Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Agatorek 19:01, 13 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Iwonka napisał(a)
Dobrze wyjść o poranku z aparatem Melancholijne oblicze jesieni niesie niesamowity spokój.



❤️❤️❤️
Brak słów
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Dorii 22:26, 13 paź 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Ochy i achy zostawiam :⁠-⁠D
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Martka 22:37, 13 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Iwonko, ogród dojrzały i szczęśliwy. Tak go widzę na zdjęciach. Nasycić w nim oczy i duszę można. Mgła dodaje tajemniczości, słońce energii, tu gwiazda, tam żarówka, tu zwiewnie, tam masywnie, moc wrażeń. Judaszowiec faktycznie idealnie wpisuje się w całość, na ile można to ocenić na zdjęciach. Cieszę się, że pokazałaś tyle piękna, będę miała dobre sny.
Ten złoty klon palmowy za ławką jest zupełnie bajkowy. Jaka to odmiana? Okaz! Z podziwem oglądam, u mnie niestety nie jest im pisane rosnąć.
Urszulla 20:59, 15 paź 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Iwonka napisał(a)


Aniu szukałam nazwy tego rozchodnika i nie znalazłam, kupiłam u Koniora w Bielsku-Białej.
Z Ulą wtedy wybierałam, tyle pamiętam

Może ktoś rozpozna, co to za maleństwo
To byłby świetny zadarniacz na suche, nasłonecznione miejsca.
Jak widać na zdjęciu jest maluszekiem. Rośnie na patelni, nigdy nie podlewany, tyle co z nieba.




Pięknie urósł u Ciebie ten niski rozchodnik. U mnie coś nie bardzo. Szukałam nazwy ale nie znalazłam.
Zdjęcia rewelacyjne, ogród i jego właścicielka poukładani. Nie wiem gdzie ten chaos mogę odnaleźć, proszę o namiary
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Iwonka 07:16, 23 paź 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Alija napisał(a)
Aparat o poranku to był bardzo dobry pomysł, zdjęcie jest magiczne.
Poranki bywają magiczne, już dawno porzuciłam bycie "nocnym markiem", szkoda życia
Pierwszy przymrozek był u nas we czwartek, szczęśliwie rdesty i zawilce przetrwały.



Agatorek napisał(a)
❤️❤️❤️ Brak słów
Dziękuję Aga, ale jak to często pisze nasza Magleska, to tylko magia fotki. W realu jeszcze duży nieogar
Masz molinie? Ja uwielbiam ich delikatne a zarazem mocne kłosy, piękna trawa.


Dorii napisał(a)
Ochy i achy zostawiam :⁠-⁠D
Dziękuję Dorii za ochy i achy Jesień jest pełna uroku przy każdej pogodzie i o każdej godzinie.



Martka napisał(a)
Iwonko, ogród dojrzały i szczęśliwy. Tak go widzę na zdjęciach. Nasycić w nim oczy i duszę można. Mgła dodaje tajemniczości, słońce energii, tu gwiazda, tam żarówka, tu zwiewnie, tam masywnie, moc wrażeń. Judaszowiec faktycznie idealnie wpisuje się w całość, na ile można to ocenić na zdjęciach. Cieszę się, że pokazałaś tyle piękna, będę miała dobre sny.
Ten złoty klon palmowy za ławką jest zupełnie bajkowy. Jaka to odmiana? Okaz! Z podziwem oglądam, u mnie niestety nie jest im pisane rosnąć.
Tak Martuś, ogród dojrzały i szczęśliwy jak jego właścicielka
W młodych ogrodach jest delikatność dziecka. Przy wyrośniętych, często łobuzersko posadzonych roślinach bywa ciężko. Wieczny kompromis.

Klon niski a rozległy to palmowy "dissectum". Zielony latem, jesienią ładnie się przebarwia i to jako jeden z pierwszych.
Piszą o nim, że po latach to karłowy, pierzasto ulistniony krzew.
Szczęśliwie miejscówka sprzed chyba 15 lat jest dobra. Górka wynosi go na wyżyny


Urszulla napisał(a)
Pięknie urósł u Ciebie ten niski rozchodnik. U mnie coś nie bardzo. Szukałam nazwy ale nie znalazłam. Zdjęcia rewelacyjne, ogród i jego właścicielka poukładani. Nie wiem gdzie ten chaos mogę odnaleźć, proszę o namiary
Szkoda tej nazwy małego rozchodnika, ale najważniejsze, że obie go mamy i możemy rozmnażać.
A na prawdę warto. U mnie rośnie w pełnym słońcu, przy chodniku. Taki mały terminatorek.

Do nazwy wątku mam sentyment... A chaosik u mnie nadal. Zapraszam Ula sama zobaczysz.
Relaksuje mnie ostatnio pstrykanie fotek, stąd wiele ładnych ujęć.
Nasze ogrody demaskują wiele cech właściciela, zwłaszcza ogrody robione własnoręcznie.
To prawda bywam poukładana, ale wielu rzeczy nie kończę.
Uwielbiam plewić, grabić liście, czyścić tuje. I kopać łopatą - szczęśliwie mój ortopeda i masażysta tego nie czytają
Ktoś jeszcze znajduje przyjemność w tych czynnościach?

Ula u ciebie Anitka zrobiła przepiękną sesję! Doceniajmy to co mamy.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 15:48, 23 paź 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Zrobiłam wianek z liści miłorzębu
Ciekawa jestem, jak się zasuszy. Zdjęcia poziome są zaraz po upleceniu, w domu. Pionowe z dzisiaj. Widać, że wianek lekko się zasuszył. Zostawię go chyba na zewnątrz.
Wykorzystałam różne odcienie liści a mały bukiecik jest z samych żółtków

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Gosialuk 17:21, 23 paź 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Masz Iwonko cierpliwość do takich artystycznych dłubanek. Wianek fajny. Pachnie jesienią.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Magleska 17:31, 23 paź 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Iwonka fajny pomysł -ślicznie Ci wyszedł ten wianek
poranek faktycznie magiczny ,tylko czemu tak mało fotek
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 19:50, 23 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Na co nabijałaś?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
basia3012 23:58, 23 paź 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9459
Iwonko, cudnie. Dawno nie byłam u Ciebie a tu tak bujnie wszystko porosło.

Podziwiałam Twojego White Prince Charles. Faktycznie spisał się chłopak.U mnie w tym roku zbuntował się, chyba upały mu nie służyły. Mam go w kilku miejscach i jakby się umówiły, nigdzie nie kwitły.
Zachwycałam się też Twoją glediczję Sunburst. Piękna jest. I duża dosyć. U mnie są dwie małe jeszcze, młode ale nie wiem co robić aby nie wyrosły na gigantyczne drzewa. Jak myślisz czy ciąć je już w takim młodym wieku czy czekać aż wyrosną i dopiero. Masz ją już jakiś czas to może i jakieś przemyślenia na ten temat masz.
Mam nadzieję, że moje odrostów nie będą miały.
Widziałam Twoje ciemierniki wiosenne. Cudny kolor. też obcinam moim liście.
O zawilcach nie wspomnę, przepiękne jesienne kwiaty. Miałam taki wysoki, biały. Pięknie wyglądał, rozjaśniał ciemny zakątek. Bardzo ale to bardzo mi się podobał. Po dwóch-trzech latach zobaczyłam, że daje odrosty na około 0,5 m i wykopałam go i do donic wsadziłam. I oczywiście z donicami do gruntu. Teraz zbiera się powoli do rośnięcia. Zobaczymy w przyszłym roku czy będzie rósł.
A te Twoje jeżówki, piszesz, że długo kwitną. Też super kolorek i delikatne bardzo.
Wspaniałe limonkowe hortensje(Limelighty?)w szpalerze też przepięknie wyglądają. Można wymieniać i wymieniać.

W ogóle Iwonko stworzyłaś cudne miejsce na ziemi. Gratulacje za umiejętności, talent i oczywiście pracę nad tym dziełem. Pewnie jesteś z niego dumna i w 100% zasłużenie. Super.

Aha, wianek z miłorzębu jest zachwycający. Cudny. Ciekawa jestem jak będzie wyglądał po kilku dniach. Pokażesz go? Może kiedyś i ja zrobię wianek z żywych, jesiennych listków. Drucikiem te listki mocowałaś? Do jakiegoś koła?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies