Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 23:13, 03 wrz 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Agatorek napisał(a)
Iwonka, te Twoje rozplenice rzeczywiście są mega wypasione . Pięknie zakwitły

Glediczja również zachwyca ❤️. Wiesz, można ją przecież przycinać. Moja mama cięła zwyczajną akację (czyli docelowo także wielkie drzewo) w kulkę (w kulę ). Ja u siebie tez mam, i też będę ciąć (ale raczej w jajo ).
Powyżej opisałam Piotrkowi Krakusowi, jak to z tymi rozplenicami było. Dały radę
Moja glediczja też kiedyś była systematycznie przycinana, ale od paru lat puściłam ją i tak sobie rośnie.
Przytniemy pewnie wkrótce, na razie odwlekam temat. Jeszcze jest ok.
Drzewa bardzo galopują jak się je przycina co roku. Mój klon globossum, ten żółty, to wariat. Wypuszcza w jeden sezon gałązki na dwa metry jak nie dłuższe.

A magnolię mocno w tym roku przycięliśmy po kwitnieniu. Wypuściła mnóstwo nowych pędów.
Gdzieś miałam fotkę, ale nie mogę znaleźć.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 23:26, 03 wrz 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Alija napisał(a)
Przepiękny masz ogród, wspaniale komponujesz rośliny, zachwycam się każdym zakątkiem.
Dziękuję Alicjo Uwierz, dużo na spontanie plus pomoc towarzystwa z forum
Na dobranoc altana, dawno nie było

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 23:30, 03 wrz 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Z altany o poranku takie widoczki
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Kordina 11:09, 04 wrz 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Iwonko, Ty po prostu masz DAR, aż trudno uwierzyć w te zdjęcia porównawcze w rok czy 2 lata, no po prostu niewiarygodne, ze taki efekt osiągnęłaś w tak krótkim czasie.
Twój ogród to też jeden z tych, które przeczytałam od deski do deski jeszcze jak nie byłam zalogowana, bo urzekł mnie urodą właśnie i harmonią.
Gratuluję tak pięknego miejsca na Ziemi
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Wiolka5_7 11:37, 04 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Iwonka ale piękne fotki wrzuciłaś no nie mogę się napatrzeć rabaty nowe i "stare" pięknie skomponowane.

Powiedz mi czy zawilce jesienne masz na pełnym słońcu czy półcieniu ? Ostatnio widziałam w CO i tak myślę nad nimi
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Rumianka 12:06, 04 wrz 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Mnie również zachwyciły kompozycje roślinne jak i architektoniczne...masz pięknie...>
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
MartaCho 15:10, 04 wrz 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2166
Iwonko, ja też nic nowego nie napiszę- jak zwykle pełen zachwyt. Metamorfoza rabaty covidowej (te z 2020 ) niewiarygodna wręcz! Bombonierka!
Gratulacje!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Judith 15:19, 04 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Iwonko, co Ty dajesz swoim roślinom, ze rosną w tak oszałamiającym tempie?!
Przecudowny masz ogród - delikatność, romantyzm, busz. Wspaniały! .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Urszulla 18:31, 04 wrz 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Fantastyczne relacje poczytałam, pooglądałam...co do zawilców to też uważam że są idealnym dopełnieniem.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Nowa12 20:15, 04 wrz 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Iwonka napisał(a)
Aga nadchodzi moment, że glediczja staje się za wysoka. Trzeba będzie podciąć górę. Na razie coś nie mam odwagi.
Niech jeszcze pogwiazdorzy ta moja modelka

Ze trzy metry od glediczji pojawiło się baby Niestety raczej bojowo nastawione do świata.
Kolce świadczą o tym, że jest to chyba zwykła glediczja. Moja Sunbusrst nie ma kolcy.



To jest siewka bo chyba nie rozłogi? Ja na Sunburst też miałam 1 kolca.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies