Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Gruszka_na_w... 22:21, 31 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21857
Żelażniak to bardzo chimeryczna bylina. czasem odmawia kwitnienia z niewiadomych przyczyn. Możesz otrąbić sukces, skoro zapowiada obfite kwitnienie.

Dobrze, że zdecydowałaś się na modernizację tej rabaty z iglakami. Twój ogród w ostatnich sezonach nabierał lekkości, zwiewności, a w tym miejscu było zbyt gęsto. Życzę powodzenia w wyprowadzeniu cyprysika na zgrabny stożek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 22:49, 31 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Bardzo dziękuję za zdjęcie bodziszka! Ależ szybko działasz Uroczo osnuwa żywopłot z cisów Zdecydowanie dam go na brzeg
Kordina 00:33, 01 cze 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
Iwonka napisał(a)
Kordina aż poszłam z miarką do moich 5 kęp. Średnica jednej to ok 80 cm. Wysokość ok 90 cm, ale do docelowej jeszcze dużo brakuje. Ta wiosna była wyjątkowo mokra, kępy są zdecydowanie bujniejsze. No i mają chyba 3 sezon, więc też stąd ten przyrost.
Żeleźniak nie jest byliną długowieczną, warto o tym pamiętać i go podzielić w odpowiednim momencie.

Ciekawy artykuł o żeleźniaku:
https://www.przystanekzielen.pl/2021/01/19/zelezniak-rusella-bylina-ktora-zmienila-moje-postrzeganie-ogrodu/


Iwonko, bardzo Ci dziękuję, że podzieliłaś się swoim doświadczeniem i za ciekawy artykuł ja mam żeleźniaka różowego z nasionek, ale przeczytałam, że w pierwszym roku, buduje a dopiero w następnym może kwitnąć. Będę ćwiczyła cierpliwość
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Iwonka 06:54, 02 cze 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Roocika napisał(a)
Świetna relacja, czytam po cichutku.
Asiu, mam nadzieję, że masz mocne nerwy poniżej ostatnie cięcie, sceny jak z horroru

Na pierwszym zdjęciu w tle ostatni bastion starych nasadzeń.
W porównaniu z dosadzonym prawie 2 metrowym żywopłocikiem te iglaki straszyły wielkością.
Zielona wysoka ściana to nasadzenia sąsiada.

Pierwszy iglak do przycięcia: jodła koreanka, drugi: taka sama tuja, jak dwa stożki widoczne na pierwszym planie.



Zbliżenie na przed i po Mocne cięcie, chyba aż za bardzo



To samo miejsce tylko z drugiej strony.




I moje truposze Straszą. Daję im dwa lata na start. Pożegnam bez żalu, jeśli nie odbiją.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 07:09, 02 cze 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Waclaw napisał(a)

ależ metamorfoza!

Wacław, też mnie cieszą zmiany
3 lata, warto było


Ta zmiana daje najwięcej radości


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 07:25, 02 cze 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
abiko napisał(a)
Bardzo mi się podoba żeleźniak u Ciebie, ciekawe, że u mnie nie chciał rosnąć. No chyba, że mu nie pasowała miejscówka. Cudnie masz, muszę zajrzeć już teraz ja do Ciebie.
U mnie żeleźniak ma dosyć dużo słońca przez cały dzień, nieco rozproszonego przez glediczję i kiepską glebę.
Mało dobroci dostał, przewaga gliny.


Aga zapraszam wpadnij, najlepiej bez zapowiedzi, bo wiesz jak z tym umawianiem wychodzi
Rodki teraz kwitną jak szalone.




Ja przyjeżdam na róże do Ciebie

Dłubię na froncie teraz, przy bramie. Tu gdzie fioletowy rodek, po prawej.
Wycięłam cyprysika, jałowce. Dowożę resztki kompostu.


Wisteria kończy kwitnienie, niesamowita jest ta biała kurtyna.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Kordina 09:37, 02 cze 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
Takie zmiany, to ja lubię i będę pilnie obserwować z resztą i tak obserwuję Twój cudny ogród, zawsze cudny i przed zmianami i po
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
April 13:24, 02 cze 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Odważne zmiany, bardzo mi się podobają. Bardzo fajnie zarządzasz przestrzenią w ogrodzie.
A glediczja - ŁAŁ, kiedy moje takie urosną
____________________
April April podbija las Mazowsze
Magleska 16:23, 02 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18227
Iwonka wpadam na żywo obejrzeć poszalałaś z tym cięciem ,ale jak dla mnie super
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Urszulla 16:37, 02 cze 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21778
Drastyczne cięcia odmładzają
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies