Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Nowa12 23:13, 29 sie 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ale ty coś chcesz zrobić z Twoją glediczją? Pięknie u Ciebie wygląda. Ja moją przeniosłam za ogrodzenie i jakoś tę przeprowadzkę przeżyła ale przystopowała że wzrostem.
Rozplenice mają ten swój piękny moment. Ja tam też nie widzę co mogłabyś poprawić .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
sylwia_slomc... 23:20, 29 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Rozplenice z hortkami cudnie wyglądają Cudnie romantycznie u Cię teraz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Krakus 08:25, 30 sie 2022


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
Iwonka napisał(a)


Rozplenice mi oszalały. Nigdy tak nie kwitły.



Pieknie u Ciebie jak zawsze ale właśnie miałem Cie pytać co ty robisz że tak ładnie rozplenice Ci kwitną...moje cos mało kotów mają nieważne gzie posadzone...nawadniasz jakos?

____________________
Zielonym do góry...
Agatorek 20:04, 30 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Iwonka, te Twoje rozplenice rzeczywiście są mega wypasione . Pięknie zakwitły

Glediczja również zachwyca ❤️. Wiesz, można ją przecież przycinać. Moja mama cięła zwyczajną akację (czyli docelowo także wielkie drzewo) w kulkę (w kulę ). Ja u siebie tez mam, i też będę ciąć (ale raczej w jajo ).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Alija 21:25, 30 sie 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8696
Przepiękny masz ogród, wspaniale komponujesz rośliny, zachwycam się każdym zakątkiem.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Iwonka 22:51, 03 wrz 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Jestem na 200 stronie. Akurat zabierasz się do modernizacji okolic drewutni.
Kiedyś miałam nawyk czytania wątków od początku, teraz do niego powróciłam i stwierdzam, że to jeden z najlepszych sposobów poznania ogrodu i jego właścicielki. Śledzi się tok myślenia, narodziny pomysłów, wątpliwości. A na deser, wraz z końcowymi stronami, otrzymuje się aktualne zdjęcia cudownych rabat.
Odwaliłaś kawał dobrej roboty. Ten zakątek wokół drewutni to ogrodowa perełka. Urzekający.
Haniu modernizacja drewutni to była ostatnia tak duża robota na działce. Późniejsze zmiany w innych zakątkach już nie są tak spektakularne, taka drobnica

2020


2022

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:52, 03 wrz 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Gosialuk napisał(a)
Ja tam nie widziałam za dużo do poprawy. Raczej dużo do podziwiania, czego zresztą dowodzą powyższe zdjęcia.
A drzewa rosną i faktycznie czasem trzeba jakieś drastyczne decyzje podjąć o wycince, tak jak w przypadku twoich świerków. Absolutnie ich nie brakuje.
Też uważam Gosiu, że ogród "przejaśniał". Dużo starego udało się jakoś z nowym połączyć.
Cieszę się, że uparłam się np. na ratowanie jednej z tuj, nie wiem co to za odmiana.
Popracowałam nad nią i mam zgrabny stożek. Bez niego byłoby jakoś płasko.




Wiosną zadbałam o kolejną i są bliźniaki

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:52, 03 wrz 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Nowa12 napisał(a)
Ale ty coś chcesz zrobić z Twoją glediczją? Pięknie u Ciebie wygląda. Ja moją przeniosłam za ogrodzenie i jakoś tę przeprowadzkę przeżyła ale przystopowała że wzrostem.
Rozplenice mają ten swój piękny moment. Ja tam też nie widzę co mogłabyś poprawić .
Aga nadchodzi moment, że glediczja staje się za wysoka. Trzeba będzie podciąć górę. Na razie coś nie mam odwagi.
Niech jeszcze pogwiazdorzy ta moja modelka

Ze trzy metry od glediczji pojawiło się baby Niestety raczej bojowo nastawione do świata.
Kolce świadczą o tym, że jest to chyba zwykła glediczja. Moja Sunbusrst nie ma kolcy.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:52, 03 wrz 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
sylwia_slomczewska napisał(a)
Rozplenice z hortkami cudnie wyglądają Cudnie romantycznie u Cię teraz
Ktoś mi rok temu powiedział, że hortki kojarzą mu się z kalafiorami.
Od tej pory prześladuje mnie to porównanie I jakoś odbiera lekkość w ich odbiorze.
Dlatego dobrze, że są trawy. I zawilce. Uwielbiam je za delikatność.
Powoli rozkwitają te wokół ławki, faktycznie robi się nieco romantycznie


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:52, 03 wrz 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Krakus napisał(a)
Pieknie u Ciebie jak zawsze ale właśnie miałem Cie pytać co ty robisz że tak ładnie rozplenice Ci kwitną...moje cos mało kotów mają nieważne gzie posadzone...nawadniasz jakos?
Uwierz mi, nic w tym roku tam nie robiłam. Tylko podlałam kilka razy, gdy było już ekstremalnie sucho a rozplenice jeszcze w małych kępach.
I tyle. A żeby było śmieszniej, rok temu pod koniec czerwca to miejsce wyglądało tak:


Usunęliśmy ogromną kosodrzewinę, aby koparka mogła przez murek przejechać na dół i wkopać duży zbiornik na deszczówkę.

Pod koniec lipca przesadziłam tam rozplenice, które rosły za domem. Każda nich pochodziła z podziału.


Fotka z 11 września 2021, no jest nieźle.
Widzę, że jako pierwszą posadziłam najdorodniejszą sadzonkę, robi szoł


I tegoroczne zdjęcie z 27 sierpnia.


Chyba miejscówka im spasowała, bo przecież sadząc je złamałam wszelakie zasady, co do terminu dzielenia, sadzenia...
Mamy bardzo słoneczne lato, niby suche, ale co jakiś czas popadało. Na górce nie ma zastoin wody.
To im służy.
Mam rozplenice wokół glediczji. Tam widać niedobory wody i światła.
Kwitną słabo, ale robią masę i w sumie jest ok.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies