Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 16:30, 24 sie 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Urszulla napisał(a)
Właśnie wczoraj zgłębiałam temat bodziszków. Są ciekawe odmiany,ale muszą być posadzone odpowiednio żeby wyeksponować ich walory...generalnie w masie dają efekt.
To prawda, bodziszki muszą mieć towarzystwo

Mam dwa bodziszki, które niestety nie miały etykiety. Kwitną jak Rozanne non stop.
Mają bardzo delikatny kolor pudrowego różu.


Posadziłam je za drewutnią, wysypałam zrębki. Kącik wyglada na zadbany praktycznie cały czas.


Dla porównania zdjęcie z maja, obecnie liście nie mają tej jasnej obwódki.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 16:51, 24 sie 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Monia81 napisał(a)
O jak dobrze że fotki wrzuciłaś jest przepięknie Iwonko bylinowo, tak jak lubię a była wrzosowa wyszła rewelacyjnie buziaki
Bylin coraz więcej Monia, dają mnóstwo radości, cały czas coś się dzieje.
Długo myślałam, czym zakryć usychające tulipany na dużej rabacie. Rok temu posadziłam kocimiętkę Purssian Blue i to chyba dobry wybór.
Jest bardzo zwarta i gęsta. Pierwsze kwitnienie trwało i trwało. Teraz drugie, ale nieco skromniejsze.
Fajna odmiana, piękny kolor, ciekawe czy jest długowieczna.




____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 17:03, 24 sie 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Kordina napisał(a)
O mamo, co za uczta dla ducha i oka, coś pięknego Twój ogród, jakie wzgórze chaosu? To wzgórze harmonii i piękna muszę zaznaczyć Twój ogród do kontemplacji
Dziękuję za miłe słowa Mam niesamowite zaległości na forum, muszę twój ogród obejrzeć, zapowiada się pięknie.
A mój misz masz jest ostatnio nieco bardziej uporządkowany, ale wiele jeszcze miejsc na które brak czasu. Albo pomysłu. Nazwy wątku nie zmieniam, ten chaos jest mi bliski nie tylko w ogrodzie

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 17:30, 24 sie 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Martka napisał(a)
Iwonko, jak dobrze, że buczki mają moc sprawczą Ależ u Ciebie się wydarzyło Cieszę się, że pokazałaś te piękności.
Wymiana wrzosów na rabatę z bodziszkami, brunerą i molinią - oraz hortensjami - bardzo dobrze zrobiła ogrodowi i nastrojowi Twemu, jak widać, także Czy brunnery mogą rosnąć w półcieniu, słońce do 12-13? Taką mam chęć skopiować te genialne kompozycje. Przepiękna parocja, jaki kolor liści! W dodatku w tak miłych okolicznościach trafiła do Twego ogrodu Jestem ciekawa miejscówki. Zachwycam się także judaszowcem, bardzo ładnie świeci na rabatach.
Cudne klimaty ujrzał świat Czekam niecierpliwie na przegląd Twoich bodziszków, to będzie hit Zamierzam nabyć jeszcze kilka odmian, bardzo je polubiłam, liście nie mniej od kwiatów.
Powzdychałam sobie głośno, tyle piękna...
Buczki kupiłaś obłędne, fajnie je widać, będziesz zadowolona.
Patrząc na moje brunnery w innych miejscach, to zdecydowanie są to rośliny bardziej cienia niż słońca.
Na froncie domu zrobiliśmy rewolucję, zniknęły srebrne straszydła, odsłaniając brzozową.
I niestety brunnery jako obwódka nie dają tam rady, zbyt słonecznie i sucho. Zrobię zdjęcia to zobaczysz.
Parocja nadal w donicy, nie mam pomysłu gdzie sadzić.
Judaszowiec Golden Heart jest niesamowity. Rośnie na górce, co bardziej go eksponuje. No i ten kolor. Mocno limonkowy.
Nie ma tam za wiele bezpośredniego nasłonecznienia, nic go nie przypala.
Przegląd moich bodziszków będzie, potrzebuję tylko zdjęcia odszukać.
Każdy z nich czymś mnie ujął.
Np. Biokovo kwitł raz, w czerwcu, dosyć długo, ale za to stworzył niesamowity dywan pod ławką.
A jego liście pachną obłędnie, tak mocno ziołowo.




Ten piękny w kolorze, podobny odcieniem do szałwii Purrsian Blue. Muszę znaleźć etykietę.


A tu dywan pod judaszowcem, niestety obawiam się, że kupiony w ciemno.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 17:40, 24 sie 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
anpi napisał(a)

Iwonko, cudne rabaty trawiasto bylinowe!!! Wszystko ślicznie się komponuje Pokaż jeszcze szersze kadry
Czarujący ten kącik ze stolikiem i ta dekoracja...Ach!

Pamiętasz może odmianę tego zawilca różowego?
Obie lubimy takie klimaty Dziękuję za pogaduchy. Zamówiłaś coś?
Wrzucam fotki zawilca Bressingham Glow.



Jak widzisz kolor zależy od światła, raz jest ciemniejszy, czasem jaśniejszy.
Ale wg mnie nieco podobny do Prinz Heinrich.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 18:23, 24 sie 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
MartaCho napisał(a)
Iwonko, dziękuję pięknie za fotki especially for me Judaszowcami też kusisz, jak nie wiem.

Muszę przejrzeć relację Danusi raz jeszcze, bo widziałam, że sadzą drzewa, ale szybko przemknęłam tylko przez zdjęcia, jak to zwykle rano, jadąc autobusem do pracy.

Danusi ogród dostaje cienia, to dobrze, jest bardzo duży i nasłoneczniony. Oglądam relacje z budowy muru, Witek jest niesamowicie zdolny. Fajnie byłoby się znów tam wybrać.
Tymczasem mnie kuszą trawy na naszych rondach wjazdowych. Te z czosnkiem millenium i liliowcami.
Nie wiesz jaka to odmiana? Ma śliczne zwarte kępy i ładnie przewieszające się kłosy.

Pochwalę ci się prezentem, jaki dostałam od siostry na majowe imieniny.
Jedna z lepszych niespodzianek
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:01, 24 sie 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Wiolka5_7 napisał(a)
Iwonko ale cudne fotki wrzuciłaś
Piękne te nowe drzewa
Tak Danusia posadziła mega parocje

Busz masz niesamowity, nowa rabata już zachwyca


Pokażę ci fajną bylinę, penstemon Onyx & Pearls.
Kupiłam ją rok temu, niesamowicie się rozrosła, zdobi od czerwca cały czas.
Najpierw liście, potem kwiaty, teraz nasienniki.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:02, 24 sie 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166


Przy budowie zbiornika wycięliśmy w tym miejscu kosodrzewinę i dwa usychające świerki Conica.
Na szybko podzieliłam rozplenice, aby dociągnąć do końca murku obwódkę.
To oś widokowa od wejścia do domu i z kuchni.
Bałam się, że penstemony to taka bylina "na chwilę" w sezonie.
Tymczasem zaskoczyła pozytywnie.
Bzyki ją uwielbiały, a kolorem bordo liści i łodyg stała się łącznikiem z klonem, bukiem i pissardi.
Rośnie w pełnym słońcu.

Czerwiec, penstemony w pełni kwitnienia


Sierpień, dołączyły jeżówki Virgin, zawilce Honorine Jobert i hortensje



Po ostatniej ulewie związałam kępy sznurkiem. Muszę jeszcze wbić małe patyczki, będzie prosto
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:18, 24 sie 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
sylwia_slomczewska napisał(a)

cudne Ja po swoich doświadczeniach do każdego drzewa czy krzewy wcześniej odkażam wszystkie sekatory czy łopaty.


Ja muszę kupić coś tańszego niż spirytus Czego używasz?

Informuję, że żółć w bylinach u mnie Zaskoczenie prawda.

Mój jedyny liliowiec. Żółty.


I żółty żeleźniak Z 5 kęp zakwitły dwie, te nieprzesadzane.


Jak teraz patrzę na czerwcowe rabaty, to aż trudno uwierzyć, że tyle miałam koloru a zieleń była tak soczysta.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:27, 24 sie 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Agatorek napisał(a)
Takiego jeszcze nie mam , może za rok

Śliczny ten Twój ogród ❤️


Pięknie dziękuję a judaszowca polecam. Już nie będę spamować jego fotkami

Parę sierpniowych kadrów.
Zobacz, jaki mój żywopłot mały w stosunku do sąsiada. Ale bardzo lubię tę jego zieloną ścianę, skuteczna przesłona.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies