Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 21:12, 30 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Margerytka40 napisał(a)
Pod młodymi spokojnie urośnie. Wiesz ja uważam, że jak się sadzi razem tzn młode drzewa, młode krzewy to jest lepiej niż pod stare drzewa dosadzać. Jak się rośliny zakorzenią to już później to sąsiedztwo aż tak nie przeszkadza.


Też mi się tak wydaje Mają podobny start i każde mości się w miarę swoich potrzeb.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 21:17, 30 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Iwonka napisał(a)
Przebarwień ciąg dalszy.

Na tej fotce show hortensjom skradła rozplenica
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwonka 21:21, 30 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
sylwia_slomczewska napisał(a)

Na tej fotce show hortensjom skradła rozplenica


Popołudniowe światło cudnie podświetla "kotki".
W zasadzie na zdjęciu jest już pół rozplenica Na fotce, aż tak nie widać ale sięgała po zieloną kulkę. No i poszła do podziału.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
inka74 21:48, 30 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Kulkowisko jest zawsze dobrym wyborem - cisy sadzi się w kwaśnej ziemi bo sosna chyba w takiej ziemi jest?

Ja bezczelnie skopiowałam układ hortka+ rozplenica. Bardzo mi się podobał to i ja mam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Iwonka 22:06, 30 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
inka74 napisał(a)
Kulkowisko jest zawsze dobrym wyborem - cisy sadzi się w kwaśnej ziemi bo sosna chyba w takiej ziemi jest?

Ja bezczelnie skopiowałam układ hortka+ rozplenica. Bardzo mi się podobał to i ja mam


Nie ma to jak niezawodne kulki Hortki i rozplenice też
Ja lubię jeszcze hakone z rozplenicami, bardzo lubię
Cisy sadzę do swojej ziemi czyli gliny marki glina z dodatkiem kompostu, piasku i kory przekompostowanej. Przydałaby się jeszcze mączka bazaltowa, ale nie kupiłam.
Cisy w przeciwieństwie do reszty iglaków nie lubią kwaśnej ziemi. Korę przekompostowaną daję tylko dla rozluźnienia mojej gliny.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
inka74 22:34, 30 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
hakonki z rozplenicami nie próbowałam. Choć nie, mam na jednej rabacie w sumie obok siebie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Roocika 08:44, 01 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ciekawe rzeczy piszecie Tez posadziłam doorenbosy i myślę co pod nimi sadzić, jakiś plan mam Nie wiem czy w przyszłym roku jednak, może jak za 2 lata to korzenie brzóz nie będą jeszcze takie rozrośnięte

Piękne te hortensje Phantom, też je chcę posadzić
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Iwonka 16:39, 01 paź 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
inka74 napisał(a)
hakonki z rozplenicami nie próbowałam. Choć nie, mam na jednej rabacie w sumie obok siebie.


Ja uwielbiam to połączenie Do tego jeżówki green jewel. Moje ulubione. Jak one pachną...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 16:41, 01 paź 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Roocika napisał(a)
Ciekawe rzeczy piszecie Tez posadziłam doorenbosy i myślę co pod nimi sadzić, jakiś plan mam Nie wiem czy w przyszłym roku jednak, może jak za 2 lata to korzenie brzóz nie będą jeszcze takie rozrośnięte

Piękne te hortensje Phantom, też je chcę posadzić


Myślę, że przez pierwsze 10 lat towarzystwo powinno sobie poradzić. Potem będziemy się martwić
Ja sadzę kulki cisowe pod nowymi dorenbosami. Na razie mam trzy, a w planach dalsze 4.

Mam też 20 letnie ogromne kule cisowe, to prawdziwe terminatorki. W korzeniach starych jodeł dają radę.
Ta najjaśniejsza za dereniem to nowo przesadzona, oby się przyjęła.



Co do hortensji to mam 6 odmian bukietowych, więcej nie planuję. Wszystkie lubię. Aż mnie kusi jakiś przegląd porównawczy zrobić Różnią się między sobą i to bardzo.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 17:55, 01 paź 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Była hortensja "Phantom". Pora na "Silver Dollar", która rośnie w jej pobliżu.
Mam dwie sztuki szczepione na pniu. Lubię tę odmianę za jej delikatność, niewielkie rozmiary baldachów i niesamowicie subtelne przebarwienie. Delikatne i nienachalne. Nazwa nie jest tu przypadkowa, przebarwienie przypomina stary banknot z domieszką pudrowego różu
Płatki kwiatów zachodzą na siebie, przez co kwiatostan dollarki jest bardzo gesty.

Wiosenny start.
Za dereniem Phantom a dalej na pniu dwie Silverki. W tle 20-sto letnia kosodrzewina.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies