Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 20:46, 13 lut 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Inka w tym sezonie mamy niezły rollercoaster. Już się pogubiłam, ile razy padało i topniało

Alija ten atak zimy był z tych najcięższych. Mnóstwo roślin oberwało nie tylko u mnie.

Sylwia przedwiośnie chyba tuż tuż... Plusem jest dobre nawilżenie po śniegu. Czy ciąć bukszpany w stożek? Chyba zostawiłabym żywopłocik w klasycznej formie, nie wiem czy stożek coś pomoże, nie są to mocne gałązki.

Wiola prognozy coraz lepsze, przebieramy nogami, prawda Brzozy obserwuj, ja już z robakiem kupiłam, czaił się schowany pod bambusową podporą.

Ula na razie zostawiam tam brzozy, jedna jest ładna, kolejna uratowana. Przesadzę trzecią i zobaczymy co będzie. Jedną choinę stożkuję, na razie wystarczy. Coraz większy minimalizm mnie bierze

Haniu pierwszy śnieg cieszy, kolejne jakoś mniej. Współczuję odśnieżania, ciężka robota. Póki chłopaki są z nami nawet nie tykam łopaty. Też cieszę się z wcześniejszego ścięcia traw. Będzie więcej czasu na dopieszczenie przycinki drzew. W czwartek +9 w prognozie, super!

Pszczółko z miesięcy około zimowych uwielbiam listopad i grudzień. Styczeń najmniej mnie kręci, mimo, że jestem wodnikiem. Coraz bardziej lubię przedwiośnie, już od kilku dni mimo resztek śniegu czuć, że idzie nowe. Ptaki ćwierkają.

Martka cierpliwość to jedna z lepszych cech, warto nad nią pracować. Śnieg w lutym zaczyna wiać nudą, oby nie było go już za dużo. Luty na półmetku, czasem dobrze, że czas tak szybko płynie



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 20:46, 13 lut 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
29 stycznia, śniegu coraz mniej, widać słońce



Tutaj śniegu jest zawsze najwięcej, z odśnieżania podjazdu.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 20:46, 13 lut 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Uwielbiam ten stożek, warto było o niego zawalczyć.


Po usunięciu kosodrzewiny stożek ze świerka conica pokazał nieco łysy dół. Szczęśliwie jest tam trochę zielonego, powoli zarośnie. Na fotkach często wychodzi krzywo, w rzeczywistości jakoś tego nie widać.


Sadzona latem obwódka z cisa mocno oberwała, ale nie ma zmartwienia. Będę ja nieco przesuwać do środka, dosypię jeszcze więcej mączki bazaltowej, po latach z iglakami ziemia jest tu mocno kwaśna.
Brak hakone odsłania zbiornik na deszczówkę. Wkopanie go tu było dobrym pomysłem. Większa rabata ma lepsze proporcje.
Udało się też optycznie zniwelować pochylenie wzgórza. Spójrzcie za brzozy jak tam nisko.
Rośliny latem ukrywają te różnice.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 20:46, 13 lut 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Wszystkie brzozy wyprostowały się, po mega śniegu nie ma śladu.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 20:46, 13 lut 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
4 lutego, piękna sobota, przyprószona cukrem pudrem
To niebo...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 20:46, 13 lut 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 20:46, 13 lut 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Kordina 00:01, 14 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Iwonko stożek konika też przycinasz?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
April 13:12, 14 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Przepięknie teraz prezentują się te białe pnie brzóz
Właśnie przeczytałam że po dużym ociepleniu, czeka nas być może powrót śnieżnej zimy. Ciekawe czy się sprawdzi, bo w tym roku to wyjątkowa huśtawka pogodowa.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Basieksp 14:02, 14 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10261
Też, o jakiejś tam jeszcze zimie czytałam ale tak jakoś odganiam taką myśl, chociaż to jeszcze jest luty, no ale zimy to chyba nikt już by nie chciał.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies