Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Ewik 09:47, 15 lut 2023


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Witam Wodniczkę Przedwiośnie ślicznie się prezentuje u Ciebie, u nas tylko resztki śniegu w cieniu pozostały.i wcale nie tęsknię za nim .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Martka 17:12, 25 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Iwonko, miałyśmy w lutym tego roku co robić, zdaje mi się Ach, jaki to był przyjemny maraton, wszystkich gości nie dało się zgromadzić jednego dnia, więc były tury, tym przyjemniej.
Śnieg już popłynął, tylko z pogodą do prac nie było lekko, u mnie nadal wszystko czeka.
Pozdrawiam serdecznie!





Iwonka 19:39, 27 lut 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Bożena świerk conica od kilku lat przycinam, dzięki temu nie ma lekkich wybrzuszeń, napęcznień, które są charakterystyczne dla tej odmiany. Z dawnych lat zostały mi 3 te świerki, latem bardzo mocno je przycięłam, wręcz do gołych gałęzi. Zobaczymy, czy się zagęszczą. Mają przędziorka, ale jeszcze jakoś dają radę. Teraz nigdy świadomie nie posadziłabym tego iglaka.

April białe pnie doorenbosów robią robotę, ale gdybym wiedziała, że są tak podatne na robale w pniach, nie wiem, czy wprowadziłabym je ponownie do ogrodu. Na dużej działce, jako gaik brzozowy zaryzykowałabym na pewno. Taka kompozycja w masie i przestrzeni robi efekt wow. W moich skrawkach rabat nie ma takiego efektu i coraz bardziej mnie denerwują. Z 9 sztuk tylko 3 są zdrowe.

Basiek zima w tym sezonie wyjątkowo często przypomina, że istnieje. Ale jeszcze troszkę i będzie pięknie. I tego się trzymajmy, choć nie lubię żyć z myślą odliczania. Wiele chwil można wtedy przeoczyć czekając na "lepsze".

Ewa wodnik to fajny znak zodiaku Ostatni śnieg stopniał kilka dni temu, ten z odśnieżania. Jeszcze co jakiś czas troszkę prószy, ale zaraz topnieje. Mam nadzieję, że pierwszy dzień wiosny będzie już prawdziwie wiosenny.

Martka ty też wodnik? Ja z 28 stycznia, ale w tym roku data mocno przełomowa. Lubię urodziny, niemniej z tymi konkretnymi mam zawsze lekki niepokój. Moje ogrodowiskowe Dziewczyny zrobiły mi niespodziankę życia Miałam nie świętować, tymczasem maraton trwa i końca nie widać.
Wkrótce maraton ogrodowy, kolejny przyjemny, niech tylko pogoda zimowa już sobie odpuści. W ramach łapania powietrza prawie codziennie staram się coś drobnego zrobić. Dziś czyściłam tuje z suchego, taka głupia robota, ale mega mnie to relaksuje i dobrze, że nie mam alergii.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:39, 27 lut 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Leń, który zawsze mnie dopada jesienią, skutkuje brakiem przedwiośnia w naszym ogrodzie. Nie mam przebiśniegów, ranników, irysków.
Kilka krokusów, hiacyntów, kępa szafirków to moje maleńkie przedwiośnie, które i tak jeszcze nie kwitnie.
Sytuację uratują w kwietniu żółte narcyze, które dostałam od mamy i tulipany, o ile powtórzą kwitnienie.

Ale mam ciemierniki i super, że coraz ich więcej. Ceny niektórych co prawda z kosmosu, ale pierwsze zakupy jakoś mniej bolą
Mój nowy nabytek to Marlon. Muszę dokupić jeszcze jednego, posadzę chyba przy oczku, fajnie je widać z kuchennego okna.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:39, 27 lut 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Ciemiernikowo
Większość kęp od Zymona kupiona na wyprzedaży w LM chyba po 11 zł dwa lata temu.

Bardzo podobne do siebie dwie dziewczyny Emma i Anna, mam po 4 kępy każdej.
Ciepły, kremowy odcień z lekkim różem na spodzie.

"Emma"




"Anna"
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:39, 27 lut 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
"Madame Lemonnier"

Ma bardzo duże kwiaty, moje mają ok 8 cm. Piękny kolor, taka jasna fuksja z nieco rozbielonym płatkiem. Mam 5 kęp, ale wolno przyrastają. Mam wrażenie, że mają zbyt zbitą ziemię.
Wiem, że ciemierniki nie lubią grzebania w korzeniach, ale tej odmianie warto poprawić warunki bytu

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:40, 27 lut 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
"Ice N'Roses Red"

Zachwyca kolorem i wyprostowanym pokrojem. Mam 6 kęp, najdorodniejsze są 3 rosnące w ziemi po wrzosach! A podobno lubi zasadę

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:40, 27 lut 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
"Frozen Kristof"

Duży kwiat w pięknym, czysto białym kolorze nakrapianym fuksją. Mam 4 kępy, dużo siewek wokół.
Super, bo planuję wszystkie hortensje bukietowe obsadzić ciemiernikami.
Mam nadzieję, że glebowo jakoś ten duet nie będzie kolidował, a fajnie uzupełniał się terminami kwitnienia.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:40, 27 lut 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
"Ice N'Roses Bianco"

Na razie zapączkowany, ale chyba podobny do Anny i Emmy. Marnie przyrasta, 4 kępy posadziłam blisko brzóz i niestety wody im brakuje.



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:40, 27 lut 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Ciemiernik biały "Niger"

Mam całe poletko, siewek srylion Mnóstwo liści, ale kwiatów coś mało w tym sezonie.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies