Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Dorota123 21:23, 02 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208

Też mam duże świerki za altaną, najlepiej tam rośnie barwinek i bluszcz, chociaż bukszpany też żyją.
Teraz będę dalej oglądać.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Iwonka 21:25, 02 paź 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Margerytka40 napisał(a)
Piękne te Kyushu. Jak nie przepadam za ażurowymi hortkami tak te wyjątkowo mi się podobają. One pisałaś wolą półcień?. Ten zakątek cudny, ale bym skopiowała


Też startowałam od bukietowych pełnych I nadal bardzo mi się podobają.
Za ażurem Kyushu przepadłam, gdy mi się rozwinęła. Do leśnego klimatu przy altanie pasuje mi idealnie. Taka nienachalna piękność.
Niewielkie na razie doświadczenie z tą hortensją pokazuje, że woli półcień niż pełne słońce. Może gdyby była regularnie podlewana, to jej kwitnienie i ogólny wygląd byłyby bardziej spektakularne.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:29, 02 paź 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Dorota123 napisał(a)
Też mam duże świerki za altaną, najlepiej tam rośnie barwinek i bluszcz, chociaż bukszpany też żyją.
Teraz będę dalej oglądać.


U mnie barwinek rośnie bardzo powoli, bluszcz też. Klika lat czekałam i dopiero niedawno jakoś je widać

Posadzę na pewno kulki cisowe pod świerkami, cis płytko się korzeni. To będzie baza tej rabaty
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Dorota123 21:31, 02 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Magleska napisał(a)
o właśnie -Iwonka fajnie podpowiada -może rodki i małe azalie -one też ładnie u Ciebie rosną ....
dawały by efekt wiosną ,kiedy jeszcze hortensji nie widac ....

i ewentualnie wpleść pomiędzy niziutkie hortensje i jakąś trawkę -mam Little smoky i są niziutkie bielutkie,-prawie limonkowe ....

U mnie pomimo podlewania rh nie dają rady pod świerkami, za sucho. Przez igły z świerków deszcz nie ma szans dolecieć do ziemi. Drzewa pochłaniają całą wodę.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:56, 02 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Przebrnęłam przez bardzo dużo stron, ogród masz cudowny. Pięknie dopracowane nasadzenia, aż by się chciało tak mieć u siebie.
Dużo było fotek z tymi świerkami, trochę czytałam, analizowałam i ja bym ema urabiała do wycinki tych świerków. Przesłonę masz z brzóz, a za rok one będą jeszcze masywniejsze. Gdyby tych świerków nie było ogród by Ci się trochę otworzył. Teraz tamto miejsce jest trochę masywne przez te duże świerki rosnące w sumie na środku. Doczytałam, że już zaplanowane tam kulkowisko i myślę, że nawet jakby em zmiękł to kulkowisko wyglądało by tam świetnie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Iwonka 08:47, 03 paź 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Dorota123 napisał(a)
U mnie pomimo podlewania rh nie dają rady pod świerkami, za sucho. Przez igły z świerków deszcz nie ma szans dolecieć do ziemi. Drzewa pochłaniają całą wodę.
U mnie przesadzony rh na wzgórze z iglakami też w połowie usechł. Nie będę Dorotko walczyć z wiatrakami. Wody nam ubywa, ogród musi sobie radzić sam. Korona świerków przepuszcza chyba tylko oberwanie chmury



Dorota123 napisał(a)
Przebrnęłam przez bardzo dużo stron, ogród masz cudowny. Pięknie dopracowane nasadzenia, aż by się chciało tak mieć u siebie.
Dużo było fotek z tymi świerkami, trochę czytałam, analizowałam i ja bym ema urabiała do wycinki tych świerków. Przesłonę masz z brzóz, a za rok one będą jeszcze masywniejsze. Gdyby tych świerków nie było ogród by Ci się trochę otworzył. Teraz tamto miejsce jest trochę masywne przez te duże świerki rosnące w sumie na środku. Doczytałam, że już zaplanowane tam kulkowisko i myślę, że nawet jakby em zmiękł to kulkowisko wyglądało by tam świetnie.
Fotek dużo ku pamięci Będzie mi łatwiej zimą planować zmiany.
Świerki zasłaniają bardzo wiele. Brzozy posadzone z boku nie są tak istotne jak świerkowa przesłona na wprost. Tylko to mnie jeszcze powstrzymuje przed "urabianiem tematu".
Przez jakieś 5 bezlistnych miesięcy dziękuję świerkom że są, na prawdę dużo prywatności nam dają.
Denerwuje mnie kamieniołom pod nimi, dlatego planuję nasadzenia. Niskie, aby nie przesłonić wszystkiego wokół. Kulki cisowe posadzę na pewno. To pewniak, który lubię
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Dorota123 23:37, 03 paź 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Nie wzięłam pod uwagę przesłony zimowej jaką dają świerki.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Iwonka 22:35, 04 paź 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Dorota123 napisał(a)
Nie wzięłam pod uwagę przesłony zimowej jaką dają świerki.
Całą zimę, gdy mało myślę o estetyce nasadzeń jakoś nie zwracam na te świerki uwagi. Mam wrażenie, że są z nami od zawsze Zasłaniają wszystko w kierunku drogi.
Dziś wiał halny. A mnie w głowie dzwoniły słowa dziewczyn, że świerki wykręcają się na wietrze bo mają płytki system korzeniowy. Miałam w sobie duży niepokój. Normalnie zaczynam się ich bać.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 22:44, 04 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Iwonko myślę, że nie masz się co bać na razie bo otulone je masz innymi drzewami, one biorą na siebie pierwsze uderzenia wiatrów, na otwartej przestrzeni byłoby gorzej, a tu miedzy budynkami jest zaciszniej
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwonka 22:47, 04 paź 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
sylwia_slomczewska napisał(a)
Iwonko myślę, że nie masz się co bać na razie bo otulone je masz innymi drzewami, one biorą na siebie pierwsze uderzenia wiatrów, na otwartej przestrzeni byłoby gorzej, a tu miedzy budynkami jest zaciszniej

Dziękuję za wsparcie. Dziś wszystko się gięło a one nic. Aż mnie to przeraziło. Osłona chyba jest większa ze względu na budynki. Bo wszystko "zielone" wokół nie jest aż tak wysokie, jak te świerki. Przytniemy je znów wiosną.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies