Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 10:36, 22 sty 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Brzozy kontra reszta Pion dzielnie trzyma buk, klon, iglakowe stożki.
Procentuje cięcie. I to jest plan na kolejne lata, trzymać dalej w ryzach to towarzystwo



Brzozowy potwór u sąsiada, trzeba nad tym popracować...


Orzech na drugiej działce i glediczja są świetnym przykładem na to, jak warto posadzić w ogrodzie drzewo, na które jest miejsce. Pięknie wyglądają jako solitery.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:36, 22 sty 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Trochę mroczny ten powrót śniegu
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
inka74 11:03, 22 sty 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Ale cię zasypało... wczoraj też ratowałam drzewa, dziś już odwilż na całego. Przynajmniej wody dostaną rośliny
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Alija 11:25, 22 sty 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8642
Pięknie i tajemniczo ogród wygląda pod śniegiem, chociaż ten śnieg potwornie ciężki. Ja wczoraj też najpierw zrobiłam zdjęcia,
a potem zabrałam się za obsypywanie śniegu z roślin.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
sylwia_slomc... 11:52, 22 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81723
Nasypało znowu. Przynajmniej strat nie masz u nas nowe szkody rynna, brzoza, ogrodzenie, jałowiec. Czy to wszystko okaże się jak śnieg staje
Dla mnie taka zima nie ma uroku wcale. Już się deszczu boimy, teraz jeszcze śniegu trzeba się bać. Czytajac o twoich stożkach zastanawia mnie czy nie ciąć żywopłotu z buksów w szpic ( w przekroju trójkąta) Czy to coś by dało, bo niestety cięte tradycyjnie leżą pokotem.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Wiolka5_7 13:29, 22 sty 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Nawaliło śniegu jak u mnie
Szkoda , że taki mokry i ciężki.
Strząsałam u siebie wczoraj z żywopłotów i z zimozielonych,bo się rozwaliły na boki.

Zasmuciłaś mnie tą brzozą,bo ja siebie też widziałam w zeszłym sezonie 2 dziurki w pniu

Też nie wiedziałam , że lubią je robale
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Urszulla 21:53, 22 sty 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Na brzozy może sobie pozwolić Sylwia. Buki w tym miejscu chyba też zbyt duże. A może choina kanadyjska sprawdzi się u Ciebie? Albo jakaś magnolia ( rosną szybko).
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gruszka_na_w... 13:29, 23 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Romantyczne zimowe widoki zachwycają mnie tylko wtedy, kiedy oglądam je przez okno. Trzy dni machania łopatą przy odśnieżaniu skutecznie zniechęciły mnie do ekstazy na widok śniegu.

Bardzo się cieszę, że udało mi się ściąć wcześniej trawy. Leżałyby teraz pokotem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 11:12, 24 sty 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Lubię zimę i u Ciebie jest pięknie.


U mnie zima odsłania potrzebę zapór przeciwwietrznych.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Martka 21:14, 24 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Iwonko, widziałam u Sylwii podobne obrazki, masy śniegu, ogrodnik zawsze ma powody, by ćwiczyć się w cierpliwości i uległości wobec decyzji Matki Natury... Mam nadzieję, że masz mimo to piękny czas. Oglądanie ośnieżonych drzew nie zdarza się często Końcówka stycznia mnie osobiście nastraja optymistycznie, luty - to już zupełnie inne brzmienie. Pozdrawiam!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies