko. Wystartowały w miarę równo.


Niemniej ta dokupiona cały czas pozostaje w tyle. Tu ją lepiej widać. Wydaje się, że rośnie dalej od innych, ale odstępy są takie same.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:04, 30 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Bardzo mi się podobały takie limonkowe a potem śnieżno białe. Cały kwiat był stożkowy, nieco ażurowy.


Potem z bieli przechodziły w brudne ecru. W tej fazie były najbardziej wypełnione płatkami, bez widocznych prześwitów.

W tle widać dwie Silver Dollar szczepione na pniu.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:04, 30 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Z ecru w brudny róż.


Dokupiona cały czas lekko w tyle.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:04, 30 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Przebarwień ciąg dalszy.


Ostatnie dni to rożne odcienie różu, od bardzo pastelowego do miejscami jaskrawego. Płatki coraz bardziej się kurczą a cała wiecha ma coraz większe prześwity. W tej fazie stożek jest bardziej widoczny niż gdy były białe.

Na ostatniej fotce w tle za Phantomem widać Silver Dollary a na dole trawnika Limelighty. Każda z tych hortensji przebarwia się inaczej. Kwiatostany Phantoma są zdecydowanie największe.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Margerytka40 21:08, 30 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pod młodymi spokojnie urośnie. Wiesz ja uwaźam, że jak się sadzi razem tzn młode drzewa, młode krzewy to jest lepiej niż pod stare drzewa dosadzać. Jak się rośliny zakorzenią to już później to sąsiedztwo aż tak nie przeszkadza.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies