Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

sylwia_slomc... 11:15, 04 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81638
Iwonko kostkę na dużym ogrodzie daliśmy żeby trawę powstrzymać choć trochę, początkowo nie było tylko szmata i trociny, po dwóch sezonach połowę rabat trawa zajęła, tak się pchała mimo koszenia. To był jeszcze etap zakładania ogrodu, nie było czasu nawet na myśli o kancikach. Potem Emuś i ja zrobiliśmy kanty przy wszystkich rabatach. Jakież było rozczarowanie bo nim dotarliśmy do ostatnich to pierwszych już nie było znać nawet. Przez to zdecydowaliśmy się na kostkę, ale i to na krótka metę się sprawdza w naszym terenie. Najlepiej chyba zatrzymują u nas trawę bale drewniane ułożone wzdłuż rabat, choć i one nie na sto procent bo część pod nimi korzeniem przerasta i wyłazi z drugiej strony. No i brody trzeba wycinać. Nie mogę mieć ogrodu bardziej formalnego bo nie byłabym w stanie przy tej powierzchni utrzymać go w nienagannym stanie. W tego typu ogrodzie każde zaniedbanie od razu widoczne. A w takim pół dzikim jak nasz łatwiej się ukryje jak czasu brak lub topi.
Frustruje nas trochę, że przez te powodzie ciągłe i odmulanie niektóre miejsca w ogrodzie mocno zaniedbane, ale na to już wpływu nie mam bo przez wspomniane sytuacje czas na pielęgnację mocno ograniczony, a teraz remont jeszcze. Musze się godzić z tym co jest
U Was więcej poprószyło śniegiem, u nas już śladu nie ma.
Co do kreta też już go mamy w ogrodzie. Dawniej walczyłam zawzięcie, przez co kretowin miałam jeszcze więcej bo się tylko przesuwał w inne miejsce. Od czasu powodzi i jej zniszczeń kret przestał być takim problemem. Pozwalam mu żyć zimą, wiosną jakoś sam się wynosi na pola obok
Ty mnie jeszcze podliczyć musisz za miniony wyjazd( pamiętam). Miłej niedzieli
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwonka 00:05, 14 gru 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Sylwia dziękuję za życzenia, cały grudzień u mnie weekendowo "śledzikowy", odpocznę chyba w styczniu.
Do rozliczeń nie mam głowy, dobrze, że Ty pamiętasz.
Ogród śpi otulony śniegiem. Dawno nie było tak biało. Nasza ulica to jakiś priorytet w odśnieżaniu. Super, bo inaczej byłoby jak na skoczni narciarskiej.
Dobrze też mieć trzech panów w domu, trochę się namachali
Uwiecznili też moją herbatę i niedzielną wysokość pokrywy śnieżnej.
W poniedziałek podwoiła ona swoją objętość, a moje śniegowce są teraz w ogrodzie dosłownie na styk.
Dawno nie mieliśmy tyle śniegu w grudniu.
Dziś tak pięknie świeciło słońce, ale biegałam po ulubionych sklepikach i nie zrobiłam słonecznych fotek.
Za to super było zrobić zakupy wcześniej, bez kolejek i pośpiechu.
Teraz tylko dekorowanie i kuchenne przyjemności.
Ciasto na piernik się chłodzi, zakwas na barszcz nastawiony.
Uwielbiam te grudniowe przyziemne drobiazgi.
Adwent to taki radosny czas oczekiwania...




____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 00:05, 14 gru 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 00:05, 14 gru 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 00:05, 14 gru 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 00:05, 14 gru 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 00:05, 14 gru 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 00:05, 14 gru 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 00:06, 14 gru 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Pięknie jest wieczorem. Noc dziś mroźna, na razie -9. Stawek pod lodem. Jak za dawnych lat...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 00:06, 14 gru 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies