Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

April 07:51, 16 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Iwonka napisał(a)







Zdecydowanie domagam się więcej fotek. Piękne kompozycje.
Z rdestem masz rozchodnika bordowego, przypomnij odmianę. Ja mam Karfunkenstein a dokupiłabym jeszcze jakiegoś w tych kolorach.
Z wrzosami mam podobne odczucia i doświadczenia

____________________
April April podbija las Mazowsze
MartaCho 10:27, 16 sie 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2159
Iwonko,
chciałam jeszcze dodać, że perovskia od kuzyna bardzo zacna Czy ta szkółka to daleko od nas?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Agatorek 12:12, 16 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Iwonka napisał(a)




Nie miałam prawie wcale kwiatów, a one taką lekkość wprowadzają i tyle radości.





Iwonka, jesteś prawdziwą mistrzynią kompozycji ❤️❤️❤️
Ogród jest przecudowny!

A jakiego masz judaszowca? Chodzi mi o tego z zielonymi listkami.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agania 13:13, 16 sie 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Iwonka ogród zmienił się w prawdziwą bombonierkę z mnóstwem nowych nasadzeń i doczekałaś się ławeczki Lutyens
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 13:20, 16 sie 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Iwonka napisał(a)

To molinia Variegata, po mojej Heidebraut to kolejna molina warta polecenia.
Jest niższa, ale równie piękna.
Każdą kupioną sadzonkę podzieliłam jesienią na tej rabacie na 3 i widzisz jaki efekt.




Molinia Variegata cudownie wygląda z bodziszkiem
Ja już zapomniałam, że miałaś wrzosy...ale wyszykowałaś pas na nową rabatę i cały rządek nowych donic, ale widzę że bodziszki Tobą teraz zawładnęły
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agatorek 18:40, 16 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Z tego wszystkiego zapomniałam pochwalić rabatę, która powstała na miejscu wrzosów. Jest cudowna ❤️❤️❤️
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Urszulla 19:38, 16 sie 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Właśnie wczoraj zgłębiałam temat bodziszków. Są ciekawe odmiany,ale muszą być posadzone odpowiednio żeby wyeksponować ich walory...generalnie w masie dają efekt.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Monia81 06:42, 17 sie 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8003
O jak dobrze że fotki wrzuciłaś jest przepięknie Iwonko bylinowo, tak jak lubię a była wrzosowa wyszła rewelacyjnie buziaki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Martka 20:48, 17 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Iwonko, jak dobrze, że buczki mają moc sprawczą Ależ u Ciebie się wydarzyło Cieszę się, że pokazałaś te piękności.
Wymiana wrzosów na rabatę z bodziszkami, brunerą i molinią - oraz hortensjami - bardzo dobrze zrobiła ogrodowi i nastrojowi Twemu, jak widać, także Czy brunnery mogą rosnąć w półcieniu, słońce do 12-13? Taką mam chęć skopiować te genialne kompozycje. Przepiękna parocja, jaki kolor liści! W dodatku w tak miłych okolicznościach trafiła do Twego ogrodu Jestem ciekawa miejscówki. Zachwycam się także judaszowcem, bardzo ładnie świeci na rabatach.
Cudne klimaty ujrzał świat Czekam niecierpliwie na przegląd Twoich bodziszków, to będzie hit Zamierzam nabyć jeszcze kilka odmian, bardzo je polubiłam, liście nie mniej od kwiatów.
Powzdychałam sobie głośno, tyle piękna...


Kordina 22:42, 22 sie 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
O mamo, co za uczta dla ducha i oka, coś pięknego Twój ogród, jakie wzgórze chaosu? To wzgórze harmonii i piękna muszę zaznaczyć Twój ogród do kontemplacji
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies