Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Judith 12:07, 09 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Świetny pomysł z włóczkowym wiankiem . Kradnę!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Iwonka 19:16, 09 sty 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Dorii dekoracje na lata Ale z choinką przegięliśmy, 28 lat... w sumie bardzo eko jak na plastik. Jednak trochę szkoda tak na śmietnik... Ale słowo się rzekło, jak jej teraz nie wyrzucę, znów będzie z nami przez kolejne święta.

Bożena stelaż styropianowy, na tych wiankach w przekroju okrąg. Wykorzystałam wszystkie resztki włóczek i jakoś mi lżej Ręcznie robione prezenty mają niesamowitą wartość.

Judith kradnij Ja sama wypatrzyłam je kiedyś na insta i pomyślałam, że to świetny pomysł na zagospodarowanie resztek.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:16, 09 sty 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Pobojowisko przed domem, zdjęcia z 4 stycznia.


Pościnałam hortensje, polepiłam co się dało. Trawnik do modernizacji więc luzik. Oby nam się tylko chciało wiosną, bo to jeszcze zeszłoroczna robota...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:16, 09 sty 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Wyzbierałam liście z buka. Nigdy ich tu nie zostawiam, rozkładają się bardzo wolno i wiatr ma pole do popisu. A tak mamy "laboratorium"



Na tym zdjęciu fajnie widać "pół jałowca" i "bida iglaka". Cieszę się, że śnieg rozłamał jałowca i pogiął gałęzie iglaka obok. Trzymaliśmy je tutaj tylko dlatego, że przesłaniały. A tak przeciągniemy tuje i będzie fajna ścianka przy tarasie.
Pokręcony modrzew jeszcze zostaje. Czasem mnie denerwuje, ale w sumie widzę go tylko gdy idę północną ścieżką.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:16, 09 sty 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
W stronę altany też już prawie wszystko wyczyściłam. Hakone była tak krucha i połamana, że nie warto było jej trzymać.



Pasek trawnika przeryły nornice, ile mogłam to uklepałam, ale chodząc trzeba uważać, z mojej gliny zrobiła się tu mała ślizgawka.




Ciemiernikowe przedszkole ma się świetnie.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:16, 09 sty 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Oprócz żeleźniaka i pentemonów, bardzo ładnie trzyma zielone liście tiarella, bodziszek dreamland, czyściec hummelo i róża edenka.


Rozchodniki od dawna z kapustkami.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:16, 09 sty 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Z cyklu "przed i po"
Uwielbiam to "wiosenne" sprzątanie. Wyposzczona przegięłam, mąż oczywiście skomentował, że jak w laboratorium
Bałam się przyciąć mocniej rozplenice, takie "czuby" będą chyba dobre na jakiś czas.
Zostawiłam też patyki hortensji, pobawię się z nimi na początku marca.
Wtedy też dosypię kompostu.



Na rabacie pod glediczją powycinałam jeżówki, kocimiętki, hakone i turzycę muskegońską. Dzisiaj przycięłam też rozplenice, ale nie zdążyłam sfocić bo mnie noc zastała.
Żeleźniak ma niesamowicie zielone liście, fajna ta bylina. Mam nadzieję, że w tym roku wszystkie kępy zakwitną.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Wiolka5_7 20:54, 09 sty 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Iwonko cudne dekoracje

Widzę, że u Ciebie wycinki na całego ja tylko seslerie wycięłam na początek w sobotę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sylwia_slomc... 22:03, 09 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Dekoracje stylowe cudne
Nie boisz się powrotu zimy? Do wiosny jeszcze dwa miesiące jakby nie było...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 22:41, 09 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Życzenia noworoczne bardzo akuratne! Wianki urocze w swojej prostocie. Gratuluję pomysłu.
To dobrze, że te jałowce zakończyły żywot. Do Twojej nowej wizji ogrodu zupełnie nie pasowały, zwłaszcza w okolicy tarasu. Pomysł na ujednolicenie przesłony masz bardzo dobry.
Początek roku spędziłyśmy podobnie. Wycinka stratowanych śniegiem traw, dobrze ogrodowi służy. U mnie też rozplenice wycięte do połowy, a miskanty wycinam już do ziemi.
Dobrego roku Iwonko.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies